poledwiczka wieprzowa - marynata; 4xP; szaszłyki

Zaczęty przez panikarola, 02 Lut 2008, 12:09:07

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

panikarola

dziewczyny, w ramach obiadu stwierdzilam ze zrobie poledwiczke wieprzowa - zostala mi z kiedys tam, jak robilam ja orientalnie w woku. poledwiczki wyszly wtedy super, ale cale danie bylo srednie, bo warzywa byly jakies niedobre.

wiec pytanie do was: macie jakies fajne, sprawdzone przepisy na poledwiczke? ja sie udaje na poszukiwanie w internet i jak cos znajde to wrzuce, ale wiadomo, ze lepsze sprawdzone i wytestowane domowo.

podejrzewam ze ja mozna zrobic jako "fajna pieczona poledwiczke wieprzowa" w charakterze wariacji nt. jo miekkich "fajnej pieczonej rybki" i "fajnego pieczonego kurczaka".
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

jo_miekka

panikarola, ta marynata kurczakowa może byc za słaba na to... W sensie, ze nie przejdzie dobrze.

Ale np. z grzybami jak tu: http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,74914887,74914887.html?f=777&w=74914887&a=74914887

Może być pyszniowiaste!

[ Dodano: 02-02-2008, 18:50 ]
Albo nie! To jeszcze lepsze! I chyba łatwe! Sama mam ochote!

http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,64954313,64954313.html

panikarola

ooo, rzeczywiscie moze byc bardzo fajne! dzieki Ci, jo! nawet mam taki makaron  :mrgreen:

[ Dodano: 02-02-2008, 18:58 ]
jo, ale tam niby ze z jablkiem, a wyraznie widze grzybki na zdjeciu :)
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

sonja

panikarola, moja mama polędwiczki robi z pieczarkami, papryką i piwem:) 4 razy p;)) dobre z brązowym ryżem.

mayagaramond

Juz po obiedzie, ale dodam i moj przepis. Jest blyskawiczny.

Poledwice oczyscic, pokroic w plastry (nie za cienkie), lekko rozbic, posypac sola i pieprzem. Smazyc na patelni razem z cebula. Wazne jest zyb poledwicy nie smazyc dlugo, bo bedzie zelowka.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

panikarola

sonja, to lepiej napisz jak je robilas, tak dokladniej! jak znam zycie za dwa tygodnie znow bede miec problem co ugotowac i bedzie jak znalazl ;)

a sluchajcie, a bryzola to sie nie robi czasem wlasnie z poledwicy wieprzowej?

[ Dodano: 02-02-2008, 19:21 ]
mayagaramond, dzieki za instrukcje :)
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

sonja

panikarola, szaszłyki zrobiłam tak: pierś kurczaka pokroiłam w dośc drobne kawałki i zamarynowałam: olej z pestek winogron, miód (łyżka może dwie), sok z limonki (niecała połówka), sos sojowy - zdrowo chlusnęłam, sól, pieprz, słodka papryka i 2 ząbki czosnku, do tego dodałam pokruszonych piekielnie ostrych papryczek. Wszystko wymieszałam i na 2 godziny odstawiłam. Pokroiłam paprykę na kawałki mniej więcej 2cm na 2(tak mi się wydaje) i pieczarki na ósemki, do tego cieniutkie łódeczki cebuli. Wszystko nadziałam na patyk: 2 kawałki warzyw i 1 kurczaka, i tak dalej do końca patyczka. Zgrilowałam - polewałam bulionem wymieszanym z musztardą, miodem i sosem sojowym. I tyle:)

mayagaramond

Cytat: "sonja"mayagaramond, A jak je pieczesz?

Ziumniaki? Myje, przekrawam wzdluz, sole, ukladam na blasze i siup do nagrzanego piekarnika. Czasem przyprawiam - mam taka przyprawe do ziemniakow (ale same przyprawy bez zadnych konserwantow i E iles tam). Mozna tez olej zmieszac z ziolami prowansalskimi i tym posmarowac ziemniaki.

A tu link do przepisu:

http://strefaslubna.pl/forum/viewtopic.php?t=985
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rubin04

Tu masz pyszne poledwiczki - proste i szybkie. No i pyszne!!

WIEPRZOWINA:

Składniki:
600 g polędwiczek wieprzowych (oczyszczonych)
5 łyżek orzechów nerkowca
2 łyżki oliwy
100 g cukru
4 łyżki octu balsamicznego
1 łyżka posiekanej bazylii

To jest błyskawiczny i bardzo prosty sposób na polędwiczki. Tylko trzeba uważać z karmelem. Po pierwsze nigdy nie można go próbować, bo można bardzo (naprawdę BARDZO!) poparzyć język i podniebienie, a po drugie, kiedy dolewa się ocet balsamiczny do gorącego karmelu, pryska na wszystkie strony. Tak więc ostrożnie!!!
Acha, no i do takich polędwiczek super pasuje sypki ryż, szczególnie jaśminowy i basmati!

Jak to zrobić:

1. Polędwicę pokrój w plastry, dopraw solą i pieprzem.
2. Upraż orzechy na suchej patelni. Zdejmij orzechy i wlej na tę samą patelnię oliwę.
3. Dodaj do oliwy cukier i wymieszaj łopatką. Zmniejsz ogień i smaż, aż powstanie bursztynowy karmel. Pamiętaj, nigdy nie próbuj gorącego karmelu! Kolor karmelu sprawdzaj, zanurzając w nim kawałek papieru.
4. Ostrożnie dodaj ocet (naprawdę ostrożnie!) i gotuj jeszcze chwilę. Dodaj polędwiczki i dobrze je obsmaż z obu stron.
5. Dodaj  orzechy. Smaż jeszcze chwilę, zdejmij z ognia. Posyp bazylią i podawaj z ryżem.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

rubin04, ożesz kurza twarz! Piękne!!!

panikarola

nooo, wyglada suuper! wyglada na to, ze przez najblizszy kwartal bedziemy tylko poledwiczki wieprzowe jesc, zeby wszystkie przepisy wyprobowac  :mrgreen:  :mrgreen: ciekawe, ile z tych przepisow zepsuje  :roll: ??
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

rubin04

jo_miekka, no pewnie..
ja bym do tego dała np. ziemniaki pieczone w piekarniku: kroisz na grube plastry do miski, mieszasz z olej+sól+czosnek+majeranek i układasz na kratce w piekarniku i pieczesz. Pyszne...

Ja do tych polędwiczek robiłam canellonii ze szpinakiem i serem roicotta ale to wersja exlusiv ;-)  (zdjecie i przpis jest w watku "Powitanie mojego narzeczonego" http://strefaslubna.pl/forum/viewtopic.php?t=134&highlight=powitanie )
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Majeczka

Oj pyszniutka ta poledwiczka w socie grzybowo-pieczarkowym, smialo polecam :) ja zrobilam dodatkowo kopytka (lub jak kto woli krajanki) Wszystkim smakowalo az uszy sie trzesly :D
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login