Slub cywilny

Zaczęty przez dragonfly, 15 Lut 2008, 02:28:01

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dragonfly

Do dziewczyn, ktore juz mialy/planuja/byly uczetniczkami na slubie cywilnym. Jak to tak po kolei wyglada? Czy goscie czekaja na PM? Czy my wchodzimy pierwsi? Generalnie nie zastanawialo mnie to bardzo, az do dzisiaj bo postanowilam, ze chce miec dudziarzy... I wlasnie zamiast mendelsona, czy co tam sie gra na poczatek chce zeby zagral nam Amazing Grace (to z Braveheart'a).... I wymyslilam sobie, ze on "wprowadzi" nas do sali... skonczy grac, stanie z boku (?), my zrobimy co do nas nalezy, a potem wychodzac (my za nim, chyba?) tez bedzie grac a na zewnatrz "polaczy sie" z reszta bandu (ma byc ich ok. 5 osob) (beda grac Highland Cathedral- jak ktoras sie orientuje, to wie o co chodzi).
Dodam, ze slub bedzie w  dworku, stary park i takie klimaty... Taka mala niespodzianka dla przyszlego meza, Szkota i wojskowego w jednym... Aby uniknac wpadki, musze to jakos logicznie zaplanowac...

kamelia04.08.2007

jak przyjechalismy pod ratusz, to goście już byli, stali przed budynkiem (moze część była w środku, tego nie pamietam). Pare minut zajęły formalności zwiazane z dowodami osbistymi, z tłumaczeniem tego cudzoziemskiemu panu młodemu i jego cudzozoemskiej swiadkowej przez tłumaczke przysiegłą (ciebie tez dotyczy konieczność posiadania tłumacza przysięgłego).
Dowody osobiste swiadków mozna przygotowac wczesniej i zaniesc do USC ksero tego, a w dniu slubu tylko pokazac oryginały.

Z tymi dudziarzami to może byc tak, ze jak zajeżdzacie pod dworek, to on juz czeka, wchodzice na sale, on dudni, za wami wchodzi reszta gości. Podczas przemówienia kierownika USC dudziarz sie nie odzywa, przy składaniu oswiadczen, czy tez przysiegi też jest cisza, dopiero po ogłoszeniu, że małżenstwo zostało zawarte może znowu zadudnić.
Potem po uroczystości, po złożeniu zyczeń, moga wam jeszcze podudnic jak będziecie wychodzic z budynku.

Jak masz mozliwosc, to idź na jakis slub w USC w PL, wstęp jest wolny. ja tak zrobilam, slub trwa do 10 min, więc się nie spi z nudów.

Pozdrawiam
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

sierpniowajulka

U nas goście czekali na sali. My weszliśmy, jak już wszyscy się usadzili, przy dźwiękach muzyki (z wrażenia nie pamiętam przy jakim utworze. Wiem, że po ceremonii było Fever, ale wcześniej... :-| ). Twój pomysł na bycie wprowadzonymi przez dudziarza baaardzooo mi się podoba. Zaplanowałaś to bardzo dobrze - rady w tej kwestii wydają się  zbędne. :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

Dragonfly ja mialam dudziarza ale nie slub cywilny:) roznicy nie ma:)

goscie sa usadzeni i czekaja. Mozesz byc prowadzona przez ojca, lub wejsc z panem mlodym. na takich ceremoniach to raczej jest tak ze dudziarz nie idzie tylko stoi z boku i gra. Nasz dudziarz tez gral jak goscie przechodzili z zamku na kolacje, oraz jak my wchodzilismy na sale. a potem tez gral "Lament" przed rozpoczeciem kolacji (taka irl.tradycja)
"Amazing Grace" jest przepiekna!