Naleśniki z boczkiem i serami na ostro

Zaczęty przez golinda, 06 Sty 2008, 13:46:13

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

Wstawiłam kiedyś ten przepis na Czarną Oliwkę, ale podzielę się i z Wami. Danie jest przepyszne i sama na nie wpadłam (choć pewnie znają je i inni :-) )

Składniki:
3 jajka, mleko, mąka, ser typu rokpol, ser feta, serek naturalny, parmezan tarty, ser żółty (np. Gouda) tarty, boczek wędzony, sól, pieprz, zioła prowansalskie, zielony pieprz cały, śmietana 18%.

Jak przyrządzić?
Ciasto na naleśniki: 3 żółtka wbić do miski, dodać szklankę mleka i szklankę mąki – zmiksować na jednolitą masę. Jeśli masa jest za gęsta, dodać mleka, jeśli za rzadka – dodać mąki. W osobnym naczyniu na sztywną pianę zmiksować białka (dodać szczyptę soli, wtedy łatwiej będzie ubić pianę). Dodać białka do reszty masy i delikatnie wymieszać. Tłuszcz na patelni musi być bardzo dobrze rozgrzany i nie może być go dużo, bo ciasto wchłania wszystko i naleśniki robią się tłuste. Farsz: Wymieszać w misce opakowanie serka naturalnego (250 g), opakowanie fety, 50 g sera typu rokpol (z błękitną pleśnią), starty ser Gouda, dodać odrobinę ziół prowansalskich i zielonego pieprzu (może być w ziarenkach, jak ktoś lubi), do tego 2 łyżki śmietany 18% i pokrojony w cienkie, krótkie, wąskie plasterki boczek wędzony. Farszu nie solić! Usmażone naleśniki wysmarować gotowym farszem – dość grubo, zawinąć i włożyć z powrotem na patelnię. Podsmażać kilka minut z obu stron na małym ogniu – farsz musi być gorący, a sery w środku roztopione.

Jak podawać?
Talerz płaski polać gęstą śmietaną 18%, całość posypać ziołami, na to położyć naleśniki (farsz jest dość słony, a śmietana świetnie równoważy smaki). Naleśniki na wierzchu można posypać odrobiną parmezanu.


Smacznego! :-)

Kasia

oooo o musze wyróbować
bo wydaje mi sią łatwe i szbkie i co najważniejsze smaczne

a ja nie lubie stać przy kuchni godzinami, lubię szybkie potrawy :)

golinda

Kasia, w miarę szybkie, a potem niebo w gębie! :-)