kolejnosc wchodzenia do kosciola

Zaczęty przez elizapj, 28 Sty 2008, 04:34:16

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

Cytat: "elizapj"nie powinien ktos za mloda isc patrzec czy tren sie dobrze uklada, etc?

poważnie to mówisz?!?

golinda

mary_popins, a ja szłam z druhmami, bo tak mi się podobało - i w ogóle była miła zabawa - przecież po tylu latach w związku taki ślub to już tylko formalność
a mąż przyszły czekał na mnie przy ołtarzu - uśmiechałam się do niego i tylko do niego całą drogę

salsa

Cytat: "mary_popins"salsa, ja nikogo nie zamierzam przekonywać do swoich poglądów ani karać za to, że woli inaczej ;)
no wiesz co! a ja sie czułam tu ukarana:):)

Cytat: "mary_popins"Ty chcesz "pożegnać się" symbolicznie z tatą tym wejściem do kościoła - też grajt ;)

nie żeganałam się symbolicznie z Tata,ani tez on mnie nikomu nie oddawał, nie ejst ubezwłasnowolniona. Chciałam żeby mu było miło, dla mojego Taty to było wielkie wyróznienie i ciesze sie ze to zrobiłam, bo stwierdził ze go to bardzo wzruszyło i bardzo mi dziekuje:)

Cytat: "mary_popins"Laseczki urządzające maskaradę ze ślubu - strój barbie, gołe biusty, diademy, do kościoła pierwszy raz od x lat i tatulka pod rękę, bo to tak bardzo cool - not grejt ;)
:):):):) :):):):) :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen: niestety, tak bywa. BO NAJWAZNIEJSZY W KOSCIELE JEST TREN I USTAWIENIE DO FOTO-nie wiedziałas?!  :-P  :-P  :-D

[ Dodano: 28-01-2008, 18:15 ]
Cytat: "[bdodaa84[/b], "]salsa, nie, nie , nie źle mnie zrozumiałyście. część dokumentów podpisywaliśmy przed, ale resztę po - już na ołtarzu, po wszystkim
no my też-te najwazniejsze po slubie przy ołtarzu-potem doslaismy od ksiedza prezenty związane z naszym slubem:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

elizapj

Cytat: "inkageo"bardzo podoba jak para młoda podpisuje dokumenty w trakcie mszy na ołtarzu
tez to uwielbiam i licze, ze i u nas tak bedzie, a nie na zakrystii, przed czy po...tylko wlasnie w trakcie. Licze, ze ksiadz na to przystanie bez oporow. znowu zalaczam fotke bo to 1 z moich ulubionych, wlasnego autorstwa:)

[ Dodano: 28-01-2008, 18:22 ]
Cytat: "mary_popins"elizapj, fajne to rozwiązanie z Waszego kościoła. Bardzo mi się podoba, nikt Was nie zasłoni, a i świadkowie będą wyróżnieni.
licze, ze nadal beda tam te same zwyczaje w sierpniu:)

[ Dodano: 28-01-2008, 18:23 ]
Cytat: "golinda"elizapj napisał/a:   
nie powinien ktos za mloda isc patrzec czy tren sie dobrze uklada, etc?
poważnie to mówisz?!?
powaznie pytam...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Cytat: "elizapj"powaznie pytam...

a to takie ważne czy tren dobrze się układa? a jak źle to co? ma się schylić i poprawić?
hmm...

marax

Cytat: "golinda"uśmiechałam się do niego i tylko do niego całą drogę

jakiez to romantyczne

elizapj

Cytat: "golinda"a to takie ważne czy tren dobrze się układa? a jak źle to co? ma się schylić i poprawić?
dla mnie w tym slubie wszystko jest wazne, jak by nie bylo, to bym nie marnowala czasu go planujac. a jak by moj stroj by dla mnie mniej wazny niz reszta, to bym poszla w swojej ulubionej sukience, noe sukni slubnej..no daj spokoj..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Cytat: "maraxela"golinda napisał/a:
uśmiechałam się do niego i tylko do niego całą drogę


jakiez to romantyczne

w stanie upojenia wszystko wydaje się romantyczne  :mrgreen:

[ Dodano: 28-01-2008, 18:57 ]
Cytat: "elizapj"golinda napisał/a:
a to takie ważne czy tren dobrze się układa? a jak źle to co? ma się schylić i poprawić?
dla mnie w tym slubie wszystko jest wazne

myślisz, że ktoś będzie pamiętał jak się tren układał?!?

elizapj

Cytat: "golinda"myślisz, że ktoś będzie pamiętał jak się tren układał?!?
ja mam dobra pamiec...:) zdjecia rowniez...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: "elizapj"
Cytat: "inkageo"bardzo podoba jak para młoda podpisuje dokumenty w trakcie mszy na ołtarzu
tez to uwielbiam i licze, ze i u nas tak bedzie, a nie na zakrystii, przed czy po...tylko wlasnie w trakcie.  

Elizapj, a co dokładnie podpisuje sie, jesli jestesmy juz po slubie cywilnym????
Bo juz zgłupialam, wydawało mi sie, ze podpisy sa na dokumentach do USC... ??
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

Cytat: "elizapj"dla mnie w tym slubie wszystko jest wazne, jak by nie bylo, to bym nie marnowala czasu go planujac.
elizapj, jasne, ale nie zapominaj o dwoch rzeczach:

1/ Najwazniejszy jest SLUB, nie welon, tren ani gdzie siedza swiadkowie. Ani nawet skad bedzie robil zdjecia fotograf (zreszta, pewnie zdecydowalas sie na profesjonalnego, on na pewno bedzie wiedzial najlepiej gdzie sie ustawic). Prawdopodobnie podczas slubu nawet nie bedziesz o tym wszystkim pamietala.... A goscie wbrew pozorom az tak duzej uwagi nie zwracaja na drobiazgi. Pewnie znajdzie sie niejedna upierdliwa ciotka albo kuzynka ktore i tak beda wszystko krytykowaly. One i tak zawsze wiedza najlepiej ;)

2/ nie jestes w stanie wszystkiego zaplanowac i przewidziec, chocbys - jak to sie mowi - stanela na uszach.

Nie odbieraj prosze mojego postu jako krytyke, nie o to mi chodzi, to Twoj slub i "zmarnujesz" na jego przygotowanie tyle czasu, energii i zdrowia ile uznasz za stosowne. Uwazam po prostu, ze zbyt sie przejmujesz drobiazgami. A podczas takich "imprez" jak slub + wesele luz i elastycznosc sa nie mniej wazne niz dobre przygotowanie. Bez wzgledu na to, jak perfekcyjnie wszystko przygotowalas, i tak na pewno trzeba bedzie troche improwizowac :)

salsa

Cytat: "vobi"A podczas takich "imprez" jak slub + wesele luz i elastycznosc sa nie mniej wazne niz dobre przygotowanie. Bez wzgledu na to, jak perfekcyjnie wszystko przygotowalas, i tak na pewno trzeba bedzie troche improwizowac :)
na pewno! i to jest najfajniesze-kiedy nie realizujesz scenariusza krok po kroku do umęczenia, ale bawisz się swietnie:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

vobi

Cytat: "salsa"na pewno! i to jest najfajniesze
o tak... ze slubu najbardziej zapamietalam nie podniosle chwile (no, z tymi jest wrecz problem - ostatnio okazalo sie ze nawet nie pamietam tekstu przysiegi malzenskiej...) ale moment kiedy ze zdenerwowania nie moglam wlozyc mezowi obraczki i zaczelismy sie w trojke z ksiedzem smiac...  :lol:

elizapj

Cytat: "wrobelek0403"Elizapj, a co dokładnie podpisuje sie, jesli jestesmy juz po slubie cywilnym????
no jestesmy, ale przeciez jakis dowod slubu koscielnego tez musimy miec, wiec myslalam, choc nie wiem tego na 100, ze przy religijnych tez sie podpisuje...
Cytat: "vobi"Nie odbieraj prosze mojego postu jako krytyke, ...Uwazam po prostu, ze zbyt sie przejmujesz drobiazgami.
no worries, zadnej urazy...tyle, ze ja grubsze tematy mam juz przemyslane i w wiekszosci zamkniete (no moze poza menu...co odwlekam bo mnie meczy nawet rozwazanie o tym). a te szczegoly, kt mi zostaly jak wlasnie kiedy sie welon podnosi, w jakiej kolejnosci sie wchodzi, gdzie sadzac swiadkow i kilka jeszcze innych, to sa sprawy, o kt akurat albo nie czytalam nigdzie, albo widzialam na innych slubach rozwiazane nie tak jak mi sie najbardizej by podobalo...wiec o te sprawy pukam tu na forum, bo tu chyba najlepsze zrodlo:)
a doswiadczenie slubu cyw oraz przyjecia po nim, mniej wiecej daje mi dobre wyczucie tego nad czym moge zapanowac, a co ulozy sie samo...co nie zmienia faktu, ze pewne sprawy wole miec zaplanowane, a co za tym idzie przestudiowane rozne scenariusze:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

golinda, 80% z nas patrzy na tren dla siebie - za dlugi, za krotki, rzydka koronka, za malo ozdobny, jak sie podpina, czy mozna inaczej - nie powiesz mi, ze jakby tren nie byl wazny to bysmy takie cyrki odstawialy ;) - na weselichu to raczej nie poszalejesz z trenem, czyli jedyna mozliwosc pokazani to kosciol - ja nie mowie o wycyckaniu co do milimetra idealnie i jeszcze przeprasowaniu w kruchcie ;)
ale wyobraz sobie np nasza inke i jej tren ze zdenerwowania zwiniety 3 razy w serpentynke, bo nie bylo komu zerknac czy jest dobrze :D ja na Jej miejscu poroslabym polpascem na calym ciele jakbym zobaczyla takie swoje zdjecia  :mrgreen:

[ Dodano: 28-01-2008, 19:32 ]
wiem, ze podalam opis ektremalny problemow trenowych ;) ale mam to przed oczami ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kata

Po nas ksiądz wyszedł przed kościół, świadkowie szli przed nami, my z mężem na końcu. Świadkowie siedzieli za nami i wcale nas jakoś nie zasłaniali, a świadkowa często przy welonie była pomocna. Chcieliśmy wyjść z orszakiem liturgicznym z zakrystii ale się nie dało tego zrobić w kościele, w którym braliśmy ślub. Papiery podpisywaliśmy przed ślubem w zakrystii, najpiękniejsza może nie była, ale też miało to swój klimat - można było pożartować i w ogóle wesoło było :-), w kościele by już tak luzacko nie było. Za to w kościele punktem centralnym była przysięga i ten rozkład akcentów mi się podobał.
Pozdrawiam

Kata

zwierzatko_mojej_mamy

inkageo, mam nadzieje, ze sie nie pogniewasz ;) ale jestes jedna z mistrzyn trenu :D skojarzenie samo przylazlo ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

kto mi powie że tren nie jest ważny to bomba w nos   :-P

to ja zamówiłam Liporio dla tego boskiego tyłu i superowego trenu aby sie teraz dowiedzieć że tren nie ważny  ;-)
O NIE , ja protestuje  :mrgreen:

Kasia

Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"ale jestes jedna z mistrzyn trenu

w czerwcu przejmę ten tutuł :) o tak :)

vobi

Cytat: "Kasia"kto mi powie że tren nie jest ważny to bomba w nos
a nie... wazny jest... chocby ze wzgledow ortopedycznych jest bardzo wazny - jak Ci sie podwinie to mozesz sobie konczyny uszkodzic...  :-P

inkageo

Jak najbardziej popieram akcję trenową :) Wyeksponowany i dobrze rozłożony być musi :)
Imagine there is no hate

salsa

Cytat: "Kata"a świadkowa często przy welonie była pomocna.
co racja to racja:) moja też wspaniale się spisała i nigdy by mi przez gardło nie rpzeszło pwoeidziec, ze mnie zasłoniła:) ułozyła tren i welon. kochana jest przyjaciółka:) jakos nie wyobrażam sobie zeby mi mąż usługiwał w dniu naszego ślubu:) ja jako świadkowa też sie przy mojej PM uwijałam i byłam zaszczycona, ze moge jej pomagać:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"ale wyobraz sobie np nasza inke i jej tren ze zdenerwowania zwiniety 3 razy w serpentynke, bo nie bylo komu zerknac czy jest dobrze  ja na Jej miejscu poroslabym polpascem na calym ciele jakbym zobaczyla takie swoje zdjecia


dobre! reszte komentarza zostawie dla siebie :-)

[ Dodano: 28-01-2008, 20:08 ]
Cytat: "salsa"byłam zaszczycona, ze moge jej pomagać:)

szkoda ze moja tego nie rozumiała :-(

salsa

Cytat: "golinda"salsa napisał/a:   
byłam zaszczycona, ze moge jej pomagać:)   


szkoda ze moja tego nie rozumiała :-(
dobra, przekonałaś mnie robimy powtórkę i zostaję Twoją świadkową! obiecuję zadbać o tren i nie zasłaniać Cię ani razu:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

Cytat: "salsa"dobra, przekonałaś mnie robimy powtórkę

teraz akurat ten tekst brzmi dla mnie złowrogo ;-)