Zmywarki - pomozcie wybrac

Zaczęty przez rubin04, 05 Sie 2019, 15:08:26

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rubin04

Wstępnie  wybralam coś tam ale moze macie jakies doswiadczenia:

BOSCH SMV46KX00E  lub SMV46KX01E -
Ni cholery nie wiem czym sie roznia

SIEMENS SN636X03ME -
WYDAJE SIE BARDZIEJ PODOBNY DO KOLEJNEGO BOSHA - 14 KOMPLETOW I 44DB WZGLEDEM 46DB


BOSCH SMV68TX04E  LUB BOSCH SMV68TX03E
Też nie. nie wiem czym sie roznia
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

my mamy taką:
https://www.oleole.pl/zmywarki-do-zabudowy/bosch-smi68ms07e.bhtml#opis

do mieszkania wynajmowanego kupiliśmy taką:
https://www.oleole.pl/zmywarki-do-zabudowy/bosch-smv24ax02e.bhtml

wszyscyśmy zadowoleni mocno, bosch jest świetny, jeśli chodzi o ustawienie półek - w poprzedniej nie miałam opcji zmiany wysokości półki górnej i ona była za nisko, część dużych garów i największych talerzy z ikei po prostu ie wchodzia, trzeba było pochyło talerze, garnki ręcznie. Odradzam szczegółowe porównania, bo to są takie detale, że stracisz 3h na to, a i tak kupisz "bo tak"

ja szukałam z dobrą klasą energetyczną, z niskim poziomem hałasu, szufladą na sztućce i z panelem zewnętrznym, bo nie lubiłam poprzedniej za merdanie w listwie gumowymi guzikami, żeby włączyć i brak info o tym, kiedy skończy. Żadnych dodatkowych parametrów poza tymi nie porównywałam ;) nie chcę doktoratu ze zmywarek ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rubin04

Dzięki.

Ja wlasnie chce panel ukryty, teraz ta co mam wyswietla mi swiatelko na podlodze ze jeszcze myje, i to  byl powód czemu ja wybralam, ale nie lubie jje wiec chce dac do mieszkania a u siebie podmienic na lepsza.

Tylko ja chcialam  tez koszyk na sztućce a nie szuflade..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Justynna

Cytat: rubin04 w 05 Sie 2019, 16:50:54
Dzięki.

Ja wlasnie chce panel ukryty, teraz ta co mam wyswietla mi swiatelko na podlodze ze jeszcze myje, i to  byl powód czemu ja wybralam, ale nie lubie jje wiec chce dac do mieszkania a u siebie podmienic na lepsza.

Tylko ja chcialam  tez koszyk na sztućce a nie szuflade..
Też mam koszyk na sztućce. Nie chciałoby mi się układać tego w szufladce. Leniwa jestem na to :D

rubin04

Cytat: Justynna w 05 Sie 2019, 19:47:14
Też mam koszyk na sztućce. Nie chciałoby mi się układać tego w szufladce. Leniwa jestem na to :D
Dokladnie! W koszyk wrzucam i juz.
A to układanie  to masakra
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

rubin04, wazne ze bosh 😁

Dla mnie wazne bhly funkcje: opoznione nastawienie o wodowlna liczbe godzin (iw ikei mieli 3-6-9 h), pol wkladu i jakis krotki program na awaryjne zmywanie. A i jeszcze fajnie jak dioda jest bo inaczej nie widac czy skonczyla zmywanie.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

a ja wolę półke na sztućce. układam na bieżąco, ciężej mi wkładać do koszyka i celować w te kratki ;)
Koszyk mam ale nie używam. Do zmywarek z półką na sztućce też są dodawane koszyki (przynajmniej w tych co oglądałam to widziałam).
Mamy jakąś zwykłą tanią zmywarkę, panel ma schowany, świeci na dole, zmywa super, bez zarzutu.
Mogłaby się jeszcze sama otwierać po umyciu naczyń - tego mi brakuje.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: Kasia w 06 Sie 2019, 08:56:04a ja wolę półke na sztućce. układam na bieżąco, ciężej mi wkładać do koszyka i celować w te kratki
no ja też ;) koszyk mnie denerwował zawsze, bo kratki irytujące, jak mam noże z grubszym ostrzem, to trzeba ostrzem w górę, a potem uważać, żeby sobie palców nie odciąć przy wyjmowaniu, a jak się zdejmie kratkę, żeby wrzucać luzem, to się nie domywają, koszmar, półka jest genialna ;)

bosch się otwiera sam na programie eko, natomiast trzeba uważać wtedy, z czego się ma blat i zabezpieczyć górną cześć szafki na zmywarkę, bo pary tuż po zmywaniu jest w uj i jest gorąca i może szybko zniszczyć meblowy blat i kawałek szafki
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

My zawsze staramy się otwierać zmywarę aby odparowała, fajnie by było jakby się otwierała sama  :) ale blat mamy kamienny, nic mu nie zaszkodzi.

zwierzatko_mojej_mamy

dodatkowo te bosche, które mam, mają przycisk przyspieszania rpogramu, zwykle o połowę czasu.

o, i mam 42dB, programy takie:

Programy i funkcje
8 Programów: Garnki 70 °C, Auto 45-65 °C, Eco 50 °C, Cichy 50 °C, Szkło 40 °C, Godzinny 65 °C, Skrócony 45 °C, Mycie wstępne
4 Funkcje dodatkowe: Strefa Intensywna, VarioSpeed Plus, Higiena Plus, Suszenie Extra
Czyszczenie Zmywarki - Program

muszę popatrzeć na tę strefę intensywną i higienę plus, bo nigdy nie użyłam, jak i czyszczenia zmywarki lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

Rubin,

poczytaj lepiej testy konsumenckie (najlepiej te niemieckie), a nie pytaj na forum co kto ma, bo to takie raczej wąsko zakrojone "badania" ;)

salsa

rubin, kazdy Ci powie według siebie
ja mam siemensa z szufladą i to jest ekstra, koszyk to była porazka jednak a dodatkowo zabiera miejsce w środdku
mamy ze światełkiem na podłodze ale teraz bysmy raczej kupili Whirlpoola, ktory ma doskonałe opinie jest tańszy od tych simenso-boshów (jedna firma tak naprawdę) a ma swietne opinie i takie gadżety jak np wyswietlajcy sie czas na podlodze albo światło w srodku bez wzrostu ceny o kolejny tysiąc.
mamy Whirlpoola płyte i piekarnik i jestesmy bardzo zadowoleni .

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)


niewiemjaka

Ale do i koszyka tez mozna wrzucac luzem garsc sztućców bez celowania w kratke :D ja kratke opuscilam i wrzucam luzem i działa dobrze, układanie mnie ciutke bardziej irytuje, ale dla mnie obie opcje sa ok,
Mamy Boscha

mayagaramond

Doktorat ze zmywarek, taka będzie OK:

https://uae.sharafdg.com/product/gorenje-built-in-dishwasher-gvsp165juk/?promo=1679061

Ma niski poziom hałasu i zużywa tylko 9,5 l wody.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Im mniej wody zużywają tym gorzej myją podobno ;) Tak mówi mój fachowiec od naprawy zmywarek.
Imagine there is no hate

mayagaramond

Cytat: inkageo w 26 Kwi 2021, 15:48:31
Im mniej wody zużywają tym gorzej myją podobno ;) Tak mówi mój fachowiec od naprawy zmywarek.

Może być coś na rzeczy....

A lepsza wolnostojąca czy do zabudowy?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Ładniej wygląda w zabudowie, nie rozważałabym innej.
Imagine there is no hate

mayagaramond

Cytat: inkageo w 26 Kwi 2021, 17:59:30
Ładniej wygląda w zabudowie, nie rozważałabym innej.

Dzięki!!
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"