PRALKA

Zaczęty przez magia13, 03 Sty 2008, 12:45:34

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

Ale te electroluxy to chyba u nas robią, 20 km od Brzegu ;) Polski wyrób, polska jakość ;) Ale po części będę miała blisko..
Imagine there is no hate

callja

Cytat: inkageo w 08 Lut 2009, 23:57:39
Ale po części będę miała blisko..

Zawsze jakiś konkret ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

inkageo

Zdecydowałam się na tego electroluxa, ale może jeszcze do jutra poczekam z zamawianiem ;)

Ale ariston taki ładny  :crying:
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

inkageo ja glosuje na aristona, zeby Cie zamotac :D ja mam indesit moon a to ta sama firma ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Indesit też mi się podoba i to bardzo, ale bajuchy nie widać jak się kręci ;) A ja lubię patrzeć :)
Imagine there is no hate

elve

a która ma pralko-suszarkę? trochę się napaliłam
moze być brzydka bo i ta idzie do szafy

siog

nie polecam pralko-suszarki. uz lepiej kupic oddzielnie. przynajmniej u nas suszarki sa o wiele wiele tansze wiec jakos strasznie po kieszeni nie bije. Wtedy korzystasz z niej kiedy musisz i nie obciaz pralki. Suszarki w wiekszosci maja typ C jezeli chodzi o energooszczednosc, wiec taka pralko-suszarka bedzie bardzo obciazona.

inkageo

A jak długo trwa suszenie w pralce/suszarce?
Ja od jakiegoś czasu nie używam suszenia w zmywarce, bo programy z suszeniem trwają ponad 2 godziny, a jak ustawię sobie szybkie 30-sto minutowe mycie, po którym otworzę od razu drzwiczki to mija może 10-15 minut i wszystko jest suche (gorące błyskawicznie odparowuje) i nawet bez zacieków :) Ten program 30-sto minutowy domywa naczynia idealnie, więc po co marnować prąd :)
Imagine there is no hate

zuzia

u nas suszarki to ciągle jednak dobro luksusowe. ale i tak nie polecam wersji 2 w 1. a kwestia energooszczędności tylko dodatkowo przekonuje mnie do tego by nie inwestować w combo.
wiem jak suszarki niszczą ciuchy więc raczej byłaby rzadko używana, a pralka - wiadomo.

elve

przydałabym mi się taka suszarka do rzeczy dziecka, pościeli, ręczników
ale rzeczywiście klasa energetyczna tych urządzeń jest marna

Dzięki

inkageo

Ale pralko-suszarki piorąc są energooszczędne (A/A+) dopiero susząc żrą więcej prądu (tyle co osobne suszarki). A przecież nie zawsze trzeba z tego korzystać i raczej nie do ubrań, tylko koce, kołdry, poduszki etc, to co zajmuje dużo miejsca schnąc normalnie ;) Nie cierpię też rozwieszania skarpet..
Ta pralko-suszara Aristona ma te same parametry i programy piorące co zwykła pralka, a to suszenie to dodatkowy atut.. Oczywiście im więcej bajerów tym więcej podzespołów, które się mogą psuć, ale sama nie wiem czy to wystarczający powód do rezygnacji z nich ;)
Imagine there is no hate

zuzia

elvelve
moi teściowie mają suszarkę. ale naprawdę rzadko z niej korzystają. bo strasznie niszczy rzeczy. widziałam swoje jeansy po 2-krotnym praniu i suszeniu w suszarce. więcej ich nie suszyłam.

elve

zuzia ja korzystałam z suszarki i nigdy bym do swoich ubrań nie użyła, jedynie do pileuch, pościeli, ręczników, ścierek

kasiad

my 2 tyg. temu kupiliśmy Samsunga, załadunek 5,2 kg, ma programy m.in. bawełna, pranie ręczne, wełna, szybkie pranie i bawełna dziecięca, najkrócej pierze coś koło 30 minut, obroty 400, 800 i 1000, pierze w 30, 40, 60 i 95 st, ma klasę A+, chromowaną grzałkę i dużą dziurę do wkładania :D i kosztowała 999 zł :)

konwalia

Cytat: elvelve w 09 Lut 2009, 13:41:53
zuzia ja korzystałam z suszarki i nigdy bym do swoich ubrań nie użyła, jedynie do pileuch, pościeli, ręczników, ścierek

elve, ale jak kupisz sobie lepszą pościel to Ci żal bedzie

ja zresztą jestem fanką zapachu świeżego prania

inkageo

Zamówiłam w końcu electroluxa EWN 14991 W :)
http://www.electrolux.pl/node38.aspx?productid=30441
Nie mogę się doczekać  :jupi:
Ale różnice cen w sklepach są ogromne... Saturn 2990 zł, Media M. w galerii dominikańskiej - 3200 zł, Media M. na Bielanach 2600 zł.. W internecie od 2200 zł...
Imagine there is no hate


inkageo

#117
Dobrze :) Świetna jest funkcja time manager - to, że ustawiam jak długo ma trwać pranie. Przy podstawowych programach można skrócić czas prania nawet o godzinę! Nie próbowałam jeszcze prania ręcznego, ale program 14-sto minutowy świetny! Gdy wiruje na 1400 obrotów to jest głośno i drga (nie mamy poziomicy żeby dobrze ustawić), ale przy praniu i wirowaniu do 1000 obrotów praktycznie jej nie słychać. To wirowanie 1400 to tylko do ręczników i skarpet bo gniecie, ale rzeczy praktycznie suche. Menu super, bardzo intuicyjne. Na razie nie mam zastrzeżeń :)

Dodany tekst: 02 Mar 2009, 19:29:37

Natka nie polecam zakupów w electro.pl.. Miała być dostawa w 24 godziny, była po 5 dniach.. Transport u nich nie obejmuje wniesienia sprzętu, a np. w http://www.euro.com.pl wniesienie jest w cenie.
Przyjechał kurier mojej postury, przed południem, nie mógł nawet zdjąć tej pralki z auta, cud że akurat M. przejeżdżał, zobaczył auto i mu pomógł. Gdyby go nie było to zostawiłby mi tą pralkę na śniegu pod domem.
Imagine there is no hate

abkasia

moja mama tez kupila sobie electroluxa, tylko chyba troche nizszy model, praleczka fajna, bardzo podobne menu do twojej, tylko ze jest dosc glosna, chociaz mamie to nie przeszkadza, bo pralka stoi w pomieszczeniu gospodarczym, za 2 parami drzwi wiec wcale jej w domu nie slychac, ale gdyby byla w lazience w bloku, mogla by byc nieco za glosna :)

natka

inkageo dzieki za info :)  :beer:  :beer:  :beer:

Dodany tekst: 09 Mar 2009, 10:59:48

abkasia tez polewam  :beer:

OlaFasola

Podnoszę wątek,bo mogę szczerze odradzić pralkę: Ariston.
Mamy ją  dopiero dwa lata i właśnie się zepsuła, a prała tylko dla dwóch osób.
Naprawa to koszt około 700 PLN, więc w sumie rzecz kompletnie nieopłacalna.
Jestem wściekła i znowu muszę szukać pralki, potrzebuję coś niedrogiego, bo właśnie rozpoczeliśmy remont i kompletnie nie stac nas na taki niepodziewany wydatek :(

zuzia

OlaFasola
my mamy hoovera, na razie sie sprawdza.
ale poczekaj chwile (jeżeli masz gdzie podrzucać pranie) bo pewnie w media albo w saturnie będzie jakiś weekend bez vatu to taniej kupicie.

OlaFasola

Zapomniałam jeszcze dodać, że mamy maciupeńką łazienkę. Nasz ariston był ładowany z góry, ale teraz wolałabym już tego uniknąć, więc szukam ładowanej od przodu i maksymalnie wąskiej do 50 cm.

zuzia

Cytat: OlaFasola w 01 Wrz 2009, 10:26:20
Zapomniałam jeszcze dodać, że mamy maciupeńką łazienkę. Nasz ariston był ładowany z góry, ale teraz wolałabym już tego uniknąć, więc szukam ładowanej od przodu i maksymalnie wąskiej do 50 cm.
nasz hoover ma 40 cm (+wąż), ale są też takie 33 cm, ładowane z przodu oczywiście

elve

ja w końcu zdecydowałam się na tą:
https://www.najlepsiagdrtv.pl/index.php?o=5605
ale jeszcze nie kupiłam
warunek podstawowy, nie głębsza niż 35cm