Co będzie na Waszym stole wigilijnym?

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 18 Gru 2007, 16:35:04

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vobi

ze_nitka, Ty juz czwartym dziwadlem jestes, Kasia byla wczesniej  :mrgreen:

niemniej - dzieki, obu stawiam piwko, juz nie czuje sie taka odosobniona ;-)

ze_nitka


twinnie77

Ja też uwielbiam kompot z suszonych owoców! U mnie ze śliwek i z moreli, pycha.

My tegoroczną wigilię spędzamy sami po raz pierwszy, bo mężuś pracuje między świętami a sylwestrem, a do domów rodziców mamy daleko, i nie opłaca nam się jechać.

W tym roku na stole pojawią się:

1. barszcz z kiszonych buraków z uszkami z nadzieniem z suszonych grzybów
2. zupa grzybowa (na życzenie męża, u mnie w domu tego nie robiono)
3. karp smażony
4. śledzie (jeszcze nie wiem jakie)
5. pierogi z kapustą kiszoną i grzybami
6. groch z kapustą
7. makiełki (śladowe ilości)
8. kompot ze śliwek i moreli

Na wigilię nie podaję żadnych ciast. Ale pod wieczór, jak już pierwsze obżarstwo zostanie uskutecznione, kawa i ciasto: piernik i makowiec z jabłkami. Jeszcze nie wiem, czy zrobię coś na  obiad w 1 i 2 dzień świąt, chyba przydałoby się jakieś dobre mięsko. Muszę pomyśleć.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ze_nitka

Cytat: "sonja"4. Zupa (nie kompot) z suszu zabielana śmietaną, której ja do pyska nie wezmę
Nigdy tego nie jadłam :)
Cytat: "sonja"Zapiekana z kartofli, grzybów i jajek
Tego także
Cytat: "Monika"moja ukochana kapusta z grochem :mrgreen:
Tego również

A całą resztę znam :)
Bardzo lubię śledzie, nie trawie natomiast karpia, tak jak chyba nionczka napisała to ryba z błota, nawet jak sie ją je to czuć błoto, blech ;) w związku z moim nielubieniem karpia mam czesto piecze pstrąga = pycha :)
Bigos to potrawa obowiązkowa, tak samo barszcz, pierogi i sałatka jrzynowa, którą robi mój tata. Wszystko pokojone na równe kwadraciki ;)
A siostra zawsze przychodzi z ryba po grecku, tez bardzo smaczna.
Kutię lubie, ale najczesciej juz nie mam na nią miejsca ;)
Mama mojego przyszlego robi karpia faszerowanego i on mi smakuje, jest w nim duuuuuzo pietruszki ktora bardzo lubie, jest w gole dobrze doprawiony i dzięki temu blota nie czuc ;)

[ Dodano: 19-12-2007, 20:06 ]
Cytat: "twinnie77"7. makiełki (śladowe ilości)
Co to jest?

wrobelek0403

Cytat: "vobi"
Cytat: "salsa"znam tylko jedna osoba na swiecie ktora to kocha i pije na litry
to moj mąż - dziwadło  
To ja jestem drugim na swiecie dziwadlem - bardzo lubie kompot z suszonych owocow  :mrgreen:

ja tez uwielbiam , mniam :D
za to moja siostra konsekwentnie na wigilii pija sok grapefruitowy, bleeeee
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

To ja postawiłam piwa tym, ktore nie lubią-pijcie sobie ten kompot z suszu a my sie napijemy po Bożemu piwka:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

vobi

Cytat: "salsa"To ja postawiłam piwa tym, ktore nie lubią-pijcie sobie ten kompot z suszu a my sie napijemy po Bożemu piwka:)
no to zdrowko, czymkolwiek je wznosimy  :lol:

Kasia

Cytat: "salsa"napijemy po Bożemu piwka:)

pifko przy stole wigilijnym NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!
na wigilię kompocik
a na karmawał PIWKO :)

Anupka

jaaaamiiiii. ale tu smakowicie, prawie czuje zapachy z kuchni...

Ja od 3. lat spedzam swieta w Tulipanii, a tu sie nie obchodzi Wigiliii, wiec obchodze ja tylko z R. Nie gotujemy za duzo, bo nie ma komu jesc.

Zawsze robie:
- barszcz czerwony z uszkami
- jakas rybke zawsze inna
- pierogi z kapucha i grzybami (sama robie, a klne przy tym tak siarczyscie, ze hej)
- R zawsze robi jakies ciacho
- wszystko zapijamy duzymi ilosciami czerwonego wina, sokiem, herbata i co tam nam w rece wpadnie ;-).

To co wymienilam na 2 osoby to "o ho ho, albo i jeszcze wiecej". R marudzi, ze co roku na swieta to samo, ale ja mam to gdzies. Jego mama zawsze robi jakies fajne kulinarne wynalazki, wiec ja zostane przy tradycji, zwlaszcza, ze mi sie z PL kojarzy...
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

Cytat: "ze_nitka"twinnie77 napisał/a:
7. makiełki (śladowe ilości)

Co to jest?

Hmm, czerstwa bułka namoczona w mleku z miodem, rodzynki, mak mielony sparzony. Mieszamy razem i najlepiej schładzamy w lodówce lub na balkonie. To pewnie jakaś wersja łamańców z makiem itp. rzeczy. U nas w domu podaje się bardzo małą ilość tego, bo raczej słodkie w wigilię nie pasuje nam. Ja więc zrobię małą miseczkę.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

wow, dostałam piwko za moja milosc do kompociku  :mrgreen: dziekuje, nie odmowie  ;-)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

CytujTo ja postawiłam piwa tym, ktore nie lubią-pijcie sobie ten kompot z suszu a my sie napijemy po Bożemu piwka:)

A u nas oczywiscie bedzie winko :-) Zapraszam!

[ Dodano: 20-12-2007, 16:26 ]
CytujJa od 3. lat spedzam swieta w Tulipanii, a tu sie nie obchodzi Wigiliii, wiec obchodze ja tylko z R. Nie gotujemy za duzo, bo nie ma komu jesc.

Tak jak my!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

Morele i śliweczki już czekają na ugotowanie w kompocie  :mrgreen:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login