Sernik z batonikami Mars

Zaczęty przez martos82, 06 Sty 2008, 13:47:05

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

martos82

Przepyszny sernik, szczegolnie dla fanow karmelu.

Skladniki:
300 ( 250 ) g ciasteczek czekoladowych ( np. digestive lub petit buerre z czekolada )
150g rozpuszczonego masla
2 lyzki brazowego cukru ( ja nie dawalam, bo nie mam :oops: )
20g masla dodatkowo
300ml kremowki
50g czekolady
4 lyzeczki zelatyny
60ml gorace wody, do rozpuszczenia zelatyny
500g sera bialego ( mozna uzyc takiego z wiaderek zmielonego lub Philadelfia; ja dalam ser z biedronki - Zielona Laka )
110g cukru pudru
180g batonkiow typu Mars, pokrojonych na ok. 1cm kawaleczki

Wykonanie:
Ciastka zmiksowac na gadko ( lub rozkruszyc walkiem ) i dodac rozpuszczone maslo - wyrobic mase. Tortownice ( 20cm ) wylozyc folia aluminiowa, nastepnie przelozyc mase z ciasteczek i dokladnie ugniesc, pokrywajac caly spod tortownicy. Zrobic rowniez boki ciasta. Wstawic do lodowki na 30 minut.
Z pozostalych 20 g masla zrobic sos: maso rozpuscic z cukrem i 2 lyzkami kremowki. Podobnie zrobic sos czekoladowy: czekolade rozpuscic z 2 lyzkami kremowki.
Reszte kremowki ubic. Ser utrzec z curem pudrem na gladko ( jesli nie byl mielony to zmielic wczesniej 3 razy ) . Wymiszac z ubita smietana.
Zelatyne rozpuscic w goracej wodzie, a gdy juz bedzie letnia, wlac do masy serowej, wymieszac i dodac pokrojone batony.
Wyjac z lodowki tortownice ze spodem, wylozyc 1/2 masy serowej, polac polowa sosu maslanego i poowa czekoladowego ( porobic esy - floresy z sosow ), wylozyc pozostaly ser, wygladzic, ozdobic reszta obu sosow.
Wstawic do lodowki na min. 3 godziny a potem zajadac ze smakiem.

Przepis z forum gazety
http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,58807818,58807818.html?f=777&w=58807818&a=58807818
znajdziecie tu tez fotki sernika.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

widziałam ten przepis na gazecie, no i jak wyszedł?
martos Ty masz ślub za tydzień?
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

foszek

Cytat: "jusia79"martos Ty masz ślub za tydzień?
Nie, ma we wrzesniu :-D

martos82

Cytat: "jusia79"widziałam ten przepis na gazecie, no i jak wyszedł?
martos Ty masz ślub za tydzień?

Czemu myslisz, ze za tydzien :?: Czyzby cos nie tak z suwaczkiem? Tak, jak pisze Foszek, slub mam we wrzesniu, dokladnie 13 wrzesnia.

Sernik wyszedl boooski ( oczywiscie moim zdaniem ). Batoniki troche zmiekly, karmel sie rozpynal, sernik bardzo dobry, mokry, zupelnie inny od klasycznych sernikow na zimno. Szczerze polecam :mrgreen:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

Cytat: "martos82"Czemu myslisz, ze za tydzien :?: Czyzby cos nie tak z suwaczkiem? Tak, jak pisze Foszek, slub mam we wrzesniu, dokladnie 13 wrzesnia.
no bo na suwaczku jest jak byk, do naszego ślubu pozostało 0 miesięcy i 1 tydzień :)

jeśli sernik dobry, a przepis sprawdzony to chyba się skuszę soon  :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

Kasia

jusia79, delikatnie cię poproszę o założenie okularów  ;-)

tam jest 8 miesięcy i 1 tydzień :)

martos82

Jusia zdecydowanie 8 miesiecy, a nie 0.

Jeszcze o serniku - to nie jest sernik z bardzo slodkich sernikow. Sprobuj mase i w razie czego doslodz, jesli lubisz slodkosci ociekajace cukrem :mrgreen:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Kasia, martos82,  ja mam okulary i widze 0 ;) w napisie - w sensie graficznym jest ok ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

a ja widzę 8 w napisie

nie wiem o co chodz

fakt że ta ósemka jest niewyraźna i jakby sie nie przyjrzeć dobrze to brzuszki się zlewaja i może wygladać na 0


ale osiem jest jak BYK :)

a moze to jakaś informatyczna zagadka  :shock:

foszek

Cytat: "Kasia"a ja widzę 8 w napisie
Ja tez, pomimo ze patrze bez okularkow :-D

martos82

Cytat: "Kasia"a ja widzę 8 w napisie

nie wiem o co chodz

fakt że ta ósemka jest niewyraźna i jakby sie nie przyjrzeć dobrze to brzuszki się zlewaja i może wygladać na 0


ale osiem jest jak BYK :)

a moze to jakaś informatyczna zagadka  :shock:

:lol: ciekawe
Swoja droga Kasiu ja z koleji Twoj suwaczek widze niewyraznie tzn widze ile zostalo do slubu, ale wszystko jest zamazane. Moze cos jest nie tak z suwaczkami z przewodnika mlodej pary?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login