Internetowe konto bankowe

Zaczęty przez adrianna79, 04 Sty 2008, 18:07:50

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adrianna79

Witam

Potrzebuje otworzyc polskie internetowe konto bankowe w dolarach ; jakie banki maja najlepsze oferty. Wiem ze citibank oferuje konto ktore ma 0zloty transfery pomiedzy bankami. Jaka jest procedure otwarcia takiego konta? Mam przy sobie nr. peselu.. dzieki za porade...

rubin04

Adrianna, mogę  w poniedziałek zapytac w mBanku. Zadzwonię do nich, zawsze to taniej niz jakdzwonisz z USA. Mozesz tez poczytać na www.mbank.pl
Ja z mBanku jestem bardzo zadowolona. Zero opłat za prowadzenie rachunku, śliczne karty płatnicze (z delfinem, albo kredytowa ze złotą rybką ;-) )
O CityBanku słyszałam dobre opinie ale podobno jest drogi.

[ Dodano: 04-01-2008, 18:19 ]
Poza tym w mBanku otwiera sie konto przez internet lub przez telefon :-)

[ Dodano: 04-01-2008, 18:22 ]
Znalazłam strone mBanku dot. rachunku w USD"

http://www.mbank.pl/indywidualny/rachunki/walutowe/emax_walutowy/index.html

Tam są wszystkie informacje.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

adrianna79

bardzo dziekuje!!!!

kilka tygodni temu chcialam otworzyc konto internetowe i trzeba bylo podac numer telefonu. nie podalalam bo myslalam ze do mnie nie zadzwonia bo nie podalabym polskiego numeru. bede wdzieczna za kazda informacje!!!!

stawiam piwko :-)!!!!

rubin04

adrianna79, w poniedziałek rano wszystko ich wypytam i damCi znac.
napisz mi tylko jak Ty to widzisz:

chcesz wysyłac pieniadze z konta w USA na konto w Polsce ale tez w USD?
Z tego co wiem mBank ma wypłaty w bankomatach za granicą bez prowizji wiec to tez mogło by byc istotne?

No i przezde wszystkim wszytskie konta, nawet te zwykłe, mają jakieś tam oprocentowanie - w takim PKO SA mialam 0,01% Kpina jakaś...

Ja mam zwykłe konto w mBanku i do niego rachunek oszczednościowy (wszystko bezpłatnie). Na rachunek oszczędnosciowy przelewam "nadprogramowe" środki, które na coś tam odkładam. On ma oprocentowanie cos ponad 4% chyba.
Z tego rachunku jak potrzebuje przelać moge sobie środki na normalne konto.

No ogólnie jestem b.zadowolona. Poza tym wszelkie zakupy w necie i np. pakiet ubezpieczeniowy, i Skype moge płacic przez mikropłatności i inen takie.

No to napisz jak chcesz tymi pieniedzmi w USD zarządzac bym wiedziała o co dokładnie pytać.

Pzodrowienia i zdrowia!!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jowita

Pozwolę sobie wciąć swoje 3 grosze bo właśnie niedawno założyłam konto w mBanku i należy pamiętać o tym że nie jest to tylko zawarcie umowy przez internet, bo po wysłaniu zgloszenia przyjeżdża do domu czlowiek z umową którą trzeba osobiście podpisać. Potrzeby jest tylko dowód osobisty.

rubin04

jowita, oj do mnei nikt nie przyjeżdżał! Wysłałam potem tylko ksero dowodu osobistego pocztą, a potem przyszłali umowe tez pocztą.
Nikogo z mBanku nie widziałąm.

Tylko w przypadku karty kredytowej podobno zjawia sie ktos po dokumenty, zweryfikowac czy jakos tak.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jowita

Być może zmieniło się to, ja zakładałam konto w grudniu i jeszcze czekam na karte, po wypełnieniu zgloszenia na stronie internetowej bylo napisane ze wkrotce skontaktuje sie z tobą ktos w celu umowienia sie na podpisanie umowy. I na tyle co ja wiem i pamietam nie bylo innej mozliwosci. Za kilka dni zadzwonil czlowiek ze chce sie umowic i przyjechal z umową, to nie byl pracownik mBanku tylko ktos kto jezdzi podpisywac te umowy i sprawdza dowod osobisty, bo na temat uslug w mBanku nic nie wiedzial.
Ja karty kredytowej na 100% nie mam zamowionej, bo jeszcze dzwoniłam zeby sie tego upewnić.

adrianna79

witajcie,

tak jak jowiata teraz napisala, kurier przyjezdza po podpis umowy. w moim wypadku dokumenty beda przeslanade do stanow i bede musiala je podisac w obecnosci pracownika konsularnego. jednak nie orientuje sie jak to bedzie z karta; zalezy mi tylko zebym mogla robic przelewy pomiedzyc kontami.

rubinku. moj jason chce otworzyc konto w europie bo on gra w pokera i ponoc w stanach niktore strony internetowe zaczynaja wymagac ze miec miedzynarodowe konto. to konto w mbanku wydaje mi sie ze bedzie spelniaj wszystkie wymagania.

wieczorem zapytam sie jason'a jakie dokladnie transakcje on bedzie przeprowadzal i dam tobie znac. bardzo dziekuje za pomoc!!!! jestes wspanial!

adrianna

rubin04

adrianna79, to ja w poniedziałek wszystko posprawdzam, ale w tej chwili w polce mBank jest chcyba najbardziej zaawansowany jeżeli chodzi o mozliwości internetowe.

To w poniedziałek wszystko sie dowiem.

jeszcze raz zdrówka zycze!!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

adrianna79

czesc rubin,

wazne pytanko, w jaki sposob robi sie depozyt do tego banku. na przyklad rozumiem ze ja moge robic transfery miedzy kontami, aczkolwiek storna internetowa na ktorej gra jason wysyla wygrane w formie czekow. czy mozna taki czek wplacic na ich konto poczta.
my w miedzy czasie probujemy sie dowiedziec czy pokerowa strona uzywa miedzynarodowych przelewow zamiast wysylania czekow.

w czy trudno robi sie przelewy miedzy kontami? chyba nie powinno byc problemow.

dziekuje za mysli o mnie. czuje sie troche lepiej. juz mnie nie boli tak bardzo gdzie mam rane, ale jest mi niedobrze przez caly czas. bylam podczepiona do kroplowki i morfiny przez ponad 24h i biore jakis narkotyk i ponoc dlatego jest mi niedobrze. najfajniejsze jest to ze nie musze wracac do pracy az do nastepnego tygodnia; tylko nie wiem jak to przyjma moi szefowie...

rubin04

adrianna79, przelewy miedzy kontami robi się bez problemu. W momencie przelewu z konta na konto (bezpłatnego) pieniadze sa transferowane wiec w tej samej chwili pojawiają sie na drugim koncie.

Czeków na konto walutowe niestety nie da się przyjmowac.

Oczywiscie konto walutowe mozesz otworzyc bez problemu, i tak jak pisałas - wyśa Ci dokumety do podpisu.

jak masz jeszcze jakies ptania to pisz, bedę ich dalej maltretwoac pytaniami :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

adrianna79

a teraz musze ciebie upic... !!!!1 wielkie dzieki!!!!!! jason wlasnie sie dowiedzial ze ta strona internetowa moze robic przelewy na konto... wiec nie musze sie martwic o czeki....

zuzia

adrianna79,
sprawdz maila prosze :)

adrianna79

Cytat: "zuzia"adrianna79,
sprawdz maila prosze :)

jak co to daj mi domowy numer.. ja mam darmowe minuty :-)!!!!!

zuzia

Cytat: "adrianna79"jak co to daj mi domowy numer.. ja mam darmowe minuty  !!!!!
nie mam domowego :)
tata ma wykupione 3 numery komorkowe ktorych 1 mamy my :D
a ja jestem w drodze do Mississipi

adrianna79

odpisalam na mial'a... a moze byscie przyjechali do waszyngtonu... drzwi mojego domu sa szeroko dla was otwarte.. duzo jest do zwiedzania... bo to przeciez sama stolica usa.