Mamuśki, pomóżcie stworzyć wyprawkę dla dziecka!

Zaczęty przez twinnie77, 11 Lut 2008, 14:35:47

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

kamu2

Śliczne te rzeczy,a kocyk dobry ma gatunek bo zastanawiam się nad jego kupnem,na lato taki lekki to jak znalazł.
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

jusia

śliczne te body, chyba też sobie sprawię...wiecie ja jeszcze nic nie mam (tak zupełnie, nic a nic), zacznę kupować w wakacje...a nie przepraszam dziecko ma już album, o taki :
http://www.amigos.pl/ksiazki/dla-dzieci/albumy-pamiatkowe/produkt,50523/
wczoraj dostałam od siostry
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

twinnie77

Cytat: kamu2 w 16 Kwi 2008, 15:03:51
Śliczne te rzeczy,a kocyk dobry ma gatunek bo zastanawiam się nad jego kupnem,na lato taki lekki to jak znalazł.

Moim zdaniem jest super, materiał jest bardzo dobry gatunkowo i taki przytulny :) Polecam.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

foszek

Ja tez nie mam nic....
No prawi nic, bo kupilam lampke do pokoju dzieciecego, miala sliczne mleczne, delikatne swiatlo.

twinnie77

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

dzieki twinnie,  :drunk:  chyba sobie to wydrukuje  :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

dominika

matko...nie wiedzialam ze tyle rzeczy jest potrzebnych.....ja jeszcze nie mam nic...oprócz kompleciku spiochow od kolegow z pracy w dniu kiedy obwiescilam ze jest fasolka:)

nionczka

Co jest potrzebne to tez jest bardzo subiektywne. Sa rzeczy bardziej lub mnie potrzebne. Kazda mama musi sama zdecydowac co jej sie przyda, co bedzie dla niej wygodne i dla jej dziecka i co najlepiej odpowiada jej stylowi zycia. lepiej nie kupowac za duzo rzeczy wczesniej, ale miec wszystko obejrzane w sklepach. Ja postaram sie zaplanowac wyprawke tak,z eby miec jaknajmniej rzeczy ale za to wielofunkcyjnych. I zeby starszylo na dluzej.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sweedee

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

nionczka

Tak sobie czytam watek i od razu widze, rzeczy, z ktorych zrezygnuje/organicze:

Poszewki na kocyki? Po co skoro kocyki sa z materiaów delikatnych i przyjaznych dziecku. Jak sie taki kocyk ubrudzi to do pralki i po klopocie.

2 ceratki do lozeczka. 2 przescieradla rozumiem. Jedno sie pierze, drugie w lozeczku lezy (4 tez mi sie wydaja przesada). Tym bardziej, ze gdyby dziecko sie zlalo tak starsznie to podczas gdy oba przescierdla sa w praniu zawsze mozna uzyc recznika plus pielucha, polozyc je do wózka, cokolwiek.
wracajac do ceratek. Skoro sa nieprzemakalne i nie trzeba ich prac (wystarczy umyc i wytrzec do sucha) to chyba nie potrzeba na zmiane.

Spiwór do wózka na zime moim zdaniem mozna zastapic normalnym spiworkiem, ktorego uzywa sie w domu plus koc. do tego dochodzi pokrowiec wozka i odpowiednie ubranie i dziecko odizolowane od zimna nawet w kraju nad Wisla.

Podgrzewacze i sterylizatory do butelek. Ja nie jestem z tych higienicznych co by ze sterylizatorem latac wiec nie bede kupowac czegos czego bym nie uzywala. Zreszta mamy, ktore mam blisko tez nie uzywaly. A butle zawsze mozna pogdrzac w mikrofali albo w garnku z ciepla woda.


7 kwietnia w tym watku mówilam: "Jeszcze w ciazy nie jestem..." a juz bylam :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dragonfly

nionczka, dobrze ze jestes takim glosem rozsadku, bo ja juz zaczelam sie zastanawiac, gdzie ja pomieszcze te wszystkie rzeczy... od razu polewam! :drunk:

nionczka

Dzieki dziewczyny, nie rozpijajcie mnie tak! Ja po prostu jestem do bólu praktyczna.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sweedee

zgadzam się z nionczką, że nie ma co przesadzać. Poza tym, jeśli po urodzeniu dzidzi okaże się, że coś tam jest potrzebne, to przecież zawsze można to dokupić.
Ja tez nie przesadzałam i kupiłam dla Mai:
łóżeczko, materac, 2 prześcieradła, 2 komplety pościeli, kilka kaftaników śpiochów (na 62 cm), czapeczki bawełniane, 2 kocyki bawełniane (duży i mały), pieluchy tetrowe i bawełniane, 2 ręczniki kąpielowe, 1 myjkę, wanienkę, Oilatum, spiryt 95 %, malutkie gaziki do dezynfekcji pępka, oliwka, szczotka do włosów, zestaw do obcinania paznokci, chusteczki nawilżane, Bepanthen różowy, płyn do prania Lovela, Sudocrem (nie był potrzebny), Frida (do wyciagania glutów z nosa)
Część rzeczy pozyczyli nam znajomi, np.: przewijak, ciuszki, fotelik samochodowy, gondolę do wózka (ale to na później było).
Dla siebie:
podkłady urologiczne, podpaski Absorgyn, tantum rosa, szare mydło, majtki jednorazowe, 2 staniki do karmienia, laktator Avent Isis, wkładki laktacyjne.
Jak mi sie cos jeszcze przypomni, to dopiszę.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

kamu2

U nas w szpitalu wymagana jest jeszcze koszula do porodu no i wygodna koszula do karmienia,do tego musimy pamiętać o klapkach pod prysznic
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

jusia

sweedee dzieki za krotki i syntetyczny wykaz, bede sie na Tobie wzorowac ;) :drunk:
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

marax

z calym szacunkiem do autori wyprawki ale chyba za nadtto wczula  sie w role-tyle rzeczy to ja chyba nie mialam podczas calego okresu dzieciencego. bez przesady. czy na prawde potrzebne jest kilkandziesiat roznego rodzaju reczniczkow,szmatek,kombinezoniow na pasy-bez pasow,czapeczek ??.jak bym to wszytko kupila musialbym chyba sobie jakis system zamontowac zeby mi przypominal ktory reczniczek mam do czego uzyc .

brawurka

ja dużo ubranek dostałam, wiec na poczatek niewiele kupowałam, do szpitala zapakowałam te na 56 i mąż wymieniał w trakcie, boczęść była za mała. ale sie wkurzałąm jak zamontowałąm juz te śpiochy na tym okruszku, a tu dopiąć nie można i znowu...ręczniki do kąpieli dla majki mam 3, ale to dlatego że czasem zapominam wyprać, a piore czetto bo maja uwielbia zaraz po kąpieli nasikać w ręcznik. i nie wiem jak to jest u was w szpitalach ale  u mnie nie pozwalano używać kremów na odpareznia i oliwek (tylko oliwa z oliwek)

brawurka

i koniecznie na porodówke zabieramy WODE, mojemu mężowi pani kazała tez kupić czekolade, żebym od czasu do czasu kawałeczek zjadła

kamu2

U mnie w szpitalu jest całkowity zakaz uzywania oliwek,kremów itd itp,nastawieni na nature.Najlepeij to zadzwonić do szpitala w którym planuje się rodzić i zapytać ich o to co jest potrzebne do szpitala
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

twinnie77

Dziewczyny rodzące latem!

Kupować koszulki, kaftaniki i body tylko z długim, czy z krótkim? Podobno noworodki powinny przez jakiś czas być jednak tylko w dlugich rękawach...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: twinnie77 w 20 Cze 2008, 22:34:09
Kupować koszulki, kaftaniki i body tylko z długim, czy z krótkim? Podobno noworodki powinny przez jakiś czas być jednak tylko w dlugich rękawach...

Moja znajoma niedawno urodzila i widze na zdjeciach, ze jej dziecko ciagle z krotkim rekawkiem lezy. A to juz trzecie wiec chyba wie. Mi sie wydaje, ze jak jest upal to chyba lepiej, zeby dziecku bylo przewiewnie. Jak myslisz, ze zmarznie zawsze mozesz doubrac.
Moja mama zawsze nam opowiadala jak nasz pediatra ochrzanial matki za przegrzewanie dzieci.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

nionczka

Też mi się tak wydaje, ale moja mama wybiera się na zakupy dla malucha i myślała, że same z długim rękawem ma kupić.

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl