ekspres do kawy - ciśnieniowy

Zaczęty przez talula, 14 Sty 2008, 14:55:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

talula

Chcę sobie zrobić prezent, a że uwielbiam kawę, to taki ekspres byłby najlepszy.
Macie jakieś rady? Na co warto patrzeć przy zakupie? Coś może polecacie?

nionczka

Ja jestem zwolenniczka ekspresów na kawe luzem a nie w kapsulkach. Bo kapsulki nie wszedzie mozna kupic, moze nie odpowiadac Ci smak, nie mozna ich mieszac i moga nie pasowac innej marki.

Ekspres cisnieniowy musi miec obowiazkowo 15 barów. Jest wiele ekspresów na rynku, ktore wygladaja jak a maja 4 bary.

Poza tym mozesz chciec ekspres z mlynkiem jesli kupujesz kawe w ziarnach i z podgrzewanym daszkiem na filizanki.

Wybór ekspresu to w sumie sprawa bardzo osobista. W zaleznosci od marki i stylu roznice w cenie moga byc ogromne. Ja mam kilkuletni ekspres (ktory pewnie za jakis czas bede chciala wymienic :-) za jedyne 100 €. Bylam w znajomych, ktorzy maja wypasiony ekspres za ponad 700 € i roznicy w smaku kawy nie bylo. Cisnienie takie samo, kawa ta sama.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

talula

Nionczka,


Ahhha! No widzisz ja nic nie wiem o tym...kawa w kapsułkach...cos mi sie obiło gdzies tam...ale zapomniałam już o tym. Nie szukam niczego zbyt drogiego, to pierwszy tego typu ekspres. Dzieki za info;) A jakiej firmy masz swoj?

sweedee

Laski, a ile taki porządny ekspres kosztuje?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

mika

Cytat: "nionczka"Ekspres cisnieniowy musi miec obowiazkowo 15 barów. Jest wiele ekspresów na rynku, ktore wygladaja jak a maja 4 bary.

tu was niestety muszę zmartwić, gdyż te 15 barów to tylk chwyt marketingowy, gydyby jakikolwiek ekspres miał taką moc to kawa wychodziłaby tak gorzka że nie dałoby się jej pić, a z czarnej mielonej kawy zostawałby conajmniej biały pył... wiem co mówię bo widziałam kiedyś na Polibudzie Warszawskiej studenci na targach naukowych przeprowadzali takie doświadczenie - sami skonstruowali taki szybkowar lub coś podobnego o mocy 14 barów i wyszła z tego czarna smolasta kawa, mocna jak piorun - do ust tego nie było można wziąć... oni tam twierdzili że ekspressy do kawy mają co najwyżej 4 bary, więc to chyba wszystko jedno ile tam jest barów napisane... ważne aby wybrać taki który ma dobre opinie... ja będę miała (jeśli tylko przyjdzie :evil:  miał być już na święta, ale jeszcze nie dotarł) ekspress firmy aeg o taki:
http://www.skapiec.pl/site/cat/307/comp/60233

podobno fajne są ekspressy de longi i krupsa

nionczka

Cytat: "talula19"A jakiej firmy masz swoj?

Ariete, najbardziej podobny do tego, ale moj model jest stary i juz go nie produkuja.

http://www.ariete.pl/produkt.asp?idproduktu=24


[ Dodano: 14-01-2008, 15:58 ]
Cytujtu was niestety muszę zmartwić, gdyż te 15 barów to tylk chwyt marketingowy,

Nie wiem na ile to chwyt marketingowy, ale na niektorych pisza 4 bary a na innych 15. Skoro pisza 15 to w jakis sposób musza byc w stanie to udowodnic. Chodzi o to, zeby pisali 15 a nie 4.
Mi chodzilo o to, ze widzielismy wiele baardzo tanich ekspresów, ktore wygladaly jak cisnienowe (ta sama estetyka) a tak naprawde mechanika byla ta sama co w przypadku tych co kawa scieka w dol (nie wiem jak sie po polsku nazywa :-))
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magda_ok

A ja podpowiem ze warto zwrocic uwage na to, czy na pewno chcesz ekspres, ktory sam mieli kawe.
1° podobno takie ekspresy sie szybciej psuja (fachowcy twierdza, ze im mniej "automatyki" tym lepsza kawa i "dluzej zyjacy" ekspres)
2° zwroc uwage na cene kawy mielonej i ziarnistej - nie mam pojecia dlaczego, ale jacobs ziarnisty kosztuje w polsce 2x tyle co mielony... W zwiazku z czym za kazdym razem jak jade do domu przywoze rodzicom kawe ;) bo w de mielona i ziarnista kosztuja tyle samo. A taka najtansza kawa, ktora mozna kupic w supermarkecie niezmielona, smakuje okropnie...

nionczka

Cytat: "magda_ok"A ja podpowiem ze warto zwrocic uwage na to, czy na pewno chcesz ekspres, ktory sam mieli kawe.
1° podobno takie ekspresy sie szybciej psuja (fachowcy twierdza, ze im mniej "automatyki" tym lepsza kawa i "dluzej zyjacy" ekspres)

Tez sie z tym zgadzam. Poza tym jak ktos mieli kawe to tez moze miec mlynek do kawy i sam mielic.
Sa tez ekspresy, ktore same sie czyszcza. Ale ja wole sama oplukac filtr i inne czesci niz placic ciezkie pieniadze, zeby ekspres sam sie czyscil. Nie chce miec ekspresu madrzejszego ode mnie :-(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: "mika9983"gydyby jakikolwiek ekspres miał taką moc to kawa wychodziłaby tak gorzka

Ekspres ma 15 bar, ale kawa jest robiona pod cisnienem wynoszacym 9 bar. Tak to sobie obmyslil Gagia, czyli ten facet od espresso.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

maroonbug

dla mnie jeszcze obowiazkowo musi byc steamer do mleka. kocham latte! pracowalam kiedys w coffee shopie i wynioslam stamtad przekonanie, ze kawa z cisnieniowego ekspresu to jedyny sluszny kawowy napoj oraz ciezkie uzaleznienie od kofeiny z kremowa pianka :mrgreen: .

nionczka

A skoro lubicie kawe z mlekiem (ja nieeeee) to zwroccie uwage, zeby bylo miejsce na wielksza filizanke (w moim ekspresie mieszcza sie tylko na espresso, wieksze nie).
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Ja mam taki całkowicie zmechanizowany Siemensa za ciężką kasę, ale jest boski :) Sam mieli (można też używać kawy zmielonej jak kto woli, ale ja jednak pokochałam ziarnistą), sam dozuje ilość wody (ustawiam jak dużą kawę ma wyprodukować), reguluje się moc kawy, więc po południu można zrobić słabszą, rano mocną. Ma czytelny wyświetlacz, na którym melduje co aktualnie robi. Sam się myje po każdym użyciu i raz na jakiś czas domaga się czyszczenia gruntownego, wtedy wrzuca się tabletkę i postępuje zgodnie z poleceniami wyświetlacza. Mleko do spieniania tankuje bezpośrednio z kartonu i wypluwa do kawy. Ma regulowaną wysokość dysz, więc wchodzą małe i duże filiżanki. Ma też opcję podgrzewania parą napojów. Więcej zalet nie pamiętam ;)
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

inkageo,  o matko, toz dziw, ze jeszcze w kosmos nie polecial i nie pobral probek z marsa :D:D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"inkageo,  o matko, toz dziw, ze jeszcze w kosmos nie polecial i nie pobral probek z marsa :D:D
Ja prawie w kosmos poleciałam ze wściekłości po pierwszych blondynkowych niepowodzeniach z przygotowywaniem kawy ;) Omało nie zabiłam też sąsiadki bo źle zamontowałam dyszę i podałam ją w kawie ;)
Mojemu mężowi z kolei ekspres wytknął braki językowe, przybiegł do mnie i mówi, ekspres zwariował chce fasoli! A na ekranie było "add beans" ;)
Imagine there is no hate

talula

hehe;) Inka, fajnie;)

Dzieki za porady.
A zatem im prosciej tym lepiej..wiec szukam bez młynka, ale z kawa mielona, nie z kawowymi pastylkami....spieniacz mleka musi byc i tak, by sie dało wieksza szklanke wstawic..

A to grzanie filizanek sie przydaje?

Ninczka ten Twoj mi sie podobam, Miki tez...o Inkowym nie wspomnę, ale zacznę od czegoś skromniejszego.. :)


Nionczka ten drugi ekspres u nas nazywa sie "przelewowy"

mayagaramond

Cytat: "talula19"A zatem im prosciej tym lepiej.

czyli nie ma to jak rozpuszczalna nesca! ;-)  ;-)  ;-)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Ja byłam całkowitym parweniuszem bo przed zakupem ekspresu piłam tylko kawę 3w1 ;)
Imagine there is no hate

mayagaramond

Z Nesci mozna zrobic pyszne Frappe - Lyzeczke nesci miksujesz z odrobina mleka az utworzy sie pianka, uzupelniasz mlekiem albo zimna woda. Latem rewelacja.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

ishka82

Tu jest fajne forum kawowe http://www.caffeprego.pl/
Ja mam taki, wpół zmechanizowany ekspres http://www.megamedia.pl/ekspres-cisnieniowy-do-kawy-saeco-odea-go.php
Kupiliśmy zaraz po powrocie z podróży poślubnej na dużej promocji :mrgreen:

[ Dodano: 14-01-2008, 22:29 ]
http://pl.youtube.com/watch?v=ZDZs__m5iAI A tu filmik o tym jakie cuda można zrobić, żeby kawka była ślicznie podana :mrgreen: Jeszcze nie próbowałam, ale chyba spróbuję ;-)  :-D

aja

http://www.megamedia.pl/ekspres-cisnieniowy-do-kawy-saeco-primea-touch-plus.php?off=86

oto nsz nowy nabytek ale spodziewałam sie więcej po tym ekspresie ( fakt że nie potrafię wykorzystać jeszcze wszystkich jego funkcji)
ale ogólnie jest bardzo fajny

mika

aja, zarąbisty ekspres
ja nadal jestem zakochana w swoim... idę szukać nowych przepisów na kawe i muszą znaleźć w sklepie jakieś dobre syropy do kawy

zuzia

Cytat: "mika9983"muszą znaleźć w sklepie jakieś dobre syropy do kawy
wybierz się do DUKA. Mają spory wybór i są bardzo dobre :)

mika

zuzia, thx postawie Ci piwko jak mi zasmakują ;-)  drogie są??

zuzia

Cytat: "mika9983"drogie są??
tak średnio. ja je rzadko kupuję bo tylko dla gości (nie pijam kawy w ogóle).

brawurka