Inspiracje łazienkowe

Zaczęty przez inkageo, 13 Sty 2008, 12:40:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

Zabieramy się za remont łazienki i już na samym początku problem.. Wymyśliłam kafelki w intensywnym kolorze, np. ciemnego różu, najlepiej mozaika i szybko musiałam wrócić na ziemię bo w sklepach bezradnie rozkładają ręce.. Z intensywnych kolorów jest tylko czerwień i pomarańcz, fioletów i mocnych różów niby nie ma :( Nie wiem czy zmieniać koncepcję czy uparcie szukać..
Pokażcie swoje łazienki, może coś innego mnie zainspiruje. W sklepach dominują beżo-brązy..
A tu kolor który mi spędza sen z powiek ;)
Imagine there is no hate

mika

co prawda nie moja łazienka ale Ci pokaże co mi się szalenie podoba

ponadto w którymś z czterech kątów z zeszlego roku była piękna różowa łazienka zaraz poszukam i postaram się zeskanować

inkageo

Dzięki :) Zaczynam się obawiać, że wszystkie fioletowe łazienki są przedrukami z zagranicznych pism.. :/
Ostatecznie może niebieska, ale to już tak bardziej opatrzone..
Imagine there is no hate

gioseppe

ja bym sie zastanowila nad takim kolorem
one sa fajne ale na chwile i pozniej sie opatrza :)
pamietam, ze przeciez lubisz biel :)

nie wolisz bialej lazienki? czysta, zawsze na topie, mozna szalec z dodatkami
ewentualnie z delikatnym motywem w kolorze ktory Ci sie podoba?
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP


nionczka

Inkageo, napewno sa kolorowe kafelki. trzeba tylko poszukac. Sprezdawca zawsze Ci bedzie probowal wcisnac cos co on sam sprzedaje.
Pamietam, ze benetton mial kafle we wszytskich kolorach teczy. Wystarczy dobrze poszukac.
Ja w sumie jestem zwolenniczka kolorowych mieszkan i mi sie kolory nie nudza, pod warunkiem, ze sa to moje ulubione :-)
Jesli nie jestes przekonana do konca do fioletu czy rozu, zawsze mozesz zrobic lazienke na szaro (elegancko i prosto) a do tego rozowe czy fioletowe dodatki. jak sie znudza mozna zmainic na zolte, pistacjowe, turkusowe, czerwone.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika

inkageo, tu maszjeszcze łazienke w kolorze oberżyny z Twoim ulubionym białum
http://dom.gazeta.pl/czterykaty/5,57596,2643390.html?i=3

nionczka

http://www.opoczno.com/index2.php?id=61&KolekcjaGrupaID=108&KolekcjaID=235

Cos takiego znalazlam. Nie wiem jka to na zywo wyglada i czy nie jest za smutne.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika

jednym z moich ostatnio ulubionych wzorów łazienek jest ten tubądzin
http://test.tubadzin.pl/kolekcja.php?id=170&powrot=kolekcje&typ=0

mam6lat

inka
dowiem się o kafelki, ktore są w całej palecie barwnej, nazwy kolekcji iproducenta nie próbowałam zapamietac;
po drugie - teraz odchodzi sie jak pewnie wiesz od kafelkowania "pod sufit" możesz np. białe kafelki położyc - w zaleznosci od potrzen na 1,2-16,0m od podłogi a wyzej machnąc kolorkiem farba "do kuchni i łazienki" -  można malowac nawet powierzchnie stale naraznone na chlapanie wody
a do tego uzypełnic kolorek dodatkami: dywanik, reczniki, kubek...

[ Dodano: 13-01-2008, 14:56 ]
ja rozważam - a mam tez remont wakacyjny łazienki
białe "starodawne kafle" kładzione nisko, wykonczone wypukłym borderem
albo wzorzysta "majolikę"

inkageo

Dzięki, kochane jesteście :) Biel odpada bo na dole mamy białą łazienkę i kuchnię, więc na górze szaleję z kolorami :)
Właśnie jedyne co znalazłam to ten cersanit, ale na żywo jest pastelowo/szaro/przygaszony, a ja chcę coś żarówiastego.. I oczywiście kafle będą tylko w strategicznych miejscach, resztę chciałam pomalować na jasno - czyli jasna armatura i ściany plus żarówiaste kafle i dodatki, najchętniej mozaika.. No i wannę chcielibyśmy obudować żarówiastymi podświetlanami luksferami, ale co z tego wyjdzie to nie mam pojęcia.. Łazienka jest mała, ale wejdzie wanna (chcę żeby była z opcja awaryjnego prysznica, czyli z parawanem nawannowym, w miarę możliwości całkowicie transparentnym, szkalnym), musi wejść pralka bo opcja pralni w piwnicy się nie sprawdziła (lenistwo).
Kupioną mamy tylko wannę, ma być czysty minimalizm ;) Bez dekorów.
Imagine there is no hate

mam6lat

wiesz inka -  jesli chcez mozaikę to nie bedzie Ci trudno znalesc nasycone kolory - mnie mozaiki nie interesuja, ale przegladając katalogi i odwiedzając sklepy widziłam kororowe mozaiki;
sa tez kafelki mozaikowe szklane czy jakos tak....zwróciłam kiedys uwage na soczysta zieleń

inkageo

Cytat: "mam6lat"wiesz inka -  jesli chcez mozaikę to nie bedzie Ci trudno znalesc nasycone kolory - mnie mozaiki nie interesuja, ale przegladając katalogi i odwiedzając sklepy widziłam kororowe mozaiki;
sa tez kafelki mozaikowe szklane czy jakos tak....zwróciłam kiedys uwage na soczysta zieleń
Znalazłam szklane i w pięknym kolorze, ale 800-900 zł za metr kwadratowy! A tak to beże, wszelkie pastele, granat, czerwień, niebieski, żółty.. A wściekłego różu i fioletu nie ma :(
Imagine there is no hate

mam6lat

no tak..ja nie zwracałam uwagi na cene a ni szczegoły, bo mnie nie interesowal ten typ,
oj
szkoda, ze takie drogie

mayagaramond

Fioletowa lazienka bylaby piekna, ale ma jeden mankament - wszystko na niej widac...Moja ciocia ma granatowa lazienke i to jest tragedia w 3 aktach. Mozna by caly dzien ze szmata latac. Wyglada ladnie tylko zaraz po umyciu kafelkow i zanim ktos zdazy umyc rece, zeby, wykapac sie itp.

Sasiadka miala wisniowa i bylo to samo.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

No to jest prawda, teraz mamy w łazience czekoladową podłogę (ciemną) i latam ze szmatą trzy razy dziennie.. Ale ja i tak często latam ze szmatą ;) Na tym mocnym różu chyba trudniej byłoby dostrzec paprochy ;)
Imagine there is no hate

spragnienie

Ja planuję biało-fioletową łazienkę (biale kafle majolika),kafle tam gdzie trzeba a nie do sufitu, reszta ściań i dodatki ciemny filotet, na wannie taka mozaika  http://test.tubadzin.pl/produkt.php?nr_produktu=101696&id=128
a armatura z serii ego (koło)  http://www.kolo.com.pl/kolo_ceramikaimeble_1125.htm

mogę CI wysłać na PW efekty za ok. 2 m-ce  :) jak jeszcze będzie zainteresowana
jak mi się znudzi to przemaluję sciany i zmienię dodatki, a łazienka będzie jak inna
chyba  :mrgreen:

[ Dodano: 19-01-2008, 13:30 ]
Cytat: "inkageo"No to jest prawda, teraz mamy w łazience czekoladową podłogę (ciemną) i latam ze szmatą trzy razy dziennie.. Ale ja i tak często latam ze szmatą ;) Na tym mocnym różu chyba trudniej byłoby dostrzec paprochy ;)

brazowym podłogom mówimy zdecydowane nie ! wiem z doświadczenia - skończyło się wymianą kafli, bo wszyscy dostawali szału  :roll:

inkageo

A co na podłogę? Znalazłaś fajny fiolet? My w drugiej łazience mamy od kilku lat na ścianach białe kafle i przyznam, że czasem jestem bliska roztrzaskania ich ;) Najgorzej sprawują się pod prysznicem, przetestowaliśmy już wszystkie możliwe środki czyszczące i bez sukcesu.. Fugi od wody robią się żółte, a na płytkach widać każdą kropkę i zaciek..
Imagine there is no hate

spragnienie

hmm..
na podłogę obecnie szukam fajnego odcienia szarości...mój pomysł z drewnianą podłogą egzotyczną nie zyskał, że tak powiem, masowego poparcia  ;-)
niestety z majoliki na podłogę mają w ofercie tylko bialy, pomarańcz, zieleń i chyba żółty (chyba, ale w sumie na bank tylko 4 kolory)
a płytki ścienne, dekory itd w szerszej gamie kolorów, w tym szary ... dziwne, że oczojebny pomarańcz jest na podłogę, a szary nie...
sama nie wiem, fioletu nie chcę (boję się, że szybko będę żałować, ale może coś mi nagle wpadnie w oczy i już ..choć trochę już pozwiedzałam i nie ma lekko..), co do białego to boję się że by mnie do szału doprowadzał.. no i jakie fugi wtedy , białe?
także chwilowo stanęło na szarych, a na to fioletowe dywaniki  :roll:

a płytki w kabinie prysznicowej są wkurzające, fakt
u nas będzie wanna ( też z koła-ego)

zdecydowalam się na bialy, bo łazienka jest dość mała i chcę ją optycznie powiększyć
myślę, że fiolet nada jej ciepła  :)  no i jest okno, więc może nie będzie jak na sali operacyjnej ...

jak narazie to najbardziej mi się podobały takie szklane płytki malutkie jak na obudowę wanny, piękny fiolet i jedyne 2 tysiaki za metr  :lol:   także zostalam przy majolice

inkageo

Spragnienie a gdzie szukasz płytek? My byliśmy w Cermagu (to tam nam pani powiedziała, że na fiolet nie ma szans) i na dole w Domarze, ale tam nic nam nie wpadło w oko..
Imagine there is no hate

spragnienie

ja to byłm wszędzie - leroy,castorama, cermag itd, ale te fioletowe szklane płytki mozaikowe widzialam w Sanpolu na Bielanach - to jest na wysokości Hotelu Bielany
niestety była tylko ta droga mozaika jeśli chodzi o fiolet, jakichś alternatyw do szarości na podłodze nie znalazlam, a już na pewno nie pamietam fioletowych płytek na podłogę..
w sanpolu tez jest wystawka różnych łazienek ze sprzetem koło/roca/villeroy&boch, ale fioletowej łazienki niet  :-?
za to jest superancka wanna za jedyne 23 koła  :mrgreen:

inkageo

My mamy wannę z wyprzedaży, a teraz przydałaby nam się toaleta do kompletu, ale v&b strasznie drogie.. Zostaje internet albo czekanie na przecenę ;) Ja widziałam w cermagu tą cholernie drogą szklaną mozaikę w pięknych kolorach, ale tylko na wzornikach.
Imagine there is no hate

spragnienie

to ja tylko mogę potwierdzić, że szklana mozika  w realu tez jest fajna  :)

abkasia

Cytat: "gioseppe"nie wolisz bialej lazienki? czysta, zawsze na topie,
na topie tak, ale czystopsc utrzymac w takiej lazience- koczmar. kazdy wlosek na podlodze widac i kurzu juz nie wspomne...

spragnienie

ja mam obecnie białą toaletę dla gości i nie jest tragicznie
a w porównaniu z kolorem gorzkiej czekolady, który mialam kiedyś w łazience, to w ogóle bosko  :lol:

niemniej wybieram szarą podłogę
widzialam już projekt swojej łazienki i jest ok  :)