Chleb na zakwasie

Zaczęty przez malutenka, 23 Mar 2020, 19:53:22

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wrobelek0403

callja, to jest mysl.. Piekarnie w Poznaniu tez zdaje się prócz chleba sprzedają też mąke.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

Cytat: wrobelek0403 w 29 Mar 2020, 18:15:29callja, to jest mysl.. Piekarnie w Poznaniu tez zdaje się prócz chleba sprzedają też mąke.
Nawet zakwas ;)
Jest taka jedna piekarenka we Wro (mało popularna), która korzysta z kilkudziesięcioletniego (!) zakwasu, czasami nawet daje klientom na zasadzie wymiany - my wam zakwas, wy nam dwie torebki DOBREJ mąki (nie ze sklepu).

Mąkę u nas (ale taką nie rzemieślniczą niestety) sprzedaje np. Hert.

W Jordanowie można mąkę kupować detalicznie (ofkors nie teraz :crazy:), ale na większe opakowania - 20 albo 25 kg. Wiem, ze ludzie zgadują się w 2-4 rodziny i rozdzielają te mąki między sobą, ale nigdy się w to nie bawiłam, bo gdzie ja bym nagle 15 kilo mąki upchała?! Tylko mole miałyby uciechę :/
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

zuzia

ja mam pytanie z innej beczki - kupowała któraś z was świeże drożdże w necie?

feeling.good

Cytat: callja w 29 Mar 2020, 18:20:49
Nawet zakwas ;)
Jest taka jedna piekarenka we Wro (mało popularna), która korzysta z kilkudziesięcioletniego (!) zakwasu, czasami nawet daje klientom na zasadzie wymiany - my wam zakwas, wy nam dwie torebki DOBREJ mąki (nie ze sklepu).

Mąkę u nas (ale taką nie rzemieślniczą niestety) sprzedaje np. Hert.

W Jordanowie można mąkę kupować detalicznie (ofkors nie teraz :crazy:), ale na większe opakowania - 20 albo 25 kg. Wiem, ze ludzie zgadują się w 2-4 rodziny i rozdzielają te mąki między sobą, ale nigdy się w to nie bawiłam, bo gdzie ja bym nagle 15 kilo mąki upchała?! Tylko mole miałyby uciechę :/

My kupujemy mąkę w Jordanowie w 5kg workach. Co tydzień ktoś z firmy M. tam jeździ po pieczywo, więc jak potrzebujemy, to mąkę też bierzemy. Już dawno nie używałam sklepowej.

malutenka

Cytat: zuzia w 29 Mar 2020, 18:46:55
ja mam pytanie z innej beczki - kupowała któraś z was świeże drożdże w necie?
zuzia, nie, czekam aż wrócą na półki, prędzej czy później wrócą.

Kasia

Ja ostatnio zwykła szymanowska kupiłam chlebową niechcący.

callja

Cytat: zuzia w 29 Mar 2020, 18:46:55
ja mam pytanie z innej beczki - kupowała któraś z was świeże drożdże w necie?
Jutro z dinette do mnie przyjadą wraz z resztą zamówienia ;) Pewnie zamrożę. Swoją drogą, wyczuli koniunkturę ;)

Cytat: feeling.good w 29 Mar 2020, 18:57:23Co tydzień ktoś z firmy M. tam jeździ po pieczywo
Słynne chleby pani młynarzowej??
Czas chyba zacząć się tam regularnie zaopatrywać.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

wrobelek0403

doda, nie wiem. Was sie pytam lol

raz kupowałam mąke razowa i to było w sklepie eko w plazie, bo nigdzie nie mogłam dostać. a teraz CH pozamykane, to sie pytam :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Imagine there is no hate

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

Dziękuję :kocham:
Jeszcze nie wiem, jak smakuje lol lol
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

konwalia

Wróbel mogę Ci odlać zakwasu

konwalia

A mąkę pełnoziarnistą mam z Lidla,  zwykłą chlebową też.

malutenka

callja, ale Ci wyszło!
My też głównie kupujemy mąkę w Lidlu, pełnoziarniste, żytnie, pszenne - mają całkiem fajny wybór. I te bio-eko gryczane, orkiszowe są w znośnych cenach. Chyba tańsze niż w takim Point Markecie, który mam tez koło domu.

wrobelek0403

#64
konwalia, jeszcze nie dojrzalam do decyzji o.pieczeniu lol ale dziekuje!

Czyli mowicie, ze lidlowa ok. To dobrze.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

wrobelek0403, ja też nie :D

kusicie tymi wypiekami, ale stary uważa, że to bez sensu :D natomiast on lata do sobie tylko znanych piekarni takich "rzemieślniczych" (w sensie jak piwo ;P ), że tam mają asortyment żytni, kukurydziany, taki i sraki, zakwasy, ziemniaki, maślanki, że po co mam to robić :D no niby racja ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

callja

Melduję posłusznie, że smak bodaj czy nie lepszy od wyglądu!! Kamień z serca :D
Dumna jestem z siebie jak paw - malutenka i malutenkowy mężu, dziękuję z całego serducha!! :pray: :pray: :pray:
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

malutenka

Cytat: sputnik w 29 Mar 2020, 23:48:37
Dla mnie super jest to, że potrafię, ze tak się da. Karmisz zakwas mąką, potem do zakwasu dajesz mąkę, wodę, to samo z siebie rosnie :D. Mnie to cieszy i bawi, zaczęłam przed koroną, tak nagle to pewnie bym nie zaczęła. Teraz cieszę się, że nie muszę iść do sklepu :D.
tak! Mnie ten chleb bardzo smakuje i też się cieszę, że nie muszę nigdzie chodzić i szukać dobrego, u mnie w okolicy najbliżej markety albo awiteks...
Ale chyba będę nastawiać bezglutenowy zakwas i piec kukurydziany dla eksperymentu :D

zuzia

hmmm.... może i ja się zabiorę.
ale ja mam do takich tworów 2 lewe ręce....

jestynka

Ładne te Wasze chleby :)

Ja dzialam na "bezpiecznych" drozdzach. Drozdzowe zawsze mi wychodzi
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dragonfly

malutenka, zrobilam starter, dzisiaj ma juz 7 dni. Chciałam zrobić zaczyn, ale po 4 hrs nic nie urósł! Nawet na 40 st wsadziłam do piekarnika i nic! Zakwas jest jak na załączony  obrazku. Moze jeszcze nie jest ustabilizowany za bardzo?

malutenka

dragon, za pierwszym razem u nas zaczyn rósł 9h. Zostaw go w spokoju i urośnie :D
A nim starszy zakwas tym szybciej to się dzieje.

callja

Czy istnieje może jakiś przelicznik stosunku mąk do zakwasu/zaczynu?? Bo chętnie poeksperymentowałabym ze składem mąk (mam dwa typy żytniej, pszenną i kukurydzianą), ale przyznam bez bicia, że trochę się boję :/
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

malutenka

callja, nie wiem, my jak na razie dodajemy np. po 200-250 pszennej i żytniej a do tego 50 jakiejś innej. Ale bez żadnych instrukcji.

callja

Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /