Boże Narodzenie poza domem ;)

Zaczęty przez ishka82, 26 Wrz 2022, 12:11:22

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ishka82

Macie może jakieś sprawdzone miejsca na zimowe święta? Mam potrzebę zwiać stąd na te dni, mąż też ;) ktoś coś? nie za miliony :D

salsa

My bylismy w Krynicy, w hotelu krynica. Tanie nie jest (moi rodzice mieli dofinansowie z pracy dla siebie i rodziny w tych hotelu) ale wspaniale to było zorganizowane, do tego strefa spa w cenie :)
rzuc okiem na ich ofrete

a jak nie to obacz sobie hotel Czarny Gron resort&spa - tam jest wyciag narciarski - my tam jezdzimy na obozy sportowe, ale znajomi jedza tam co roku na swieta i sa bardzo zadowoleni, jest co robić tam (narty, łyżwy, basen+sauny, małpi gaj itp)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

justynaaaa2

ishka82, myślę, że "nie za miliony" w tym roku w okresie świątecznym to już nierealne ;)
Pamiętam, że już rok temu ceny w wielu miejscach były ostro przesadzone :(

zwierzatko_mojej_mamy

justynaaaa2, no pewnie zależy co - jak domek bez obsługi i sniadanek, kolacji świątecznej, to pewnie jest szansa ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

malutenka

Cytat: ishka82 w 26 Wrz 2022, 12:11:22
Macie może jakieś sprawdzone miejsca na zimowe święta? Mam potrzebę zwiać stąd na te dni, mąż też ;) ktoś coś? nie za miliony :D
Lecimy na Cypr 22-29.12. Niecale 1400 lot, 1400 studio

elve

ishka82, większość miejsc pewnie podnosi ceny na święta, ale nie wszyscy. Na pewno coś znajdziecie!
Może mniej popularny rejon? Podlasie?

elve

doda, ale zazdroszczę. Nie dość że poza domem to jeszcze Azory. Trzymam kciuki by się udalo

justynaaaa2

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 26 Wrz 2022, 13:49:15
justynaaaa2, no pewnie zależy co - jak domek bez obsługi i sniadanek, kolacji świątecznej, to pewnie jest szansa ;)
No w sumie fakt, ishka nie określiła czego szuka :)

ishka82

Szukam pakietu,  noclegi plus wyżywienie, ale nie musu to być hotel, spa, czy coś. Może być mały pensjonat. Nie musi to być też jakieś mocno turystyczne miejsce. Byle nie bardzo daleko ode mnie ;)

salsa

ishka82, kolezanka nas namawia na takie cos tutaj: https://gorskiraj.com/boze-narodzenie/ podobno bardzo fajnie organizuja te swieta
no a okolice znam, pieknie ta jest :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

justynaaaa2

salsa, no fajne, tylko ja nie wiem czy to jest atrakcyjna cena ;)

salsa

#11
justynaaaa2, ja tez nie wiem , ja byłam za wiecej w Hotelu Krynica kilka lat temu (w sensie cena oficjalna byla wieksza) moi rodzice mieli sporą znizkę z pracy na ten konkretny hotel wiec zapłaciliśmy mniej
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

ishka82

Zastanawiam się, a właściwie namawiam już męża na Zefir w Polańczyku. Byliśmy tam już dwa razy, pierwszy raz ferie, a drugi wakacje. Bardzo fajne miejsce. Pakiet BN ma wg mnie dobrą cenę, niższą niż inne oferty i trwa od 23 do 26 grudnia. Dla mnie idealnie :) Do tego to niezbyt daleko, więc idealnie na szybki wypad :)
https://hotel-zefir.pl/portfolio/swieta-bozego-narodzenia-2/

zwierzatko_mojej_mamy

ishka82, cenowo to chyba bardzo podobnie do salsowego - mniej dni, podobna ilość atrakcji, cena niższa przez czas trwania tylko, w sumie bardzo fajne obie propozycje, chętnie bym pojechała...
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

justynaaaa2

#14
Ja tak sobie analizuję i nie wiem czy pokój 2os za 2200zł za 3 noce to jest ok?
W zasadzie tylko dlatego, że to święta, choinka, mikołaj
Może faktycznie teraz już musimy się przyzwyczaić, że to norma i tyle ;)


salsa

w tym co pokazalam rodzina 2+2 zapłaci 5300 za 5 dni w hotelu z pełnm wyżywieniem, kolacja wigilijna , w hotelu ze strefą spa basen silownia i różnymi atrakcjami, dowożenie na stok , kulig itp
ja wiem czy to jest taka szalona cena biorąc pod uwagę, ze to jednak są świeta....
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

ishka82

To nie jest szalona cena i chętnie bym wzięła urlop pojechała do takiego super hotelu na 5 dni...tylko nie mam ani urlopu ani kasy na taki wypad. Na 3 dni zq niecałe 3 tysie może się udać ;) w większości ofert, które oglądałam Domi liczy się już pełnopłatnie, a w "moim" Zefirze ma ładną zniżkę.

salsa

ishka82, ja to bardziej napisałam do Justy, o atrakcyjności ceny :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

justynaaaa2

#18
No właśnie tylko dlatego, że to święta
Podobny wypad na 3/4 noce w każdym innym terminie będzie 2x tańszy, no dobra nie będzie pierników i mikołaja ;)
W ferie za osobę za 7 noclegów jest 1855zł (i to jest ok) a tu za 4 noclegi 1720zł a wszystko to samo prócz kolacji wigilijnej
Nie rozpatruję tego w kwestiach czy kogoś stać czy nie, bo można pewnie i za 15tys znaleźć ofertę na święta na 3 dni i też znajdą się tacy co skorzystają i ok, pytanie czy to jest tyle warte, obiektywnie ;)

ishka82

justynaaaa2, wiadomo, że święta droższe i wydaje mi się, że nie ze względu na dodatkowe atrakcje tylko na to, że to święta a załoga w pracy. Tego jedzenia też jednak więcej i inne. Obiektywnie wg mnie te ceny nie są tragiczne, jak chce się jeździć w święta, to trzeba zapłacić więcej...
A mam nadzieję, że damy radę pojechać, znaleźć ofertę "pod nas", bo poprzednie święta w domu przypłaciłam najgorszym atakiem depresji w życiu. Nie chcę tu być na święta i zrobię dużo by nie być.

salsa

justynaaaa2, nie wiem jak to wyglada w innych hotelach, bo tylko raz byłam na takim wyjezdzie w swieta, ale my sobie dobralismy wtedy jeszcze jeden dzien, juz poza pakietem
i była roznica jednak - w tym okresie swiatecznym jedzenie bylo duzo bardziej wykwintne, rozrywki i animacje dla dzieci tez sie skonczyły tego kolejnego dnia.
no i do tego dochodzi fakt, ze jednak masz w swieta cały hotel ludzi wiec i personel musi byc w pracy, w tym na wigile

wiesz, zawsze wysoki sezon jest najdroższy (swieta, sylwester, ferie ) - tak samo jest na sylwestra - płacisz za impreze tego konkretnego dnia - cena uwzglednia tez popyt na tego typu wydarzenia
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

konwalia

Ale fajnie, marzy mi się taki świąteczny wyjazd. Mnie czeka spa świąteczne w aptece 🧑‍🎄🥵

ishka82

Niestety my po analizie budżetu domowego zostajemy w domu lol no trudno...mam tylko nadzieję, że oboje, a nawet obytroje nie przypłacimy tego pogorszeniem stanu psychicznego ;)

Katarina9102

No cóż czasem bywa i tak. My mamy zaplanowany domek w górach. kasa jest już odłożona częściowo. Ahh ta inflacja, rosnące opłaty, za mieszkanie za prąd nas wykończy.