Jeszcze raz kurak - gdy zabraknie porcji...

Zaczęty przez marcheewka, 18 Lut 2008, 12:37:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcheewka

Czasem mam taka sytuację, że zabraknie mi np. jednej porcji piersi z kurczaka ( ma przyjść 4 osoby, a ja mam tylko dwa cycki) Zamiast lecieć do sklepu  robię tak:

Cycki (2 szt) pokroić w kosteczkę, przyprawić solą, pieprzem, przyprawą jakąś,  mozna też zamarynowac sosem sojowym, itp.  Dodać do tego jedno jajko, łyżkę mąki, starty ser żółty o wyraźnym smaku ( czasem dodaję parmezan, bo tylko taki mam). Wszystko wymieszać, odstawić papkę na godzinkę do lodówki dla przeżarcia.
Wykladać na patelnię porcje papki ( jak na placki ziemniaczane) i smażyć kotleciki.
Pycha! Zawsze wyjdzie wystarczy dla gości :)

Chermelle

wydaje mi się super proste - jak dla mnie nawet  - i do wyprobowania moze nawet jutro
dzieki

sonja

Ja robię coś podobnego, znalazłam na gazecie pod nazwą kotlety szarpane. Kroi się piersi kurczaka na drobne kawałaki, do tego starte pieczarki, ser i drobno posiekany koperek. Plus mąka i jajko, może być trochę majonezu. Dobre też z papryką.

salsa

a ja jak mam mało piersi a duzo osob to robie tak

kroje piersi w paski mniej wiecej 6 cm
marynuje chwile: oliwa, rozne rpzyprawy, co mi się nawinie pod reke, paryka czerwona w proszku i chilli, czasem kropla sosu sojowego
rozgrzewam sucha patelnie i jak juz gorąca to na patelnie-szybko smaże, mieszając-trwa to chwile
do tego robię rózne dodatki na parze-brokuł, kalafior fasolna, co mi tam wpadnie w rece, czasem puree ziemniaczane, czasem dorzucam do tego warzywa takie jak w mieszknach mrożonych (albo co mam w lodówce) i zasmażam to razem
mozna zrobic wtedy kuskus albo smażony ryż, albo gotowany ryż z kurkumą i solą-wtedy ejst zołty, albo makaron ryżowy-co wpadnie w rece:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)