Ciastka "niepozorne" :-)

Zaczęty przez jo_miekka, 02 Sty 2008, 20:46:02

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aniak1211

A ja je dzisiaj upieklam,niepozorne ale dobre,szybko i latwo :0)

mayagaramond

#101
Cytat: foszek w 26 Lut 2008, 19:10:20
Czy ktos wie jak jest soda po niemiecku? Nie umiem tego znalesc nigdzie... Albo czy ktos probowal robic ciasteczka na samym proszku do pieczenia?

sorry dopiero teraz zobaczylam - pytaj o natron.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jo_miekka

Cytat: aniak1211 w 16 Mar 2008, 19:47:00
A ja je dzisiaj upieklam,niepozorne ale dobre,szybko i latwo :0)

Polałam :D

aniak1211

Dzieki :0)
kolezanka sie zajada razem ze mna :)

wrobelek0403

to ja nastepna w kolejnosci, własnie "ukreciłam" ciasto i zabieram sie do formowania, choc ciasto jest rzadsze niz plastelina... moze dodam jeszcze łyzke mąki :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

inkageooooooo!!!!! stawiasz mi piwo, mi tez ciasta nie wyszly. Rozpadaja sie na pyl.  :'( koniec eksperymentow, wracam do tradycyjnych przepisow.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Czekaj, czekaj, zakrzepną i będą lepsze ;) Stawiam ;)
Imagine there is no hate

wrobelek0403

Cytat: inkageo w 18 Mar 2008, 22:40:30
Czekaj, czekaj, zakrzepną i będą lepsze ;) Stawiam ;)

no nie wiem, juz dawno wystygły, a wygladają jakby sie nie upiekly (rozsypuja sie, a nie krusza) a trzymałam 25 min.

Pierwszy raz mi sie cos takiego zdarzyło, jestem załamana  >:(
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

Wróbelek... No co ja mogę no... Cofam wszystko, co powiedziałam o tych ciastkach: ani łatwe, ani dobre, ani niepozorne!
I stawiam piwo!

wrobelek0403

#109
Cytat: jo_miekka w 18 Mar 2008, 23:31:52
Wróbelek... No co ja mogę no... Cofam wszystko, co powiedziałam o tych ciastkach: ani łatwe, ani dobre, ani niepozorne!
I stawiam piwo!

jo, nie martw sie, widac miałam zły dzien. Dzis tez pieke, ale nie chce zapeszyc i nie mowie, co jak wyjedzie, to sie pochwale :)

a tak swoja drogą strasznie jestem ciekawa co zrobilam zle... bo niby wszystko wg przepisu...
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Ja wiem co się stało ;) Ciastka Ci się nie udały ;) Zrobiłaś ten błąd co ja za pierwszym razem - za długo piekłaś.. Teraz wyciągam po 15 minutach, nie sprawdzam czy się upiekły żadnym patyczkiem, bo jak są gorące to są miękkie jak pianka.
Imagine there is no hate

jo_miekka


wrobelek0403

Cytat: inkageo w 19 Mar 2008, 09:11:42
Ja wiem co się stało ;) Ciastka Ci się nie udały ;) Zrobiłaś ten błąd co ja za pierwszym razem - za długo piekłaś.. Teraz wyciągam po 15 minutach, nie sprawdzam czy się upiekły żadnym patyczkiem, bo jak są gorące to są miękkie jak pianka.

ale one nie byly miekkie, tylko pod dotknięciem osypywaly sie, jakby z piasku byly... zreszta po nocy troszke stwardnialy, ale nadal sa takie, ze jak sie dotyka, to ciasto zostaje na palcach...
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

brawurka

wróbelek stawiam piwo!!!mi dziś wyszły identycznie jak tobie. sypią się, że całego ciastka nie można wziąć do ręki. i chyba za dużo kakao dodałam. jo Tobie tez stawiam piwo, bo to najczęściej wykorzystywany przepis na strefie chyba.:)

brawurka

zapomniałąm dodać że ogólnie mojej łakomej rodzinie smakują.

brawurka

a i kuki mi sie nie chciały formować, wszystko do ręki sie przyklejało. to co mogłm źle zrobić?

jo_miekka

Wiecie co... Ja się już sama boję je robić po tych Waszych wszystkich przejściach...
To najczęściej niewychodzący przepis na strefie :(

didi_loczek

Cytat: jo_miekka w 03 Kwi 2008, 09:05:32
To najczęściej niewychodzący przepis na strefie
Ja właśnie upiekłam je wczoraj i ..... pychota!!! Mniam Mniam
Piwko już postawiłam :)

wrobelek0403

Cytat: jo_miekka w 03 Kwi 2008, 09:05:32
Wiecie co... Ja się już sama boję je robić po tych Waszych wszystkich przejściach...
To najczęściej niewychodzący przepis na strefie :(

jo, ale to dlatego, najczesciej go robimy, zawsze musi byc jakis blad statystyczny:) niemniej jednak, nawek kruche sa pycha :) trzeba robic jak najmniejsze - wtedy beda na jeden gryz :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gatka2804

Wczoraj pokusiłam się o zrobienie tych ciastek. Szukałam czegoś na forum do czego nie potrzeba wyszukanych składników, a że miałam ochotę na coś słodkiego, ten przepis okazał się być odpowiedni.
Wykonałam niemal wszystko zgodnie z podanym przez Jo przepisem (nie miałam cukru pudru więc użyłam zwykłego). Uformowałam dosyć duże ciatka i żeby się lepiej prezentowały zrobiłam jeszcze polewę czekoladową.
Wyszły bardzo smaczne! Szczególnie jak się je popija ciepłym mlekiem. Pycha!
Zamieszczam zdjęcie, zrobiłam je póki jeszcze było co fotografować:


jo_miekka

gatka2804 no cieszę się, że wyszły i smakowały. Już się bałam, że to kolejny wpis pt."buuu, nie wychodzą" :) Polewam!

gatka2804

Dziękuję!
Mimo, że długo nikt nie wpisywał nic do tego wątku postanowiłam dodać swoją opinię. W końcu ciastka się udały. A w gruncie rzeczy przeważały te o nieudanym wypieku.
Wg mnie to naprawdę prosty przepis. Trzymałam się ściśle czasu pieczenia 10-15 minut, bo rzeczywiście można je przesuszyć.
Na pewno jeszcze upiekę tylko będę bardziej dokładna i uformuje mniejsze zgrabniejsze kuleczki.


zwierzatko_mojej_mamy

gatka2804 to ja sie wpraszam :D hihi - jak tam brzuchol - rosnie zdrowo ? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

brawurka

nie no błagam! ja juz 2 razy robiłam i sie sypia może jajko dodam? a moze musze krócej piec w moim piekarniku?

gatka2804

Brzuchol rośnie. Poza tym ciężko przychodzi mi odmówić sobie słodyczy. Apetyt mam i wczytuje się w kulinaria, co by tu zrobić, upichcić, itp.
Jak znajdziesz zwierzątko czas ze swoim T. to jak najbardziej z chęcią się spotkam    ;)