Obrączki - grawer

Zaczęty przez mobka, 29 Gru 2007, 16:28:17

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rubin04

będa takie same tylko jedna z tytanu a druga z białego złota.
Ale może jeszcze M. się ptrzekona i będa obie z białego.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: "rubin04"Zastanawiam sie tylko czy mi sie mój pomysł zmieści na obrączce (tylko śmierć odłączy mnie od ciebie) - ile można max liter tam zmiescić - dodam że moja obroczka to solidny rozmiar - 16,5. W końcu nie od parady ma się góralskie korzenie..

No nie miesci sie za duzo. Pisanymi literami wchodzi wiecej, ale tez w sumie nie za duzo. Kiedy napis zajmuje za duza czesc obraczki powaznie ogranicza jej bezbolesne zmniejszanie, bo z powiekszaniem nie powinno byc problemu. 16,5? Ja mam 11 i w sumie troche za duze a nie wydaje mi sie zbeym miala jakos specjalnie chude palce. A moj maz 17 i tez mu z palucha zima spada.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

nionczka, wiem, ze moje 16,5 jest niewiarygodne ale jest faktem :-) Mam zareczynowy 17 i nosze na dużym palcu bo na serdecznym czasami jest ciut luźny.
Jak byłam obrączki wstepnie oglądać to męskie mierzyłam.. No ja serio mam góralskei korzenie i ręce jak "bochny chleba " :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gioseppe

rubin04, uff, witaj w klubie, ja niby mam szczupłe ręce i smukłe palce też ale generalnie mam wielkie graby ;)
noszę 16  :mrgreen:
ale to w sumie dobrze, inaczej nie zmieściby mi się grawerek :) 23 znaki   :mrgreen:
tez mam góralskie korzenie ;) (dziadka rodzice :) )
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

rubin04

gioseppe, u mnie babcia od strony ojca i jej rodzice - okolice Limanowej :) No to jakna 16'tce mieszczą sie 23 znaki to może jakoś dam rade :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gioseppe

kurcze, ja nigdy nie mogłam zapamiętać skąd jest dziadek
ale albo limanowa albo nawojowa ;)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

kamelia04.08.2007

1. na mojej: imie męża (długie) + data ślubu
2. na jego: moje imię (krótsze) + data ślubu+ je t'aime

moja obraczka jest poza tym mniejsza, więc sie mogło zmieścic mniej

[ Dodano: 04-01-2008, 00:42 ]
rubin04,

moja babcia tez pochodzi z Limanowej, zreszta cala rodzina mojej babci też
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

Kata

rubin04 ja mam pierścionek zaręczynowy rozmiar 17 (jak ówczesny narzeczony rozglądał się za pierścionkiem i podawał mój rozmiar, to w jednym sklepie baba złapała się za głowę stwierdzając - a cóż to za babsko, że ma taka wielką łapę - zagotowałam jak o tym potem usłyszałam :evil: bo moje palce na tyle nie wyglądają, ale jakoś mam je takie wielkie ). Obrączkę mam 17,5 i czasem się zastanawiam czy nie powinnam wziąć 18, ale zawsze mogę spróbować powiększyć. Mąż ma natomiast 23,5 i trochę mu lata - ale nie spada - bo on  ma palce szerokie w stawach i mniejszej by nie założył do końca.
Pozdrawiam

Kata

rubin04

Kata, no to ciesze się ze nie tylko ja mam takie "rączki" :-)
A masz coś wygrawerowane? Ile znaków?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Kurcze, ja mam obrączkę 9 zamówioną i nie mam się co rozpędzać z tekstem ;)
Ale chyba wybierzemy: Całym sercem...
...do końca świata :) Przynajmniej to się K. spodobało, bo mnie się podoba to co foszek ma :)

callja

Ostatnio bardzo spodobał mi się cytat łaciński: "ib imo pectore" - "z głębi serca"

I parę włoskojęzycznych wersji: "per sempre tua" (na zawsze Twoja - od niej) i "per sempre tuo" (na zawsze Twój"). I jeszcze "per l'ultimo sospir" - "do ostatniego tchu/do kresu życia".
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

martos82

Ja mysle tez o czym w stylu: dzis i na zawsze ( teraz i zawsze )
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gioseppe

Cytat: "martos82"( teraz i zawsze )
proste i ładne
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

Kata

rubin04 mam imię męża i datę ślubu - 24 znaki w sumie plus 3 odstępy i na obrączce jest jeszcze 1/4 wolnej przestrzeni i oczywiście wybite próby złota
Pozdrawiam

Kata

tachogti

Ja myslalam ze chce imie narzeczonego i date ale mi Waszymi pomyslami tak namieszalyscie w glowie ze juz sama nie wiem co chce  :-P  Olo znow chce sama date bo twierdzi ze pamieta jak mam na imie a do dat pamieci nie ma  ;-) moze zrobimy u mnie Rock a u niego n' Roll :P (zartuje)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

rubin04

Kata, oj dzięki, to chyba mam szanse :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Lwica

dziewczyny z Wrocławia gdzie zanosicie obrączki do grawera?? Ja mam troche złota od dwóch mam  :) i chciałam przerobic je na obrączki.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

mobka

Pracownia jubilerska J&A - Kazimierza Wielkiego 34 idąc od strony Świdnickiej w kierunku Heliosa.

panikarola

mobka, ja tam wprawdzie nie grawerowalam, ale za to ten jubiler robil nasze obraczki :) z naszego wlasnego zlota, tylko my zanieslismy zolte, a zrobil nam z bialego. super jest ten pan! i obraczki wyszly bardzo ladne :)
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

callja

...
#44
NIGDY ni enapisze dobrego słowa o brakoróbach z Kaziemierza Wielkiego... a tak ich chwaliłam :(

OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM !!!
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

rubin04

oj to ciesze się ze piszecie ze we Wro jest dobra pracownia - nei chcę płacić więcej tylko dlatego ze na opakowaniu obrączek bedzie napis "Kruk" albo "Apart"

Wybiorę wzór i pójdę tam zorobić - wiece moze ile średnio są tańsze?
Albo moze tak - wrzućcie fotografię swoich robionych na zamowienie z ceną :)
My chcielibyśmy z białego i zmieścić sie w 1 tys zł.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

rubin, a macie swoje zloto? ja Ci powiem tak, ze mialam iles swojego, jakies dwa medaliki, lancuszek, polamany pierscionek i jeden kolczyk i doplacilam 60 zl. zdjecie Ci nie wrzuce, bo zapomnialam swojej obraczki z Wrocka, jak bylam na swieta, a mezowi nie zrobie zdjecia na lapce, bo sie spyta czemu, a jak mu odpowiem to mnie wysmieje...

ale moze cos tam dojrzysz na mojej galerii? sa mega proste, w przekroju poprzecznym prostokat, nie polokragle, bez rowkow, kresek i napisow. sa troche grubsze niz standardowe. brylanciki beda wstawiane tylko w mojej z biegiem lat, prawdopodobnie w okragle rocznice (nie smiem marzyc ze w kazda :oops: ). robilismy je wg wzoru Kruka. ten pan ma mase katalogow i jest naprawde super fachowcem.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mobka

Ja tam zamówiłam, dałam własne złoto, stare, żółte. Obrączki zamówiliśmy mniej więcej takie jak poniżej. Za sztukę (robocizna) płacimy 200zł, plus 120zł za brylancik do mojej. Plus 30zł cechowanie (chyba od sztuki). Czyli powinniśmy zapłacić ok. 600zł za całość o ile starczy złota, a powinno, bo ja mam rozmiar 9, a K. 19 :)
Zamawialiśmy w tygodniu przed świętami a odbiór mamy na 30 stycznia wyznaczony.

Kasia

Cytat: "mobka"cechowanie

a co to jest??

[ Dodano: 07-01-2008, 21:41 ]
już wiem
chodzi o plomby

golinda

mobka, tak z innej beczki: masz dopiero 23 lata, dlaczego już ślub bierzesz?