Ikea- co warto kupić a co nie?

Zaczęty przez konwalia, 02 Lut 2008, 08:49:46

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jo_miekka

Cytat: "mayagaramond"Szara lazienka jest piekna.

Też to chciałam napisać! Szara łazienka jest cool. W naszym przyszłym mieszkaniu jest całkiem fajnie zrobiony kibelek: szaro-szary z czerowonymi fugami, super to wygląda, niestety łazienki nie zrobili tak samo, tylko jakieś ciotkowate dekorki strzelili, bo pani się bała, że "będzie mało kobieco". Guuupia ;)

mika

mi się podoba zestawienie szarego z czerwinią o takie jak w serii homme tubądzina
http://katalog.tubadzin.pl/kolekcje/homme%20duza

inkageo

No właśnie ten tubądzin mnie zachęcił.. Tylko w małym pomieszczeniu to może przytłaczać..
Imagine there is no hate

gioseppe

Cytat: "mika9983"mi się podoba zestawienie szarego z czerwinią o takie jak w serii homme tubądzina
http://katalog.tubadzin.pl/kolekcje/homme%20duza
a mi szarego (ale grafitu) z fuksja :)

Cytat: "jo_miekka"
Te meble u nas nie maja osobnych salonów. Wszystkie widziałam w Centrum Witek.
jesli jestes na etapie szukania mebli to polecam skoncentrowac sie na witku (tym nowszym salonie). Na 1 pietrze sa b. drogie meble, fakt, ale  na poziomie "0" mozna spotkac calkiem  dostepne ceny. Pamietam, że bylismy bardzo zdziwieni gdy okazalo sie, ze nasza sofa w witku jest o 1000zł tansza niż w takiej Abrze ...
Naprawde warto porownywac ceny (ja potem juz obdzwanialam wszystkie salony meblowe za konkretnym modelem)

a Arke znasz? uwielbiam ten styl ale ceny są szokujące  :shock:  :shock:
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

jo_miekka

Cytat: "gioseppe"jesli jestes na etapie szukania mebli to polecam skoncentrowac sie na witku

Gioss, no właśnie "odkryliśmy" Witka w ten weekend. Wybór jest naprawdę duży i ceny całkiem do przyjęcia. Pojeździmy jeszcze trochę, ale sądzę, że wrócimy tam, bo się zakochaliśmy w Komforcie.
Arki nie znam, gdzie to? Ale jeśli mówisz, że ceny niefajne, to chyba nie będę się drażnić.

nionczka

Cytat: "jo_miekka"Mnie w Ikei najbardziej chyba denerwuje właśnie jej popularność i to, że są mieszkania urządzone wyłącznie w tym stylu. A tych mebli nie jest znów tak dużo i wychodzi potem wszystko jak po sznurek. Tak jest a właściwie już było w mieszkaniu, które kupujemy.
Jesli łączy się to z ciekawymi pomysłami, innymi meblami etc. - to super! Ale jeśli 100% Ikea i bez polotu to zawsze wyjdzie sztampa


Zgadzam sie. Mnie tez to najbardziej denerwuje. Nasze mieszkanie niestety jest w wiekszosci z Ikei bo urzadzajac je wiedzielismy,ze jest przejsciowe i nie chcielismy wydawac pieniedzy na dobre rzeczy, ktorych potem nie bedziemy mogli zabrac albo nie beda pasowaly wymiarem (o styl sie nie martwie) do nowego domu. Ale urzadzajac pierwsze trzypokojowe mieszkanie mozna tak robic.  Tym bardziej, ze dla nas Ikea jest smiesznie tania. Ale nie chcialabym urzadzac docelowego mieszkania glownie w ikei, chociaz bardzo ja lubie i zawsze tam cos bede kupowac.

Ja nawet chcialam kupowac meble w innych sklepach, ale zawsze wychodzilo na to, ze Ikea miala to czego szukalismy a inni nie (ze wzgledu na rozmiary lub kolor drewna, styl i w koncu cene). Poza tym  u nas w miescie nie ma wielu sklepów, ktorych styl lubie i sprowadzanie mebli gdzies z Madrytu czy cos mija sie z celem do mieszkania, ktore kupilismy maksymalnie na 10 lat.

I taka jescze obserwacja. Mieszkania urzadzane w innych sklepach nie Ikei tez bardzo czesto sa baaaaarzdo podobne, wystarczy poogladac strony agencji nieruchomosci  :mrgreen:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

U nas patrząc po domach znajomych i rodziny to dominuje Black Red White, bo Ikea ma jednak mało sklepów w Polsce.. I też jest podobnie..
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

to ja sie dolacze jako fanka ikei ;D jestem szczesliwa posiadaczka komody i lawy z przegrodkami leksvik, 2 osobowki rozkladanej ektorp, szafki na buty, dwoch lezakow! :), 10 pudel, ktorym nic sie nie dzieje od lat 2 - jesli kot ich nie zjada, fajowego wyciskacza do czosnku, miarek kuchennych i lyzeczek? do teflonu oraz biurka mikael ;) oraz tej serii do lazienki, ktorej kiedys chyba zuzia szukala - wiszacej szafki i stojacej szafki+rattanowego fajowego kosza dopasowanego do tejze szafki - lazienkowe wyposazenie kupione za 300 zl na "przejsciowe", a teraz zal mi sie bedzie rozstac :)

beznadziejne okazaly sie pojemniki do mikrofali sztuk 19 za 17 zl :D oraz patelnia za 20 - teflon - jesli to teflon :D - odpadl w ladny wzorek;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

maroonbug

Ja tez sie zgadzam ,ze jak ktos ma wszystko z IKEA (a wielokrotnie pomysl na wystroj przeniesiony prosto z ikeowskich wytawek)  to charakteru w mieszkaniu brak, ale wybieranie w IKEA tego co sie podoba i pasuje jest jak najbardziej ok.
A fakt, ze w kazdym mieszkaniu jest cos stamtad to zasluga dwoch spraw:
1. ludzie z IKEA  sa mistrzami marketingu (kto nie lubi chodzic po tym sklepie? jest tak urzadzony, ze wizyta tam sprawia przyjemnosc, tutaj ludzie robia z takiej wyprawy prawdziwa rodzinna wycieczke, jedza sobie na miejscu obiad, dzieciaki sie bawia na placu zabaw, etc.). Niekoniecznie mi to odpowiada (choc nadal to lepsze niz niedzielny obiad w McDonald's  :lol: ), ale zawsze jak tam jestem to sie nad tym fenomenem zastanawiam.
2. w wielu krajach jest slaba konkurencja, jesli chodzi o design i cene, a IKEA oferuje fajny (dla przecietnego czlowieka) design w przystepnej (znowu dla przecietnegi czlowieka) cenie
To sie oczywiscie zmienia, w PL juz widac nowe firmy, ktore odpowiadaja na zapotrzebowanie, ale 6-7 lat temu IKEA to byl krzyk mody, a reszta to ciezkie meble rodem z PRL, tzw. zestawy wypoczynkowe i regaly. W wielu domach stala lawa pomiedzy dwoma fotelami, dwie pufy kolo tego, na drugiej scianie kanapa i naprzeciw regal  :mrgreen:  Nowoczesnosc to byly meble i styl z IKEA.

[ Dodano: 05-02-2008, 11:00 ]
Ja IKEA lubie, choc zdaje sobie sprawe, ze meble ze sklejki nie przetrwaja kilkunastu lat (ba, niektore nawet jednej przeprowadzki!) i nie maja duszy, ale sa ladne, spelniaja swoja funkcje i kosztuja akurat tyle, ze nie martwie sie jesli cos kupuje pod wplywem impulsu ;-)

salsa

Cytat: "nionczka"Zgadzam sie. Mnie tez to najbardziej denerwuje. Nasze mieszkanie niestety jest w wiekszosci z Ikei bo urzadzajac je wiedzielismy,ze jest przejsciowe i nie chcielismy wydawac pieniedzy na dobre rzeczy, ktorych potem nie bedziemy mogli zabrac albo nie beda pasowaly wymiarem (o styl sie nie martwie) do nowego domu. Ale urzadzajac pierwsze trzypokojowe mieszkanie mozna tak robic. Tym bardziej, ze dla nas Ikea jest smiesznie tania. Ale nie chcialabym urzadzac docelowego mieszkania glownie w ikei, chociaz bardzo ja lubie i zawsze tam cos bede kupowac.

masz rację-IKEI jest od zatrzęsienia, tu jest ona bardzo popularna i właśnie wynajmowane mieszkania ludzie urządzają w tym stylu-bo tanie i nie żal gdy się wyrzuca-i też właśnie to zauważyłam, ze jak sie chodzi do znajomych wynajmujących to IKEA IKEA i IKEA ale gdy zamieszkują we własnych juz  mieszkaniach  - to okazuje się, ze z IKEA to najwyżej miski i świeczniki.

Cytat: "jo_miekka"Gioss, no właśnie "odkryliśmy" Witka w ten weekend. Wybór jest naprawdę duży i ceny całkiem do przyjęcia. Pojeździmy jeszcze trochę, ale sądzę, że wrócimy tam, bo się zakochaliśmy w Komforcie.
Arki nie znam, gdzie to? Ale jeśli mówisz, że ceny niefajne, to chyba nie będę się drażnić.

popieram! Witek SUper, ale uwaga-wciąga jak narkotyk:P

A Byliscie na Wadowickiej? tam jest taki fajny salon meblowy, kilka pieter mebli-można znaleźć cos fajnego taniej niż w Witku a tez fajne:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

konwalia

A w Poznaniu albo drożyzna, albo tandeta (stylistyczna)- pseudo "dworskie" meble ze sklejki. Albo ikea.
Wracając do tematu. Mi świetnie służą garnki z serii 365+. A jak na garnki tanie.
W duka to ja lubię kupować jak coś przeceniają. I tam kupiłam łyżeczki do grapefruita z ząbkami- świetne :D

salsa

Cytat: "konwalia"W duka to ja lubię kupować jak coś przeceniają.
ja mam z duka komplet garnków ze stali, szklanki z metalowymi podstawkami i łyżeczką jak rurka, dzbanek z zaparzaczem do herbaty, garnek do gotowania makaronu i garnek na parze

bardzo polecam, ze wsyztskich tych rzeczy ejstem bardzo zadowolona:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

nionczka

Cytat: "salsa"i też właśnie to zauważyłam, ze jak sie chodzi do znajomych wynajmujących to IKEA IKEA i IKEA ale gdy zamieszkują we własnych juz mieszkaniach - to okazuje się, ze z IKEA to najwyżej miski i świeczniki.

No to z nami odwrotnie :-) Wynajmowalismy mieszkania urzadzane wypasionymi okropnymi "panskimi" meblami a dla wytchnienia wlasne urzadzlismy Ikea :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

Cytat: "konwalia"wysuwana sofa (rozpadła się po 3 latach)
sofa mojego brata spawana byla po kilku mcach, bo sie rozpadla na kawalki - zaznaczem, ze spal na niej sam  ;-)

salsa

Cytat: "nionczka"Wynajmowalismy mieszkania urzadzane wypasionymi okropnymi "panskimi" meblami a dla wytchnienia wlasne urzadzlismy Ikea :-)
no ale chyba jest cos jeszcze miedzy panskimi meblami a IKEA? bo ja sie w jednych i drugich tak samo meczę-wybrałam jeszcze cos innego-choc powiem szczerze, że mam pewną wizję na czasy gdy juz bede miec dom i bedzie mnie na to stac;) na razie poza moim zasięgiem :(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

gioseppe

Cytat: "jo_miekka"
Gioss, no właśnie "odkryliśmy" Witka w ten weekend. Wybór jest naprawdę duży i ceny całkiem do przyjęcia. Pojeździmy jeszcze trochę, ale sądzę, że wrócimy tam, bo się zakochaliśmy w Komforcie.
Arki nie znam, gdzie to? Ale jeśli mówisz, że ceny niefajne, to chyba nie będę się drażnić.
witki mamy 2 w krakowie
stary i nowy
zerknij na ich strone.
w starym sa tansze meble, takie bardziej klasyczne ale wybor chyba jest (hala duza) my tam bylismy w poszukiwaniu mebli na balkon
w nowszym ladniejszy design, nowoczesniejsze mebelki

a arka to http://www.arka-meble.pl/kontakt.php
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

vobi

Dla mnie Ikea to raczej kopalnia pomyslow jak maksymalnie wykorzystac miejsce. Kiedy meczy nas jakis konkretny problem "mieszkaniowy" typu "jak to zrobic" albo czasem po prostu w poszukiwaniu inspiracji zbieramy tylki i jedziemy do Ikei. Wracamy z torba pierdolek typu metalowa "polka wkladana", ktora pozwala na "podwojne" wykorzystanie szafki (http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80072583 ), elementy do relingu kuchennego, lampki, uchwyty do powieszenia na scianie glosnikow (nic specjalnego, ale normalnie w sklepie kosztuja ca 80 pln za sztuke, tam znalezlismy za niecale 30 pln/sztuke), haki do przechowywania roweru w piwnicy, pomysl na zagospodarowanie sciany za sofa (potrzebowalismy miejsca na lampke) itd. Mam chrapke na pare obrazow (a wlasciwie zdjec drukowanych na plotnie), ale jeszcze sie nie skusilam. Za to jakos nigdy nie podeszly mi ich tekstylia (zaslony, firanki czy narzuty - ani wzory ani materialy, na posciel chyba nawet nie patrzylam). A meble... Chyba odstrasza mnie koniecznosc przewozenia ich na spora odleglosc, w kazdym razie poki co zadnego ikeowskiego mebla nie posiadam i raczej nie planuje, choc zasadniczo ikeowska estetyka jest mi bliska :)

Louve

Ikea jest dla mnie taka odświeżająca po tych wszystkich "ciężkich" meblach w "standardowych" salonach  ;-)
Urządzając nasze pierwsze mieszkanie szukaliśmy szafy narożnej i większość takich szaf była piekielnie niska (max 2 m). Mamy ponad 3 metry do sufitu od podłogi i taka niska szafa byłaby tylko marnotrastwem miejsca... Tak więc kupiliśmy w IKEA system HOPEN (2,36 m) i jesteśmy bardzo zadowoleni i wygląda to całkiem oryginalnie... (później wrzucę fotkę).
Z IKEI mamy jeszcze rewelacyjne biurko pod komputery - dokładnie takie szukaliśmy - to było objawinie w sklepie  :mrgreen:

jo_miekka

Cytat: "gioseppe"witki mamy 2 w krakowie
stary i nowy
zerknij na ich strone.

Ej, Gioss, bylismy już w Witku! :))
Ale dizeki za namiar na Arkę ;)

[ Dodano: 06-02-2008, 12:31 ]
Cytat: "vobi"Dla mnie Ikea to raczej kopalnia pomyslow jak maksymalnie wykorzystac miejsce. Kiedy meczy nas jakis konkretny problem "mieszkaniowy" typu "jak to zrobic"

Oj tak! Patenty mają świetne. Też jeździmy, żeby się zainspirować, bo tam maja mądre rozwiązania.

Lwica

ja mam zamiar w najbliższym czasi kupić w Ikea karnisze do pokoju INDEX i kilka pierdołek ozdobnych do pokoiku dla dziecka. Wdzięczna bede za jakiekolwiek opinie  w tej dziedzinie.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

zuzia

Cytat: "Dorotka1981"ja mam zamiar w najbliższym czasi kupić w Ikea karnisze do pokoju INDEX i kilka pierdołek ozdobnych do pokoiku dla dziecka. Wdzięczna bede za jakiekolwiek opinie w tej dziedzinie.
o karniszach nic nie powiem bo mam inne. Ale co do pokoju dziecka - Ikea jako jeden z niewielu sklepów ma na wielu produktach oznaczenie 0+ co ma szczególne znaczenie przy malutkich dzieciach. Wtedy wiadomo, że zabawka jest bezpieczna a poza tym można ją spokojnie prać, gotować etc.
Nie wszystkie firmy to mają bo uzyskanie tego znaku kosztuje.

Lwica

zuzia, no włąsnie dlatego się zdecyduje. Do tej pory jedynie kupowałam dużo drobiazgów i ozdób ale dla dzieci starszych i do mojej sali w przedszkolu. I zawsze zdawały egzamin np. ozdoby świąteczne, misie, pudła na zabawki, stoliki krzesełka).
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

mika

z Ikei dla dzieci to genialne są zabawki drewniane - Dawid już ponad 3 lata bawi się ich drewnianą kolejką :mrgreen:  można ją rozbudowywać w nieskończoność... a i jeszcze ten taki tunel drewniany z klockami boski, w ogóle dla dzieciaków mają mase fajnych rzeczy np. sztućce też fajne :mrgreen:

zwierzatko_mojej_mamy

Dorotka1981,  slonko - nie chce straszyc, ale zastanow sie nad tymi karniszami - one sa teleskopowe prawda? bo mialam takie w wynajmowanym mieszkaniu - i jak rozciagasz, je zeby dopasowac na szerokosc do okna, to sie robi taki uskok w miejscu laczenia dwoch rurek- tej cienszej w srodku i szerszej na zewnatrz - pamietam wieczorne walki z zaslonami - bo zabki (kolka od zabek ) stawaly na tym malym, ale wkurzajacym , jak sie okazalo, schodku -  co zabke, to trzeba bylo szarpac, zeby przeskoczylo nad schodkiem ..
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl