Zupa na chłodne dni

Zaczęty przez magdarynka, 11 Lut 2008, 13:59:34

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magdarynka

W domu nazywamy ja zupa cygana, dlaczego nie pytajcie bo pojecia nie mam.
Gotujemy wywar warzywny, po ugotowaniu przecedzamy i wrzucamy do niego kilka pokrojonych w kostke ziemniakow i jedna marchew ( marchew mozna ominac jesli ktos nie lubi ).
Na patelni podsmazamy drobno posiekana cebule i szklimy ja, potem pokrojony w kostke boczek ( najlepszy wedzony ), czerwona papryke i smazymy okolo 10min. Nastepnie dodajemy pomidory z puszki lup przecier pomidorowy ( zeby mnie Salsa nie pogonila dodam ze domowy  :mrgreen:  ) Doprawiamy duza iloscia majeranku, ostrej papryki i dwoma zabkami czosnku, dolewamu odrobine wody i dusimy pod przykryciem okolo 10 - 15 min.
Zawartosc patelni wrzucamy do garnka,  doprawaiamy sola i pieprzem,jesli ziemniki sa juz miekkie  dodajemy smietane wymieszana z odrobina maki i jeszcze raz zagotowujemy.

Bomba kaloryczna jak nic, ale pyszna i warta grzechu. I wbrew pozorom latwa w przygotowaniu, w koncu to zupa  ;-)  Smacznego
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

magdarynka15, jaka fajna zimowa zupa! Bomba kaloryczna? No tak, ziemniaki, ale boczek w sumie można pominąć i już nie będzie tak źle. :mrgreen:
:chef: