PRALKA

Zaczęty przez magia13, 03 Sty 2008, 12:45:34

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ddu

Nienawidzę pralek ładowanych z góry... a jestem na nie skazana
Wszystkie inne uważam za super :D

salsa

PYTANIE:

jak duze macie pralki?

chce kupić nową, zarezerwowałam sobie konkretny model
no i wybrałam wersję 8 kg - nie za duza???
teraz mam 5 kg, jest OK, owszem moze ciut mała ale nie narzekam

moze to 8 kg to przesada i powinnam brac 6 kg?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

abkasia

Ale ma wage? Ze dobiera ilisc wody do wagi wsadu? Bo jak ma to bym brala 8. Nawet jak mniej zaladujesz to ona dobierze ilisc wody ;D
Im wiecej ludzi w domu tym wiecej prania.

salsa

tak, ma wagę, chce samsunga ecco bubble - ma bardzo fajne parametry i ogolnie bardzo mi sie spodobała
do dzis były w promocji w euro AGD
i jest wersja 6 kg 7 kg i 8 kg przy czym ta 8 kg jest droższa o 500 zł od tej 6 kg a ma wiecej programów i najszybsze wirowanie w klasie A a nie w B jak wszystkie inne.....
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

bierz wielką, my mamy 6kg i spory otwór a i tak z jednym kocem musimy bujać się po znajomych bo nam się do pralki nie miesci ;)
jak ma wagę to bym brala wiekszą

inkageo

Ja mam 8 kg, dużo piorę. Często goście, więc pościele..ręczniki..
Imagine there is no hate

iksa_nl

bralabym duza.

sama mam mala i waska, piore prawie codziennie i juz mnie to wyprowadza z rownowagi.

zwierzatko_mojej_mamy

wiecie, wszystko tez zalezy od tego, na ile kilogramow macie miejsca do wieszania ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

bedzie miejsce i na pralkę i na wieszanie
latem to na ogrodek wywalam
zimą to bede miała troche tych metrów zeby porozstawiac, jedne pokoj przeciez goscinny, sypialnia duza etc

bardzoej się zastanawiałam czy bede z tycvh 8 kg korzystać, ale jak mowicie, ze tak , to chyba faktycznie zostane przy tej opcji

wiecie, ja dawaam rade przy 5kg ładowanej od gory , wiec te 3 kg wiecej to mi się wydaje jakies kombo
w opcji 6kg ta pralka taka zgrabniutka malutka no a w wersji 8 kg to jzu duza (ale miejsce mam)

a moze 7 kg ? tansza 300 zł - opłaca sie ?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

wrobelek0403

salsa, dzieci nie mam, ale jak widze czasem ile prania wisi u znajomych z dziecmi, to brałabym duzą.

przy dwójce moze sie przydac, a jak sama dobiera wage i ilosc wody to tym bardziej wydaje sie praktyczna.

ja mam 4,5 kg i rzadko ładuje do pełna :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

To wez 7
300 zl piechota nie chodzi ;)

salsa

roznca jest miedzy nimi taka ze klasa wirowania tej 8 kg to A
a tej 7 kg to B

wiec zuzyje mi wiecej prądu, za ktory zapłace
no ale to 300 zł to ona mi bedzie zuzywac chyba kilka lat, tak?

edit sprawdziłam na stornie i to jest 249 zł dokładnie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mobka

Ta klasa przy wirowaniu nie dotyczy chyba prądu, a jakości odwirowania. Ale może się mylę ;)

salsa

#288
no pradu
ona ma 1400 obrotów a prądu zużywa w klasie A
ta 7 kg ma 1200 obrotów i prądu w klasie B-jak wiekszosc pralek w zasadzie
ta klasa A przy wirowaniu w tej 8 kg to chyba jedyna, ktorą widziałam w sklepie ale nie wiem czy to to ma az takie przełozenie
noramalne funkcjonowanie ma opisane jako klasa A+++
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zosia2007

#289
salsa jak masz gdzie ja pomieścić to bierz dużą
przyzwyczaisz się szybko i juz nie będziesz chciała mieć małej ;)

to tak, jak ze zmywarką, masz 60 i nie chcesz 45, masz 45 i ci wystarcza, dopóki nie kupisz 60 ;)

zwierzatko_mojej_mamy

mi tam wielkosc mojej nie przeszkadza, mam chyba 6kg, co mi najbardziej przeszkadza i najbardziej zaluje, ze nie wpadlam na to wczesniej to suszarka w pralce nawet za cene klasy C energetycznej, badz suszarka oddzielnie - to moje marzenie, jesli chodzi o roboty domowe
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mobka

#291
Salsa, ale nie wiem czy mowimy o tym samym, jest klasa energetyczna pralki i klasa przy wirowaniu. I ja nie mam pewnosci, ze ta przy wirowaniu, to klasa energetyczna tez, czy klasa efektywnosci wirowania. I wlasnie jestem ciekawa, czy przy wirowaniu tez chodzi o prad, czy o to, ze ubrania sa bardziej suche niz w innych o tej samej liczbie obrotow ;)

Dodany tekst: 26 Lis 2013, 14:28:01

No jednak mam rację:
Klasa wirowania:
Parametr informujący o efekcie odwirowania wody z prania. O skuteczności wirowania decyduje prędkość i długość wirowania oraz konstrukcja bębna pralki. Klasy wirowania określane są literami od A do F. Urządzenia klasy A najskuteczniej odwirowują wodę z prania. Istotnym parametrami pralek i pralko-suszarek są także: klasa energetyczna i klasa prania.

Źródło: http://www.euro.com.pl/slownik.bhtml?definitionId=141354378#ixzz2ll3z5ptO

justynaaaa2

Cytat: wrobelek0403 w 26 Lis 2013, 11:31:38
ja mam 4,5 kg i rzadko ładuje do pełna :D
no ja właśnie też i nie wiem co bym miała wsadzić do pralki 8 kg  :hmm: nie mówiąc już o tym gdzie to rozwiesić
jedyne czego nie mieszczę na raz to pościel, prześcieradło muszę prać osobno ale to ładuję z ręcznikami i jest akurat
ale z ciuchami nie ma żadnego problemu, białych to w ogóle nigdy nie nazbieram tyle, żeby załadować całą pralkę, podobnie rzeczy A. muszę dopychać kocykiem, bo inaczej jest prawie pusta pralka
no ale ze wszystkimi sprzętami taka minimalistka jestem ;D

tiliam

salsa

Bierz dużą ;)
Ja tydzień temu kupiłam nową pralkę, właśnie dużą 8 kg.
Wcześniej miałam małą 4,5 kg i musiałam zapuszczać w weekend kiedy piorę po 3-4 pralki ;)
Teraz te pralki są takie, że dostosowują ilość wody do wagi prania - wcale nie musisz ładować tych 8 kg;)
Co do klasy wirowania, to ja w starej zawsze zmniejszałam do 800 obr/min bo nie lubię takiego wywirowanego prania na maxa. Ale ja mam suszarkę do ubrań, więc mogę mieć ubrania trochę bardziej wilgotne
Jak masz miejsce, to zastanów się nad taką suszarką - inna jakość życia :D
Ja polecam bardzo, nie muszę nic rozstawiać i suszyć w pokojach - poza tym nie ma tej wilgoci!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

co do wirowania to fakt, nigdy nie uzywałam maxa, do ciuchów to wrecz 400/600 uzywam, bo sie inaczej w t-shirtach przekrecają szwy.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Cytat: mobka w 26 Lis 2013, 14:25:33Klasa wirowania:
Parametr informujący o efekcie odwirowania wody z prania. O skuteczności wirowania decyduje prędkość i długość wirowania oraz konstrukcja bębna pralki. Klasy wirowania określane są literami od A do F. Urządzenia klasy A najskuteczniej odwirowują wodę z prania. Istotnym parametrami pralek i pralko-suszarek są także: klasa energetyczna i klasa prania.
aaaa
no to widzisz, nie wiedziałam - ta baba mnie w błąd wprowadziła bo mowiła, ze to o prąd chodzi (ale się w tych sklepach znają lol ) no ale to chyba dobrze, ze A...

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 26 Lis 2013, 12:33:12badz suszarka oddzielnie - to moje marzenie, jesli chodzi o roboty domowe
ja mam tam zostawione  miejsce na suszarkę tez-ale to dokupię moze jak odsapnę finansowo po remoncie
tez chce samsunga z tej samej serii
podobno dwa w jednym to kicha straszna


Cytat: tiliam w 26 Lis 2013, 15:13:02Wcześniej miałam małą 4,5 kg i musiałam zapuszczać w weekend kiedy piorę po 3-4 pralki wink
ja tak piore posciel - na raty
białe czy kolory czy ciemne czy materiały to mi moja pralka wystacza bo az tyle prania nie gormadzę, ale np jak chce wyprac koce to piore i piore i konca nie widac

suszarka jest zaplanowana, miejsce jest juz przygotowane :)

Cytat: wrobelek0403 w 26 Lis 2013, 15:20:40
co do wirowania to fakt, nigdy nie uzywałam maxa, do ciuchów to wrecz 400/600 uzywam, bo sie inaczej w t-shirtach przekrecają szwy.
w tej pralce jest ten system wirowania ze rzeczy nie turlają się po całej pralce tylko są w jednym miejscu, nie wiem na czym to polega ale jest tak opis w instrukcji
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

abkasia

Ale czy 1400 obtotow jest potrzebne? Wg mnie max to 1200

tiliam

#297
Wg mnie wystarcza max 1000, a i tak prawie nigdy tyle nie wiruję
Tak jak wróbelek napisała, u mnie przy większych obrotach ciuchy sie niszczą :/


Salsa
Ja tez słyszałam ze pralko-suszarki są kiepskie
Ja mam suszarkę  siemensa i jest boska. ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

no to juz nie wiem-brac te 8 kg czy te 7 kg ... chce na raty bo i tak 0% wiec szkoda wywalac kasy na raz - ta wieksza po tej cenie promocyjnej jest dla mnie zarezerwowana do 28.11 - ale tej ceny juz nie ma była do wczoraj
ta mniejsza jeszcze jest na przecenie

no i drugi temat-czy jest sens brac przedłuzenie gwaranci na 5 lat + ubezpieczenie od mechanicznych uszkodzen ? zastanawiam sie co sie takiego moze stac z pralką żeby to się opłacało
no bo to wyjdzie dodatkowo 600 zł !! to sie na te raty rozłozy ale mimo wszystko .... mam pralkę głupiego Polara, która juz chodzi tyle lat i nigdy sie nic nie stało
to samo zmywarka etc

nigdy nie brałam tych przedłużeń (poza ekspresem ale to wiadomo, ze delikatne czesci etc a i tak okazało sie , ze nie stało się nic) no i waham się i teraz
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

feeling.good

salsa, ja bym się na aż tak dużą nie decydowała. 7 spokojnie Ci starczy. Ja mam 5 kg i spokojnie mi starcza. Nawet pościel całą wypiorę. Przy dzieciach prania jest sporo, ale wolę zrobić je częściej niż rzadziej. Nie wiem ile bym zbierała te 8 kg. Moim zdaniem nie ma co przepłacać na korzyść wyprania koców raz na jakiś czas.
Nad przedłużeniem gwarancji bym się zastanowiła. Nam często sprzęt padał po dwóch latach :D N pralkę wykupiliśmy i tfu, tfu, akurat z nią nic się nie dzieje, a ma już 4 lata :D