Panele, parkiet czy wykladzina....

Zaczęty przez foszek, 15 Lut 2008, 17:22:48

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

siog

Moim zdaniem najlepsza jest dobra porzadna drewniana podloga (ewentualnie parkiet) Jest ponadczasowa i mozna szalec z dywanami:) latwa w utrzymaniu czystosci. Szczerze nie polecam wykladzin!!! mam gorne pietro cale wykladzina i jest to koszmar! :evil:  nienawidze tego. wiec w nowym domu wszedzie bedzie stara oryginalna stuletnia debowa podloga  :-P

inkageo

Cytat: "siog"w nowym domu wszedzie bedzie stara oryginalna stuletnia debowa podloga
Nie mogę zrozumieć miłości Anglików do starych podłóg, siostra ma nam do dzisiaj za złe, że wycyklinowaliśmy i pomalowaliśmy wytartą podłogę w domu. Drzazgi już haczyły o kapcie, a im bardziej się rozsypywała, tym bardziej siostra była zachwycona ;)
Imagine there is no hate

siog

Cytat: "inkageo"
Cytat: "siog"w nowym domu wszedzie bedzie stara oryginalna stuletnia debowa podloga
Nie mogę zrozumieć miłości Anglików do starych podłóg, siostra ma nam do dzisiaj za złe, że wycyklinowaliśmy i pomalowaliśmy wytartą podłogę w domu. Drzazgi już haczyły o kapcie, a im bardziej się rozsypywała, tym bardziej siostra była zachwycona ;)

Inka to zalezy gdzie i jaka podloga. nie wiem jak Anglicy, ale ja z doswiadczenia moge zapewnic ze te podlogi ktore widzialam w domach "z epoki" a nowe panele w mieszkaniach jakie widzialam w Pl to niebo i ziemia. no bo jak mozna porownac solidna stu-dwustoletnia debowa podloge do czegos co nie przetrwa nawet 50 lat?

inkageo

O nie, nie ja tu nie piszę o panelach, ale o tym że im się podoba starta, zniszczona podłoga :)

[ Dodano: 18-02-2008, 14:21 ]
A w czym są lepsze deski stuletnie od nowych? ;) Tu chodzi o kolor jakiego nabierają?
Imagine there is no hate

magda_ok

Chyba chodzi glownie o jakosc drewna. Teraz raczej robi sie parkiet z taniego materialu, z drzew ktore szybko rosna (sosna) No a to jest bardzo miekkie drewno. Na parkiet debowy trzeba byloby o niebo wiecej wydac - za jakosc sie placi.

siog

Cytat: "inkageo"O nie, nie ja tu nie piszę o panelach, ale o tym że im się podoba starta, zniszczona podłoga :)

[ Dodano: 18-02-2008, 14:21 ]
A w czym są lepsze deski stuletnie od nowych? ;) Tu chodzi o kolor jakiego nabierają?

Inka tez nie mowie o startych podlogach :)

te podlogi o ktorych mowie byly robione z bardzo solidnego najwyzszej jakosci drewna (dab, drewno afrykanskie itp). moj brat kupil taki dom w ktorym te podlogi byly zaniedbane ale po wypolerowaniu wygladaja gladko i pieknie i wystoja kolejna setke jak nie wiecej. to jest jakosc i styl bez zarzutu i bez zmian mody...

mayagaramond

Cytat: "siog"mam gorne pietro cale wykladzina i jest to koszmar! :evil: nienawidze tego.

Pamietam z Anglii, ze w bardzo wielu domach np. u mojej szefowej, wykladzina byla nawet w lazience.

Czy w Irlandii tez tak kiedys urzadzano domy? Bo w Dublinie to tylko w knajpach bylam :mrgreen:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

siog

Cytat: "mayagaramond"
Cytat: "siog"mam gorne pietro cale wykladzina i jest to koszmar! :evil: nienawidze tego.

Pamietam z Anglii, ze w bardzo wielu domach np. u mojej szefowej, wykladzina byla nawet w lazience.

Czy w Irlandii tez tak kiedys urzadzano domy? Bo w Dublinie to tylko w knajpach bylam :mrgreen:

tez... zazwyczaj zawsze gorne pietro i schody. ale mlodsze pokolenie juz powoli od tego odchodzi... ja to szczerze nienawidze :evil: bo tylko ciagle latam z odkurzaczem. mamy czekoladowa i wszystko na niej widac!!!!!!! w nowym domu nie ma mowy o wykladzinie! drewniane podlogi wszedzie nawet w lazience! w pokojach ewentualnie ciekawe dywany :)

inkageo

Aaaa czyli będziecie to drewno odświeżać :)
Dębowa podłoga jest piękna.. Parkietów nie lubię, wolę długie deski. W miesięczniku Dobre wnętrze widziałam jakiś czas temu dom architekta, który wymyślił sobie podłogę z bezsękowych desek dębowych, chyba zjeździł za nimi pół świata i wydał fortunę, każdą osobiście wybierał, ale efekt piękny....
Imagine there is no hate

nionczka

Cytat: "inkageo"Nie mogę zrozumieć miłości Anglików do starych podłóg, siostra ma nam do dzisiaj za złe, że wycyklinowaliśmy i pomalowaliśmy wytartą podłogę w domu. Drzazgi już haczyły o kapcie, a im bardziej się rozsypywała, tym bardziej siostra była zachwycona ;)

Ja tez uwielbiam, moze nie z drzazgami, ale uwielbiam. Nie ma to jak stare drewno. Tylko ja lubie wycyklinowane i zawoskowane.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Upodobanie do wycyklinowanego i zawoskowanego się nie zalicza do zboczeń :)
Imagine there is no hate

mayagaramond

Cytat: "siog"bo tylko ciagle latam z odkurzaczem

Nie cierpie odkurzac (no, dobra, ja w ogole nie lubie sprzatac :oops: ), ale jak pomysle o schodach z wykladzina, to mi sie slabo robi....
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

kamelia04.08.2007

kiedys mielismy w parkiet (z niezbyt dobrego drewna, ale w tamtych czasach lepszego nie było) i było dobrze, potem w czasach gdy wszystko było rodzice zrobili panele panelowe = OKROPNOŚĆ I KARA BOSKA, stukało, smugi były, twarde toto i małociepłe

potem u siebie w domu zrobiłam piękny parkiet jesionowy, układany w podwójna jodełkę, [glow=green]SUPER[/glow], i znów zrobiło sie ciepło, przyjemnie i cicho


A w sypialni miałam panele korkowe, całe z korka, tez polecam to rozwiązanie, jest ciepło, cicho, miękko, do sypialni idealne. Ten korek, to nie jest miekki, jak tablice korkowe, na których przyczepia sie ogłoszenia. Są utwardzone i genialne  :->


To co dobre minęło  :cry: , teraz w wynajętym mieszkaniu w FR mam matową terakotę w paskudnym szaromarmurkowym kolorze, a w sypialni wykładzine dywanową (jeszcze to w ostateczności obleci).
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

katgoli

ja mam w pokoju dziennym panele podlogowe bardzo wysokiej jakosci-Paradora. Sprawdzaja sie super  :)

Kuchnia i korytarz na parterze sa w plytkach a na gornych kontygnacjach wszystkie pokoje oprocz lazienki sa w parkiecie Iroko.

Parkiet zachwycajacy ale nigdy w zyciu nie chcialabym go miec w pokoju goscinnym. Strasznie miekki wiec nie nadaje sie na chodzenie po nim w butach.

Plytek nienawidze dlatego wybralam plytke ktora wyglada jak kamien naturalny i jest szorstka. Z ogrzewaniem podlogowym zdaje egzamin.


foszek

katgoli chyba bede musiala przyjechac Ciebie odwiedzic :)

katgoli

Cytat: foszek w 25 Mar 2008, 16:39:13
katgoli chyba bede musiala przyjechac Ciebie odwiedzic :)

jasne foszek zapraszam na kawke  :)