Thermomix - polecane przepisy i inspiracje :)

Zaczęty przez ishka82, 25 Sie 2022, 11:15:28

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

niewiemjaka

Ddu zupa jarzynowa
Tylko nie dawaj dyni i już 🤷�♀️

ishka82

Cytat: ddu w 24 Cze 2023, 16:11:59Ale nie umiem znaleźć takiego przepisu na wiosenne warzywa właśnie.
Jest np zupa , która się nazywa wiosenna, ale jest z ...dynią :D
na zupę krem, to jest jakiś ogólny przepis, na zwykłą, to nie wiem...no, ale wrzuć rozdrobnij, dodaj masło, podsmaż, woda, przyprawy i gotujesz...koniec ;)

ishka82

Szybkie ciasto ze śliwkami :) królowało u mnie rok temu i teraz już też pierwsze zeżarte w kilka godzin ;) tylko jak we wszystkim w tm - mniej cukru!

malutenka

Zrobiłam dzisiaj makaron z bakłażanem "po bolońsku" całkiem smaczne. I w weekendy lubimy na śniadanie dutch baby

ddu

malutenka, jak znależć ten przepis na makaron z bakłażanami?


magdalinska

Zrobilam dzisiaj drozdzowe z owocami i kruszonka, bardzo dobre  a najlepsze jeszcze gorace, dopiero co wyjete z piekarnika  :D

ishka82

Czekoladowa kawa mrożona bardzo fajna, choć bardziej jak szejk kawowy niż kawa ;) no i dalgona coffe, czyli mrożona kawa po koreańsku - pyszna i bardzo efektowna :)

fasolka1980

A ma któraś w was TM31? Szwagierka chce nam sprzedać.

Tzn - zawsze to lepsze niż mój super-podstawowy 3300  :rotfl:

ishka82

Cytat: fasolka1980 w 21 Sie 2023, 15:22:02A ma któraś w was TM31? Szwagierka chce nam sprzedać.

Tzn - zawsze to lepsze niż mój super-podstawowy 3300  :rotfl:
łoooo...weź, że se nowy jak już chcesz :P

ddu

Siedzę i czytam przepisy  ;)
Mamy TM, ale nie jestem wielka fanką.  Używam do kruchego ciasta, coś tam czasem robię , ale nie codziennie.

Ale ostatnie miesiące mialam szalone i w ogóle nie mogę sobie przypomnieć,  co robiłam do jedzenia  ;)
Tymczasem mam w końcu luźniej i szukam inspiracji.

Mam w lodówce pełno pomidorów.
Wiec jak coś pomidorowego fajnego macie, dajcie znać!  :)

( plus kalarepa, ziemniaki, fasolka, cukinie  - to regularnie mam)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: fasolka1980 w 21 Sie 2023, 15:22:02A ma któraś w was TM31? Szwagierka chce nam sprzedać.

Tzn - zawsze to lepsze niż mój super-podstawowy 3300  :rotfl:

no nie kupiłabym chyba 😅 jak by w prezencie dawała to może 😂
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

W prezencie bym wziela, ale kupic to chyba nie ;) a ile chce za niego? Chyba ze symboliczna zlotowke  :D

malutenka

@ddu dokup bakłażan i zrób Ratatouille

fasolka1980

Cytat: magdalinska w 21 Sie 2023, 20:46:38W prezencie bym wziela, ale kupic to chyba nie ;) a ile chce za niego? Chyba ze symboliczna zlotowke  :D

nie wiem jeszcze :) tak patrzyłam na olx i chodzą po ok 1- 1,5K, wcale nie jakos super mało.

Kasia

fasolka, wolałabym wziąć nowego. 1-1,5 tys to niemało a trzeba brać pod uwagę, że noże czy coś będą do wymiany.
W prezencie bym przyjęła i użytkowała z radością nie myśląc o nowym ale wywalać niemałą kasę na używany i dość stary sprzęt (pewnie z 10 lat ma) to chyba jednak nie to.

magdalinska

myślę jak Kasia.Tam wszystko musisz z reki ustawiać, coś może się za chwile zepsuc, bo lat troche ma

fasolka1980

ej, mój aktualny Thermomix ma 30 lat, za nic nie chce się zepsuc  :rotfl:

Kasia

a czymże Twój jest gorszy od tego 10 letniego? dużo zyskasz na zakupie? dużo więcej funkcji? Bo waromę to chyba i do twojego da sie dostawić.

magdalinska

jak juz chcesz zmienić, to kup nowego. Co będziesz zmieniała syrene na dużego fiata, jak możesz mieć mercedesa ;)

ishka82

ddu, pomidorowa spod Szrenicy...kocham! dodaję na talerzu trochę parmezanu i ziarenka do sałatek
https://cookidoo.pl/recipes/recipe/pl/r11428

magdalinska

@ishka82  ja jej nie lubie, taka marchewkowa mi sie wydaje :)

fasolka1980

Cytat: magdalinska w 23 Sie 2023, 11:52:33jak juz chcesz zmienić, to kup nowego. Co będziesz zmieniała syrene na dużego fiata, jak możesz mieć mercedesa ;)

podoba mi się to porównanie :D  lol

ishka82

Cytat: magdalinska w 23 Sie 2023, 11:52:33jak juz chcesz zmienić, to kup nowego. Co będziesz zmieniała syrene na dużego fiata, jak możesz mieć mercedesa ;)
dla mnie tm bez cookidoo i komunikacji między tm a smartfonem byłby o wiele mniej funkcjonalny

ddu

Cytat: malutenka w 22 Sie 2023, 10:11:53@ddu dokup bakłażan i zrób Ratatouille

Bakłażana już też mam.
Ale przepis na ratatouile ma paprykę  ( nie mogę jesc ):oraz cukinia - nie mam
A obawiam się, że kalarepa zamiast cukinii to jednak nie to  :(