Zima 23/24

Zaczęty przez ddu, 18 Paź 2023, 08:43:49

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ddu

A ja muszę kupić kurtkę Heli .
Chce "puchową ", najlepiej krótką,  ale ja się upieram, że za tylek.

Nie kupię jej np Pajak,  bo bardzo drogie a za rok się zmieni moda i nie  będzie nosić   :P
Polataliśmy po sklepach,  one są wszystkie takie brzydkie, błyszczące albo jakieś okropne paski...
Na pewno wiecie, gdzie są ładne  ... ;)

zwierzatko_mojej_mamy

puchowki ładne i tanie nie istnieją wg mnie 😂 ja też nienawidzę błyszczących i mam tylko w góry z Pająka właśnie, ale gówniakowi bym nie kupiła przecież
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

dragonfly

Ingrid ma z north face i juz drugi sezon bedzie w niej chodzic; nie wiem, czy sama sobie takiej nie kupie 

ddu

Oglądałam w wawie NF, ale kuzwa, 1500 ...
Ja wiem, ze to kurtka na całe życie,  ale przecież ona po 2 sezonach już  nie będzie nosić   :D

Ale sobie bym kupila  ,mowia, że są boskie !
Moja z Roxy ma chyba że 4 lata, nie mogę już na nią patrzeć,  ale nic się nie popsuła, worc cóż, będę nosić   :p

ddu

"puchowki ładne i tanie nie istnieją wg mnie 😂 "

@zwierzatko_mojej_mamy  no nie mówię, że "tanie", ale nie za tysiaka ?  :p

elve


dragonfly

Cytat: ddu w 18 Paź 2023, 18:21:06Oglądałam w wawie NF, ale kuzwa, 1500 ...
Ja wiem, ze to kurtka na całe życie,  ale przecież ona po 2 sezonach już  nie będzie nosić   :D

Ale sobie bym kupila  ,mowia, że są boskie !
Moja z Roxy ma chyba że 4 lata, nie mogę już na nią patrzeć,  ale nic się nie popsuła, worc cóż, będę nosić   :p
ja się zszokowalam cena... ta sama kurtka w zeszłym roku 900.... Już sobie nie kupie 🤣

ddu

Cytat: elve w 18 Paź 2023, 20:42:51Dziecku? Lidl ;)

W życiu w Lidlu kurtek nie widziałam  :D
No i jednak nie sądzę, że mija Hela zaakceptuje stykówkę Lidla  ;)
Choć ona serio nie wpadnie nawet, żeby chcieć kurtkę za tysiaka, wysyła mi linki do adidasa czy nike za 350 zł, ale są przed tyłek, więc no way


wrobelek0403

@ddu a chcesz prawdziwy puch czy syntetyk (primaloft np) ?

Prawdziwe puchowki, zwlaszcza sportowe z impregnowanego puchu sa bardzo drogie.

Rok temu kupiłam Wolfskina na zalando lounge za 380 zl. Troche mniej "wypasiona" ale nadal puchowa. Jestem b.zadowolona.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu

Okeeeej
I myślisz, że kurtka za 45 zł rzeczywiście będziemy grzać zima ?

Kupujesz swoim córkom kurtki w Lidlu i one je noszą?

Bez podtekstów pytam.
W Toruniu są małe Lidle i asortyment ograniczony. Kupuję tam bieliznę, rajstopy a kiedyś nawet śniegowce,  ale kurtek nje widzialam  ;)

dragonfly

Ddu, fajne są kurtki w uniqlo ale ich może nie być w PL...

wrobelek0403

Zerknęlabym tez na 4F.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

A plaszcz z puchu syntetycznego mam z Columbii. Kupilam w tk maxx za 250 zl 😳😳 uwielbiam go.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

Tak. Nie mają problemu ze to Lidl byle do koncepcji pasowało. Tylko u nas kurtki to na sezon, łatwo niszczą. Zeszłoroczna była ciepła, porównywalna z 3-4 krotnie droższym 4F.
Trafiają się słabej jakości produkty, ale niektóre to perełki;)

ddu

Dzięki!
Uniqli jest w wawie, będę za tydzień!

Syntetyczny pych spoko. Szukałam dziś na outletach Columbia, ale wszystkie długie, a Hela chce krótką.
A ja chce za tylek.  Musimy się spotkać   ;)

zwierzatko_mojej_mamy

w środku dupy 🤣 ja też miałam z syntetyku i jeśli nie idziesz jesienią/zimą w góry z założeniem nagłych zmian warunków lub noclegu, to w ogóle nie ma o czym mówić, na miasto syntetyk jest super i lekki, a także bywa tani 🤪
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


ddu

Oysho tez nie ma  w Toruniu  :p
Ale zobaczę w wawie

@zwierzatko_mojej_mamy  jeszcze Medicine podrzucila

Angie


ddu

super jest, pojedziemy zobaczyc!
w końcu jakiś sklep, kt. jest w Toruniu :)

callja

Cytat: dragonfly w 18 Paź 2023, 22:09:20Ddu, fajne są kurtki w uniqlo ale ich może nie być w PL...
Uniqlo w ogóle ma rzeczy super jakości, ich bawełna/dzianina jest nie do zdarcia!!
Jest chyba tylko w Warszawie jeden ich sklep  :hmm: Ja poluję na olx, na oryginalne ceny mnie nie stać :crazy:  Aktualnie = kaszląc dziko mam na sobie cienką bluzę bawełnianą, czysta rozkosz dla skóry.

Puchówkę (ale taką przejściówkową) kupiłam sobie rok temu w Qiosque, dałam jakoś cztery stówy, bolało :/

A w Lidlu mają być puchowe płaszcze jakoś niedługo, nawet zgrabne w formie.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

fasolka1980

moje dzieci mają ubrania ( poza bielizną i butami) prawie wyłącznie z drugiej ręki. Tak a propos dyskusji o wydatkach i zarobkach. Nie czuję potrzeby wydawania na kurtke 500 zł ( nie mówiąć o wyższych kwotach), która za rok będzie za mała.

Aktualnie szukam kurtki dla małżonka :D I tutaj chętnie przyjmę polecajki porządnych rzeczy. Znam tylko Patagonię i Didriksons. Co jeszcze jest dobre?


dragonfly

Dla Heńka tez nie pamietam co ostatnio kupiłam w sklepie. 90% rzeczy ma po zwierzowym Franku. Ingrid ubiera się na Vinted, wczoraj jej chciałam kupić buty to mówi, ze nie potrzebuje 🤣

ddu

Stefek ma praktycznie wszystko po kuzynach, Heli,  dostał niedawno paczkę po Michale Rubin...

Hela juz nie . Czasem nosi ciuchy po mnie i pp mojej siostrze, ale zwykle kupuję sobie sama. Jednak nie buty i kurtki. I już nie rośnie .  Chyba   ;)
Kurtk poprzednio kupowałyśmy 2 x na Vinted , teraz nie możemy znaleźć