Boskie śniadania

Zaczęty przez golinda, 19 Gru 2018, 12:45:34

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

Zakładam wątek, żeby nikomu nie umknęło to, co malutenka jakiś czas temu na plotach wrzucała.

https://www.kwestiasmaku.com/przepis/tosty-francuskie-z-awokado-i-jajkiem-sadzonym

ja ostatnio mogłabym nic innego nie jeść

tylko:

1. grzanka to musi być jednak chleb tostowy prawdziwy, nie zwykły chleb - to zupełnie inaczej smakuje. ja mam w piekarni tostowy bez syfiastych dodatków.
2. na jajko kładę jeszcze plaster podsmażonego boczku
3. na awokado do środka wkładam plaster mozzarelli

niebo w gębie!

szelma

- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

mayagaramond

Jest już wątek śniadaniowy, zwierzaku: połączysz?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"


zwierzatko_mojej_mamy

mayagaramond, jest dużo tych wątków - muszę tu posprzątać kiedyś ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

szelma, jak patrze w lidlu to sa z izraela.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

bywają też z Hiszpanii, ale czy one tam rosną, czy są tylko przepakowywane?

szelma

wrobelek0403, ale tam nie ma wody, a:
"Avocados differ from other fruits and vegetables in that they are a particularly thirsty crop, and they are often grown in regions that face water scarcity," Tom continues. "To put that into context, avocados require around twice the amount of water as growing a similar weight of oranges. Global production is growing rapidly to meet demand, doubling over the past two decades, which in some regions has been linked to deforestation and environmental degradation of land."
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

malutenka

szelma,  no nic nie poradzę, za bardzo lubię je jeść żeby rezygnować.

szelma

Wrzuciłam ku informacji. Nie łudzę się, że na tym świecie się coś zmieni. Im szybciej się sami wybijemy, tym lepiej dla planety.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

golinda

malutenka, :beer: za ten link!

malutenka

golinda, nie ma za co, też tego tosta uwielbiam. W wersji bez jaja sadzonego nadaje się też na kolację.
U mnie ostatnio na tapecie omlety na śniadania, z serem, pomidorami, kurki ostatnio wygrzebałam z zamrażalnika więc też dorzucilam.

golinda

ja robiłam coś na kształt szakszuki, tylko głównym składnikiem były kurki, potem papryka, cebula, czosnek, natka i pomidory na końcu, na to jajko sadzone. i podawane na grzance. no ale kurki niestety wyszli.

golinda

Cytat: malutenka w 19 Gru 2018, 13:23:39W wersji bez jaja sadzonego nadaje się też na kolację.

dla mnie w pełnej wersji na każdy posiłek :D

mayagaramond

Awokado jest owocem tropikalnym, dlatego awokado z Chile to nieporozumienie, tam jest putynia, więc produkcja awokado bardzo obciąża środowisko.

Awokado uwielbiam, przyznaje się bez bicia, ale najbardziej smakuje tam, gdzie naprawdę rośnie. Teściowie przywieźli nam kilka z Boliwii i to był niebo w gębie.

Jedno z moich ulubionych śniadań to chleb z awokado i na to jajko w koszulce.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

malutenka

Cytat: golinda w 19 Gru 2018, 13:26:20ale kurki niestety wyszli.
u mnie też, zostali borowikowie.

dragonfly

Avo uwielbiam, w Kenii chyba nie było dnia, żebym nie zjadla. Ale, ze rosło w ogródku to bez żalu się jadło ;) Te w UK już tak mi nie smakują...
Niestety, nie jest to wszystko takie czarno-białe, bo tak naprawdę to vege ludzie nakręcili taki niezdrowy popyt https://www.independent.co.uk/life-style/food-and-drink/veganism-environment-veganuary-friendly-food-diet-damage-hodmedods-protein-crops-jack-monroe-a8177541.html

zuzia

Cytat: golinda w 19 Gru 2018, 12:45:34grzanka to musi być jednak chleb tostowy prawdziwy, nie zwykły chleb - to zupełnie inaczej smakuje. ja mam w piekarni tostowy bez syfiastych dodatków.
która to piekarnia, zdradzisz?

cumberland

do muffinkowej formy skropionej oliwa wkladamy
Szynka parmenska lub cieniutkie plasterki boczku, otaczamy nim muffinke, i dalej do tego koszyczka co kto lubi ja robie ze starym cheddarem, pokrojonymi pomidorkami suszonymi w oliwie i na to jajko
Do piekarnika na 10-12 minut 190-200 st C
Na koniec posypać szczypiorkiem

golinda

Cytat: zuzia w 19 Gru 2018, 20:10:58która to piekarnia, zdradzisz?

w Starych Babicach, przy Rynku

jestynka

Zuzia w galerii wypieków też jest bez dodatków
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login