strefa alcatraz-nasze kuchnie

Zaczęty przez marax, 24 Lut 2008, 18:02:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

mi sie marzy kuchnia w stylu rustykalnym (chyba tak to sie nazwya) co o tym myslicie ,Moze macie jeszcze jakies ciekawe pomysly

Chcialabym cos takiego-

[ Dodano: 24-02-2008, 18:03 ]
wie ktoras z was jak osiagnac taki efekt na scianie ze ona jest taka nierowna ??

golinda

ja na pewno będę miała kuchnię w wersji lekko wiejskiej, bo nie znoszę tych nowoczesnych surowych "metalowych" kuchni, gdzie nic nie ma prawa stać na wierchu

a ci do nierównych ścian - w castoramie widziałam takie specjalne tynki, które dają potem taki włąśnie efekt

marax

Cytat: "golinda"a ci do nierównych ścian - w castoramie widziałam takie specjalne tynki, które dają potem taki włąśnie efekt
:mrgreen:  :mrgreen:

z tymi och tynkami kiedys probowalam juz -skonczylo sie tak ze owe nierownosci splynely mi ze sciany na podloge i zostaly same zacieki  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

goga

Czy chodzi ci o coś takiego jak na mojej ścianie? Bo to są rzeczywiście specjalne tynki - najpierw kładzie się tynk, potem jakąś bazę, potem gąbką kolor i takie tam różne...Nam to polecił i kładł znajomy malarz, ale wiem,że są różne opcje kładzenia, najprzeróżniejsze wzory i kolory, tylko powinien położyć ktoś, kto się na tym dobrze zna bo inaczej można spieprzyć ;-)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

marax

to jest podobne ale nie o taki efekt mi dokladnie chodzi-na zdjeciu ten tynk jest taki jakby gladki falisty nie ma poszarpanej formy ale jest taki jakby polozony byl na kamienie.Pamietam ze na wielu wsiach tak cale domy wygladaja ze sciany maja jakies takie nierowne-jak oni kiedys to budowali z gliny czy co ??

mayagaramond

Cytat: "maraxela"wie ktoras z was jak osiagnac taki efekt na scianie ze ona jest taka nierowna ??

pijany tynkarz? ;-)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

goga

a nie jest to na wsiach kładzenie tzw "barana"??? kiedyś widziałam jak to robili - chlapali cementem czy czymś szybko twardnącym, taką zwykłą wiklinową miotła - bardzo prosto to wyglądało :lol:  tylko nie wiem, czy o tym myślisz??? ale dobry fachowiec podpowie ci jak i czym to zrobić ;-)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

marax

mowisz ze co mam stanac z miotla i cementem i chlapac na sciane?? musze zobaczyc mine mojego meza w tym momecie  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

[ Dodano: 24-02-2008, 18:58 ]
zamiast gotowych mebli mysle zeby wymurowac zwyklymi czerwonymi ceglami szafki dolne a do nich przykrecic blaty w litej deski.

goga

Cytat: "maraxela"mowisz ze co mam stanac z miotla i cementem i chlapac na sciane??
oj tak tak :lol:  :lol:  :lol:  i koniecznie zdjęcia dać :mrgreen:
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

zwierzatko_mojej_mamy

ja Wam sie moge pochwalic wlasnym tynkiem strukturalnym - stworzonym osobiscie wlasnymi recyma, jak sie okazalo, ze zdarlam farbe do golego betonu i nie ma nikogo, kto w tydzien by gladz polozyl ;d
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marax

nie rozumiem co zrobilas?? wiesz moge wpasc do ciebei i wyprobowac sposob gogi potrzebna mi tlyko miotla i wiadro

zwierzatko_mojej_mamy

maraxela, no zrobilam - bo w mieszkaniu byly sciany pomalowane farba klejowa nieieska+ pomaracz oczojebny - wiec wzielam sie za zdzieranie farby ze scian - jak zroilam 80% to wtedy dopiero pomyslalam, ze przeciez dorylam sie do czystego etonu i trzeba gladz polozyc na to - ale mialam juz tylko tydzien do wprowadzenia, malarze w sezonie zajeci byli i nikt nie chcial gladzi polozyc - a sama bym na gladko nie zrobila ;)
szybka mysl - 'jak nie gladko to moze uda mi sie krzywo, ale tak, zeby wygladalo na zamierzone dzialanie' ;) i kupilam tynk strukturalny, kladlam szpachla i roilam strukture inna szpachla ;D i tak kurwa 50 m2 ;d
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


siog

ja bede miala kuchnie w rustykalnym stylu. troche podobna do tego zdjecia ale:

plyty out, bedzie drewniana podloga
kuchenka AGA:
http://www.aga-ranges.com/_store/scripts/catlist.asp?idcat=26

oraz lodowka stylizowana na stara w zoltym kolorze:
http://www.spendamillion.com/indepth.php?item_id=188&category_id=8

nienawidze nowoczesnych kuchni:)

P.S. na scianach bedzie wisiec pleciony czosnek i suszone ziola:)

marax

nie no ja zamiescilam tylko przykladowe zdjecie .Nie zamierzam rezygnowac z nowoczesnosci-nie chce wydawac fortuny na stylizowane AGD mozna poprostu nowoczecna lodowke obudowac drewnianymi drzwiczkami i bedzie ok tak samo z kuchenka.Ja bym chciala wogole kuchenke umiescic w piecu kuchennym kaflowym-nie wiem jeszcze jak to wykonac ale moze cos mi z tego wyjdzie

Kasia

maraxela, przejdź się do hipermarketu budowlanego

tam mają tynki strukturalne przeróżne

zobacz może znajdziesz to o co Ci chodzi :)

ostatnio Pan, który wykończał mi mieszkanie pokazał mi tynki BAWEŁNIANE :)
też fajne - dostępne np. w Casto :)

a moja ciocia ma ściany pozamiatane - CHYBA nie miała kasy na "gładzenie" ścian więc ekipa zwykłą szczotką "pozamiatała' jej gładź lub farbę :)

efekt może nie jest idealny ale na pewno ciekawy i orginalny

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marax

calkiem niezle jazeli byl to twoj pierwszy raz z tynkiem:)

zwierzatko_mojej_mamy

maraxela, moj pierwszy i ostatni ;D myslalam, ze zaczne rzucac szpachla w ludzi kolo 03.00 nad ranem;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Cytat: "siog"oraz lodowka stylizowana na stara w zoltym kolorze:
http://www.spendamillion....8&category_id=8

Uwielbiam amerykanskie lodowki.


Ja marze o duzej kuchni z nowoczesna czescia do gotowania i rustykalna czescia jadalna.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

marax

CytujJa marze o duzej kuchni z nowoczesna czescia do gotowania i rustykalna czescia jadalna.


nie bardzo moge sobie to wyobrazic w stylu 2 w 1

[ Dodano: 24-02-2008, 23:07 ]
siog kuchenka aga Boooooooooooooooska ale ta lodowka i taka rustykalna kuchnia jakos nie widze tego-chodzi o ta zolta ona jest raczej noweczesna

mayagaramond

Cytat: "maraxela"Cytat:   
Ja marze o duzej kuchni z nowoczesna czescia do gotowania i rustykalna czescia jadalna.   


nie bardzo moge sobie to wyobrazic w stylu 2 w 1


Nie mam pod reka foty, ale taka kuchnie wiedzialam u rodziny, u ktorej moja przyjaciolka byla operka. Kuchnia byla bardzo duza, ok. 30m². W jednej czesci nowoczesna zabudowa, wysepka itp. Na podlodze terakota. W drugiej podloga byla z desek. I tam stal piekny, stary debowy stol i babciny kredens.

Zreszta u mojej cioci w kuchni tez sa dwie rozne podlogi - terakota, a w czesci jadalnej deski.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

marax

hmmmm ciekawe polaczenie widzialam polaczenie na podlodze ale nie meblowe

mayagaramond

Cytat: "maraxela"hmmmm ciekawe polaczenie widzialam polaczenie na podlodze ale nie meblowe

Moim zdaniem mieszanie stylow daje ciekawy efekt - stare z nowym, drogie z tanim itp.

Ale zanim ja bede jakakolwiek kuchnie urzadzac, moze sie okazac, ze nadeszly czasy "wez pigulke" i kuchnia niepotrzebna ;-)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

siog

Cytat: "maraxela"
CytujJa marze o duzej kuchni z nowoczesna czescia do gotowania i rustykalna czescia jadalna.


nie bardzo moge sobie to wyobrazic w stylu 2 w 1

[ Dodano: 24-02-2008, 23:07 ]
siog kuchenka aga Boooooooooooooooska ale ta lodowka i taka rustykalna kuchnia jakos nie widze tego-chodzi o ta zolta ona jest raczej noweczesna


Maraxela, jak ja wszystko uporzadkuje to postaram sie wkleic "moje zbiory kuchenne", musze je zeskanowac.
z ta lodowka bedzie swietnie, bedzie troche mix. nie chce tez robic wszystko "doslownie" tylko taki styl rustykalny i z ciekawie wplecionymi elementami.

a propos tynku, przypomnialo mi sie ze budujecie dom. z tego co widzialam to wlasnie nowo zbudowany dom, sciany z cegla nic ne robiono tylko pomalowano na kremowo, bialo i taki to daje efekt...

p.s. jak bedziesz miala czas to zajrzyj na chmielna (chyba ta czesc blizej do galerii centrum ) tam jest taki maly sklep-wystawa piekarnikow, piecow. sa z ceramiki, gliny. przepiekne i dobra inspiracja:)