Który układ lepszy??

Zaczęty przez mika, 14 Sty 2008, 08:06:21

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

panikarola

mika, a ja nie wiem... mi sie oba podobaja...
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

Kasia

moim zdanie 2 lepsze dlatego ze w kuchni musi być normalne okno
a nie okno na balkon

zreszt a w 2 mieszkaniu możesz spokojnie podzielić salon
i zrobić tą dodatkową sypiaklnię :)

w pierwszym mieszkaniu nie da sie tego zrobić

mayagaramond

Cytat: "nionczka"Ja tez bym poszukala czegos z dwoma sypialniami.

Tez jestem tego zdania, bo zaraz z mieszkania "wyrosniecie".

Cytat: "nionczka"W sumie na 52 metrach dobrze zorganizowanych mozna miec spokojnie 2 sypialnie, salon i nawet kuchnie a nie tylko aneks kuchenny.

Ale czy pokoje nie sa wtedy maciupkie?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mika

Cytat: "mayagaramond"nionczka napisał/a:
Ja tez bym poszukala czegos z dwoma sypialniami.


Tez jestem tego zdania, bo zaraz z mieszkania "wyrosniecie".

no więc szukam, szukam i chyba znalazłam ale o tym jeszcze ciii

mayagaramond

Cytat: "mika9983"no więc szukam, szukam i chyba znalazłam ale o tym jeszcze ciii

czekamy na relacje :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

mayagaramond, mika9983, zgadzam sie - my mam 51m2 i juz wyroslismy :) tzn majac w myslach jakies male gnojki to juz bysmy chcieli 3ci pokoj ;) metrazowo nawet roznicy wielkiej nie potrzebujemy - nie 80m2 wzwyz, tylko chociaz te 60, ale z innym ukladem i mala acz ODDZIELNA sypialnia ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

Cytat: "mayagaramond"Ale czy pokoje nie sa wtedy maciupkie?

Zalezy.
Ja takie mam i sa super ustawne i kto nie wejdzie do nas mowi, ze mieszkanie wyglada na przynajmniej 60 metrów. Wszytsko jest kwadrwatowe i logiczne.

W sypialni mamy lozko 140 cm i troche polek plus mini garderobe (do ktorej wchodzi)

w malym pokoju mamy dwa pojedyncze materace, ktore mozna polozyc obok siebie tworzac podwojne lozko dla gosci, szafe trzydrzwiowa, Billy najszerszy, biurko i szafke nocna.

W salonie mamy sofe Klippan, meble 240 cm biezacych polek, stol okragly i 4 krzesla (mozliwosc rozkladania dla wiekszej liczby), maly stolik kawowy. Oddzielna kuchnia  260 na 260 i lazienka z prysznicem (niestety). A to wszystko na 47 metrach uzytkowych. Sekret? Nie mamy ani metra korytarza.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

Cytat: "nionczka"Sekret? Nie mamy ani metra korytarza.

I o to chodzi! Nasze polskie mieszkania często tracą metraż i przestrzeń przez kilometry przedpokojów etc.

nerinea

Ja bym wybrała drugie i przerobiła je mniej więcej jak na obrazku :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

nerinea, ooo jak pani sobie radzi ladnie z przerabianiem fotek :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nerinea

zwierzatko_mojej_mamy, no ba :D  tylko podlogi mi sie juz nie chcialo dorabiac bo nie mam sprawnej myszki (Misiek mi wszystkie zjadl :)  )
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: "nionczka"Sekret? Nie mamy ani metra korytarza.

A my niestety mamy, na dodatek nie jest ani kwadratowy ani prostokatny, a "zlamany" i tak go dobrze zagospodarowalismy (jest komoda na buty, szafa, garderoba i jeszcze jedna mala szafa no i moje biurko z kompem), ale i tak kupa miejsca sie marnuje.

Korytarza nie bylo od poczatku czy przesuwaliscie sciany?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Cytat: "mayagaramond"Korytarza nie bylo od poczatku czy przesuwaliscie sciany?

Facet, ktory nam sprzedal mieszaknie sam wszytsko wyburzyl i zbudowal od nowa 3 lata wczesniej. Dlatego powierzchnia jest naprawde dobrze wykorzystana. Kiedy szukalismy mieszkania widzielismy kilka ktore mialy 70 metrów i ktore musielismy odrzucic bo nie mialy miejsca na jadalnie i/albo nieustawne sypialnie. Wtedy zrozumialam, ze nie tyle powierzchnia co rozklad mieszkania stanowi o jego komforcie. Mielismy niezle porownanie bo szukalismy mieszkania z dwoma sypialniami, ale bez limitu metrazu. Widzielismy w sumie 12 mieszkan od 47 do 82 metrów  :-D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

Jeśli chodzi o przeróbki to w mieszkaniu nr2 zamiast kuchni zrobiłabym mały pokoik, a kuchnie w formie aneksu kuchannego przesunęłabym na wysokość drugiego okna. Nie mam żadnego programu graficznego, mogę narysować i zeskanować wkrótce. Chyba że już nie aktualne

Kasia

Cytat: "nerinea"Ja bym wybrała drugie i przerobiła je mniej więcej jak na obrazku :)


o dokładnie o to mi chodziło :)

[ Dodano: 16-01-2008, 14:27 ]
Cytat: "elvelve"a kuchnie w formie aneksu kuchannego

z tym może być wiekszy problem bo wiąże sie to z przeniesieniem dopływu i odpływu wody

propozycja nerinei, jest podobna ale prostsza do wykonania :)

madolka

A wg mnie 2. lepsze, gdyz w 1-szym sypialnia jest tuz przy wejsciu, tak samo jak i lazienika, a uwazam, ze przestrzen prywatna nie powinna byc tak polozona.

elve

Cytat: "Kasia"z tym może być wiekszy problem bo wiąże sie to z przeniesieniem dopływu i odpływu wody
jeżeli mieszkanie nie jest jeszcze gotowe, to nie problem pociągnąć łącza w wylewce, przerabiałam to u siebie

zwierzatko_mojej_mamy

elvelve, z doplywem rzeczywiscie zaden problem, bo jest cisnienie, aledo odplywu musisz miec pozadany kat spadku rury - ja chce przesunac o 2 metry, z tym ze metr by byl w wylewce i projektantka juz uprzedzila, ze jak wylewki jest malo w sensie grubosci to moze byc za slaby spadek ;(
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

Cytat: "elvelve"jeżeli mieszkanie nie jest jeszcze gotowe, to nie problem pociągnąć łącza w wylewce, przerabiałam to u siebie

nie do końca

nam fachowiec mówił o jakiejś odległości od pionów no i odpływ musi byc konecznie pod jakimś kątem, spadkiem

to nie takie proste

my chcemy kibelek przesunąć troszkę (metr w bok) i już fachowcy twierdzą że może nam źle spływać wszystko, że częściej może sie zatykać  :evil:

zwierzatko_mojej_mamy

Kasia,  widze, ze mamy ten sam problem ;) jestem taka wsciekla, bo ten kretynski kat burzy kompletnie moj wymarzony uklad CALEGO mieszkania ;(
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

u nas też burzy to strasznie moją koncepcje

bo chciałam zrobic w łazience taki blat
w którym jest umywalka i pod którym stałaby pralka

no ale niestety developer na tej scinie przewidział kibelek a nie pralke
i chcielismy zamienić pralke z kibelkiem
no ale fachowcy mówia że moga byc problemy  :evil:

zwierzatko_mojej_mamy

Kasia,  ja czekam jeszcze na wyrok projaktantki+szefa ekipy, bo chlop ze spoldzielni juz byl i mowil, ze mozna, ale jak bedzie kat, a on mi nie powie na slepo, czy bedzie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

u mnie też mówią że można wszystko ale oni nie gwarantują czy sie kiedyś nie zapcxha i czy sie nie bedzie zapychać ciągle :)

mika

Byłam dziś z tatą oglądać mieszkania, a raczej place budów które nas interesują... interesują nas 3:
1)osiedle NOwy bukowiec w Legionowie: osiedle bardzo nam się podoba, tata stwierdził że wykonczenie rewelacja, układy tych mieszkań prezentowane w tym wątku to właśnie stamtąd... jest jedno ale, a tak naprawdę to dwa: najdroższe (stać nas będzie tylko na 2 pokoje z kuchnią, bo 3 pok. mieszkania mają po 78 m2 i cena prawie 400 tyś) a drugie ale to to że zaraz przy osiedlu tory kolejowe :-(
2) osiedle na ul. Lesnej w Jabłonnie, mieskzania 3 pok za 280 tyś, ładnie wybudowane, tata mówi że z jednych z najtanszych materaiłów ale solidnie, bardzo blisko las, i też oczywiście są dwa minusy: dość kiepski usytułowanie budynku, tzn. budynki są bardzo blisko siebie a okna mieszkania wychodzą albo na betonowe patio albo na okna kolejnego budynku, z jednej strony na las ktory  nie długo się zamieni w budowe nowego bloku i drugi duży minus to taki że droga dojazdowa jest tak wąska że nawet zawrócić się tam nie da, ludzie zajmują jeden pas drogi na parkowanie, zaraz Wam pokaze z tego fotki
3) osiedle Przylesie, Jabłonna, mieszkania 3 pok. za metr 4960 nie wiem ile jeszcze metrów bo dziś biuro sprzedażyn nie było czynne, ale mój mąż był w tygodniu i mówił że dużo, osiedle ma w zasadzie same plusy, blisko las, z drugiej strony blisko obwodnica do Wawy zasłonięta ekranami, sklepy szkoła wszystko jest na miejscu, niskie budownictwo, tata stwierdził że jedne z droższych materiałów, więc jeśli tylkoo będa odpowiadające nam metraże na 1 piętrze to prawdopodobnie będzie to osiedle, mam niestety z niego tylko jedno zdjęcie ale zaraz wkleje może wizualizacje

i co Wy na to dziewczyny?

salsa

Cytat: "mika9983"3) osiedle Przylesie, Jabłonna, mieszkania 3 pok. za metr 4960 nie wiem ile jeszcze metrów bo dziś biuro sprzedażyn nie było czynne, ale mój mąż był w tygodniu i mówił że dużo, osiedle ma w zasadzie same plusy, blisko las, z drugiej strony blisko obwodnica do Wawy zasłonięta ekranami, sklepy szkoła wszystko jest na miejscu, niskie budownictwo, tata stwierdził że jedne z droższych materiałów, więc jeśli tylkoo będa odpowiadające nam metraże na 1 piętrze to prawdopodobnie będzie to osiedle, mam niestety z niego tylko jedno zdjęcie ale zaraz wkleje może wizualizacje

wybieram to:)

1. kolej ODPADA chodzby to był pałac za darmo-rok mieszkałam w kamienicy w krakowie na zyblikiewicza, zaraz za przechodza tory na nasypie-pociag jedzie b. wolno bo to ejst blisko dworca, ale to ejst dramat!!!!!! a juz latem to horror, nie wziełabym nawet za darmo po tym roku tam

2. bliskośc okna sąsiada z czasem zacznie Cie wkurzac, a liche materiały sprawią, ze bedziesz miałam w kółko jakies usterki, weim co mowie bo moj mąż jest inż budownictwa i ciagle słysze te ich rozmowy o dzisiejszych deweloperach

na fotce z tych pustaków to juz widze co to jest- z tego sie buduje stodoły!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)