Piersi z kurczaka z serem

Zaczęty przez marcheewka, 12 Lut 2008, 14:28:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcheewka

Może już był taki przepis...
Zrobiłam na niedzielny obiad ( dla przyszłych teściów)

Piersi z kurczaka rozbić, przyprawić wedle uznania. Podsmażyć pieczarki. Na połowie plastra mięsa położyć plasterek zółtego sera, na to pieczarki, znow plasterek sera. Złożyć na pół  - tak, żeby ser nie wyłaził. Mnie zawsze wychodzą takie trójkąty  :)
Obtoczyć w mące krupczatce i na patelnię - najpierw obsmażyć, potem trochę podusić pod pokrywką.
Do tego podalam zwykłe horteksowe warzywa na patelnie - zmieszane dwie paczki, z różnymi ziołami, zasypane parmezanem.

Robię wersje też inne
ser plus szynka
szpinak plus ser feta plus czosnek
lub w wersji ubogiej sam ser

Smacznego

vobi

Cytat: "marcheewka"Może już był taki przepis...
chyba nie bylo :)

Hmm... chyba nie przekracza moich ograniczonych umiejetnosci kulinarnych  :roll:  Sprobuje w weekend!

jo_miekka

Na pewno pyszne, ale ja smażonego się wystrzegam  :-(

ishka82

Takie piersi są pyszne :-D Też je czasem robię :mrgreen:

[ Dodano: 13-02-2008, 20:51 ]
Cytat: "vobi"Hmm... chyba nie przekracza moich ograniczonych umiejetnosci kulinarnych :roll: Sprobuje w weekend!
Na pewno się uda ;-) To proste danie.

marcheewka

Cytat: "jo_miekka"Na pewno pyszne, ale ja smażonego się wystrzegam  :-(

Nie próbowałam, ale myślę, że można takie piersi "uparować" w garze parowym. Moze spróbuję.

ishka82

Cytat: "marcheewka"można takie piersi "uparować" w garze parowym
Też o tym pomyślałam. Parowałam kiedyś piersi nadziewane szpinakiem i wyszły super :-D

sonja

Ja ostatnio w tym stylu robilam kieszonki z piersi indyka nadziewane serem, papryką, odrobiną pieczarek i natką pietruszki. Wyszły pyszne, panierowane w mące i jajku. Można też by zgrillowac, ale dużo zachodu z myciem grilla, więc wolę patelnie:) Do tego pieczone ziemniaczki z miodem i czosnkiem.

magia13

marcheewka, jak mam zrobić wersję ze szpinakiem i serem feta?

marcheewka

Cytat: "magia13"marcheewka, jak mam zrobić wersję ze szpinakiem i serem feta?

Ja robię tak:
mała puszka szpinaku siekanego bonduelle ( mozna obgotować świeży, ale ja leniwa jestem) na patelnię, do tego ok. pół kosteczki sera typu feta ( ja biorę z mlekowity) do tego odrobina czosnku, pieprzu. Mieszam na patelni aż woda odparuje, no i na płaty kurczaka.

Feta rozpuszcza się i tworzy taką gęstą, zawartą papkę.
Smacznego

dragonfly

Cytat: "marcheewka"Ja robię tak:
mała puszka szpinaku siekanego bonduelle ( mozna obgotować świeży, ale ja leniwa jestem) na patelnię, do tego ok. pół kosteczki sera typu feta ( ja biorę z mlekowity) do tego odrobina czosnku, pieprzu. Mieszam na patelni aż woda odparuje, no i na płaty kurczaka.
ja zrobilam to wczoraj, przepyszne......!!!!!!!! Nie przepadam za szpinakiem, ale w tej kombinacji po prostu rewelacja!!!!!
Normalnie marcheewka,  masz u mnie piwo :-D

a, zapomnialam dodac, ja podalam miesko z salatka grecka wymieszana z kuskusem...