Manicure ślubny

Zaczęty przez mary, 11 Lut 2008, 18:13:19

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mary

hmmmmmmmm
Kurcze  :-(

sonja

Spróbowac możesz najwyżej jak nic nie da wrócisz do obcinaczy:)

mary

Cytat: "sonja"Spróbowac możesz najwyżej jak nic nie da wrócisz do obcinaczy:)
chyba będę musiała

sonja

ja zauważyłam, że jak używam obcinacza to mi sie momentalnie rozdwajają paznokcie. Od razu po obcięciu widze ryski i takie tam. Po pilniku na takie objawy czekam ze 2-3 tyg :mrgreen:  :-P  a poza tym czytałam gdzieś o tym na jakiejś "bardziej fachowej" stronie:)

zwierzatko_mojej_mamy

a ja nienawidze obcinaczy i piluje tylko, ale nie widze efektow ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mary

Cytat: "dodaa84"no a co masz zrobić, jak masz bardzo długie paznokcie i chcesz mieć krótkie. ja stosuje obcinacz,
ja nie chcę mieć krótkich z długich, a i tak obcinaczem sprawę załatwiam. Teraz już nie wiem czy to dobre...

mary

ja odżywkę mam od dawna. I stosuję systematycznie.

sonja

dodaa84, wtedy obciebym w jakis 2/3 czy 3/4 no podcięła po prostu obcinaczem albo nożyczkami, i przejechała pilnikiem resztę

[ Dodano: 12-02-2008, 18:15 ]
Cytujtylko sobie odżywkę jakąś kupię
to jak znajdziesz jakąś działającą to zgłoś się do mnie-to nie ironia ani nic, tylko ja naprawdę od jakiś 8 lat poszukuje dobrej:) BEZSKUTECZNIE

mary

sonja, też bym tak podziałała ;)

sierpniowajulka

Cytuja mi się paznokcie zaraz jak trochę urosną zawijają w dół - szpony mi się robią :(
mam to samo i do tego jeszcze bardzo szerokie płytki... :(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mary

sierpniowajulka, czy Ty się zajmujesz wyłącznie projektowaniem budowli czy także wnętrz? Pytam przyszłościowo, skoro już Cię tu widzę ;)

Monika

Cytat: "sierpniowajulka"mam to samo i do tego jeszcze bardzo szerokie płytki... :(
a jakąś koncepcje co z tym zrobić może masz? bo je niestety nie  :-(  ja mam tak, że na tych paznokciach z szerszymi płytkami mi się bardziej zawijają, na wskazujących mniej (płytki są sporo węższe), a na małych palcach w ogóle...

aniak1211

Najlepiej jest skracac reguralnie-raz w tyg.papierowym pilniczkiem,
nozyczki i obcinaczki powoduja rozdwajanie sie paznokci.

A z dlugich na krotkie-mozna nozyczkami czy obcinaczka czesc a reszte pilnikiem

sierpniowajulka

Monika, udaję, że nie mam paznokci. Bezczelnie je ignoruję. Noszę krótkie. Od wielkiego dzwonu robię frencha także na krótkie. Na długie nie mam szans. Nie wiem, czy w ogóle dałoby się wyprostować takie krogulce.  :-P
Mary, specem od wnętrz nie jestem. Tzn. doradzić czy zaprojektować potrafię, ale ponieważ nie zajmuję się projektowaniem wnętrz na co dzień, to nie mam wielkiego obycia w rynku wnętrzarskim (czyli nie wiem, gdzie najlepsze kafelki w najniższej cenie itp.). Może to się zmieni na wiosnę, kiedy w końcu zajmiemy się z mężem projektem naszego gniazda.  :mrgreen:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: "aniak1211"papierowym pilniczkiem

papierowe i metalowe pilniczki są do bani, niestety :(

lepiej szklane lub mineralne :)

nantu

Cytujnantu czy kupiłaś to we Wrocławiu?
Jeśli tak to czy możesz podać gdzie/w jakim salonie?

niestety nie we wrocławiu:(

aniak1211

papierowe-mam na mysli takie jak sie uzywa w salonach kosmetycznych tylko drobniejszych,
metalowe oczywiscie sa do bani

kate.zet1

Dzięki dziewczyny  ;-) paznokcie mam mocne, taka ich natura chyba....ale mam od lat sprwdzone 2 zasady - po pierwsze nigdy nie obcinam paznokci - zawsze spiłowuję, a po drugie zawsze maluję. Wiele osób twierdzi, że lakier nie pozwala oddychac paznokciom, ale nie moim chyba - jak tylko np. z braku czasu czy lenistwa tego nie zrobię - od razu się rozdwajają na brzegach i sa podatne na łamanie - więc przaktycznie zawsze mam pomalowane. Nigdy nie stosowałam odżywek - jakoś nie wierzę w ich zbawienne działanie, a z witaminami to jestem na bakier i to bardzo  :-/ .

ze_nitka

kate.zet1, a czy od lakieru nie żółknie Ci paznokieć? Bo mi tak włąsnie się dzieje :( i nie wiem czy to wina dupnego lakieru czy zmywacza...

Monika

Cytat: "sierpniowajulka"Monika, udaję, że nie mam paznokci. Bezczelnie je ignoruję. Noszę krótkie.
Widzę,  że strategię mamy podobną ;)

mary

ja też zawsze mam pomalowane paznokcie. Bez lakieru nie wyjdę z domu ;) le kolory zawsze zbliżone do natural  ;-)

golinda

wczoraj nasmarowałam długiego posta w tym wątku i nagle szanowny IE poinformował mnie, że nie może wyświetlić strony, wrrr!  :evil:
część spróbuję więc powtórzyć :-)

co do manicure ślubnego, to na pewno zawsze i wszystkim będę odradzała nieśmiertelny biurowy french, zwłaszcza z dodatkami w postaci kwiatków czy cyrkoni i w wersji skośnej etc.
bardzo mi się podobają paznokcie w zdecydowanych kolorach dopasowane do bukietu (np. czerwień, bordo, ciepły oranż)
sama miałam tipsy w kolorze złotym określone przez niektórych mega kiczem :-)
dzisiaj tipsów bym już nie zakładała, nie noszę ich od dawna, ale wtedy mi się podobały i imho były dopasowane do całości

z preparatów pielęgnacyjnych polecam olejek do skórek i paznokci Inglota (żółty o zapachu lekko cytrynowym) i  preparat zmiękczający skórki (też Inglota)
z odżywek - Sally Hansen, najlepiej złota albo niebieska (niestety szybko gęstnieją)
podobno paznokcie, by się nie rozdwajały, należy piłować tylko w jedną stronę (ale to chyba jakaś wyższa szkoła jazdy - próbowałam i jakoś mi nie wychodziło)

co do malowania, mam podobne zdanie jak kate.zet1, jak nie maluję, szybciej się rozdwajają i łamią, więc zawsze mam pomalowane - albo jakimś bardzo jasnym mlecznym albo przygaszonym czerwonym (i temu podobnymi)

Kasia

Cytat: "ze_nitka"a czy od lakieru nie żółknie Ci paznokieć? Bo mi tak włąsnie się dzieje :( i nie wiem czy to wina dupnego lakieru czy zmywacza...

są podkłady/bazy pod lakier zapobiegajace przebarwianiu sie paznokci :)

Kasia


inkageo

Cytat: "golinda"bardzo mi się podobają paznokcie w zdecydowanych kolorach dopasowane do bukietu
Mi też, ale jakoś papużkowa zieleń do mnie nie przemawia :) :) :) :)
Imagine there is no hate