Ogrzewanie gaz czy pompa

Zaczęty przez Deremere, 08 Lut 2024, 11:03:33

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Deremere

Odwieczne pytanie, gaz czy pompa ciepła. Byłam juz przekonany do pompy ciepła + panele. Ale coraz wiecej osob pisze ze pompa nie wydala przy mrozach minus 15-20 stopni. Ma ktos moze pompe i panele, jak wam wychodza koszty w takie mrozy i czy utrzymuje temperature w granicach 22 stopni w domu

Gornika

Mam PC pierwszy sezon. Najniższa temperatura zewnętrzna jaka była to -17 stopni. Czas pracy grzałki: 0h. Pompa wychodzi trochę gorzej cenowo niż gaz (ale licz pełne koszty tj. przyłącze gazu, przyłącze do domu, ewentualny komin). Dodatkowo obecnie biorąc PC i foto i magazyn można dostac ok. 42000zł dotacji.

Nikkolino

Ogólnie temat rzeka. Wydaje mi sie że przy dobrze ocieplonym domu, ogrzewaniu podłogowym itd. pellet mógłby wyjść taniej w przyszlym sezonie. Trzeba przeanalizować sobie plusy i minusy. Czy macie gdzie składowac, czy chcecie rozwiązania bezobsługowego czy chcecie biegać i dosypywać raz na parę dni. Ja ogólnie mam pompę ciepła i wiem że przyszły sezon będzie droższy ale w życiu bym jej nie zamieniła na nic innego. Nie ma co patrzeć na to co będzie za 10 lat bo wtedy może dojść do tego że będziemy śmieciami palić.