Skład kosmetyków, czyli zło w drogerii ;)

Zaczęty przez errata, 19 Wrz 2016, 21:33:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

#50
Maluteńka łączę się w bólu i dzięki za polecenie maseczki, kupię :beer:
Imagine there is no hate

salsa

#51
inkageo, no tak, ale nawet eko-sreko trzeba przeczytać skład, bo na różne rzeczy można trafić - przynajmniej ja ostatnio czytałam skład jakiegoś kremu spa Kołobrzeg i jezuuuu nigdy tego nie kupujcie

Cytat: fasolka1980 w 20 Wrz 2016, 11:56:44
a sroka bierze za recenzję 2500pln ;)
słusznie, przecież to jej praca, pomysł na siebie itp. Nikt chyba nie pracuje za darmo ;)
ja się bardzo dużo nauczyłam z jej bloga - co jest czym - w sensie jaki składnik jest czym i co robi - dokształcam się u niej - nie, że w ciemno kuuje, co poleca
czytam jej bloga od bardzo bardzo wielu lat, widać, że mimo, ze zaczęła zarabiać na tym to trzyma się swoich zasad i nie poleca syfu
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

errata

Cytat: fasolka1980 w 20 Wrz 2016, 11:56:44
a sroka bierze za recenzję 2500pln ;)

właśnie po to pisze się blogi, aby zarabiać ;)

inkageo

12:30, trzeba się przypudrować :D

Ale dzisiaj użyłam tego eko kremu nawilżającego i na to krem BB.

Efekt taki sam jak przy kremie matującym i podkładzie i pudrze sypkim.
Imagine there is no hate

elve

12:54
skora na policzkach od 2 godzin blaga o kolejna warstwę kremu
czoło i broda błyszczą jak.....
a podkład jakby go nie było

o 5:45 Pharmaceris R na dzień, dwie warstwy, no to podkład Rimmel lasting finish

heheh Inka prowadzimy dziennik

fasolka1980

Cytat: errata w 20 Wrz 2016, 12:33:23
właśnie po to pisze się blogi, aby zarabiać ;)

oczywiście, wcale jej tego nie bronię.

To tez oznacza, ze ona nie oceni jakiegoś kosmetyku tylko dlatego,ze jest dobry ;)

ja do wszelkich blogów i recenzji ostrożnie podchodzę. Nie lubię tekstów sponsorowanych ;)

malutenka

U mnie juz o 11 bylo matowienie bibulkami i pudrowanie. A no i świeża warstwa korektora na bliznę po pryszczu. A zamiast podkładu mam krem bb z golder rose

inkageo

Ja wychodzę z domu trochę później, dzisiaj o 9:00, więc mam przesunięcie czasowe :D
Imagine there is no hate

inkageo

A nie macie wrażenie, że rozszerzone pory mają dwie funkcje? Pierwsza to oczywiście ekspresowa produkcja połysku, a druga to zjadanie podkładu? ;)
Imagine there is no hate

malutenka

Cytat: inkageo w 20 Wrz 2016, 13:14:25
A nie macie wrażenie, że rozszerzone pory mają dwie funkcje? Pierwsza to oczywiście ekspresowa produkcja połysku, a druga to zjadanie podkładu? ;)
I jeszcze zapychanie! :D

salsa

ja wyszłam z domu o 7, mejkap super bez poprawek :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

Imagine there is no hate

errata

Cytat: fasolka1980 w 20 Wrz 2016, 13:08:34
oczywiście, wcale jej tego nie bronię.

To tez oznacza, ze ona nie oceni jakiegoś kosmetyku tylko dlatego,ze jest dobry ;)

ja do wszelkich blogów i recenzji ostrożnie podchodzę. Nie lubię tekstów sponsorowanych ;)

zgadzam się, co do tekstów sponsorowanych, ale przypuszczam, że może sobie zastrzec, że jak nie będzie zgody z jej poglądami produkt to o tym również napisze ;)

salsa

Jeśli o tego bloga chodź to sledzilam zanim stała się popularna i widzę że nadal promuje dobre składy, ja często kupuje rzeczy, których ona w ogóle nie recenzje, ale właśnie z jej opisów czerpie wiedzę o składzie
Natomiast ona potrafi negatywnie opisać nawet te marki,  które chętnie poleca np baby dream. I jest konsekwentna np w odrzucaniu parafiny itp
Dla mnie bardzo wiarygodny blog
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

calla

errata, nie wiem czy widziałaś, mam krem skin aqua sensitive.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

inkageo

Ekspertki proszę o pomoc, Salsa, Errata rzućcie okiem, zanim ja wyrzucę kosmetyki.
Krem z Lądka, mgiełka tonizująca ziai i płyn micelarny ziai. Parabenów nie mają, widzicie tam coś co może szkodzić mojej tłustej cerze?
Imagine there is no hate

salsa

inka, to ni sa dobre składy a juz to ostatnie to jakas masakra - ile PEGów !
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

Imagine there is no hate

salsa

tam masz jeszcze np DMDM hydantoin, masz phenoxyethanol, propylene glycol, masz kupe pegów, konserwanty
tak na szybko do dzieci usypiam i zaraz szlag mnie trafi bo cały czas wyłażą
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mobka

Tez mam tłustą cerę, ale miałam też mega suche policzki. Z tym się uporalam jakieś 2 lata temu. I w zasadzie chyba pomogło mi przejście z żeli do twarzy takich do cery tłustej czy mieszanej na żele do suchej, a najlepiej żele miceralne. Całkiem spoko jest różowy z biedronki. Z kremów służą mi bardzo Dermedic Hydrein 2 a na lato żel Hydrein 3. Fajny jest krem nawilżający Melisa.
Z płynów mineralnych (tylko demakijaz oczu) używam różowego Garniera, ale miałam dwie małe buteleczki z Dermedica i uważam, że jest świetny. Tylko nie wiem jaka regularna cena.
Z podkładów kupiłam po raz drugi True Match z loreal. Ale niestety po 14 i tak widać ubytki. Tyle że ja makijażu w ciągu dnia nie poprawiam ;)

errata

inkageo, peg-i to takie chemiczne humektanty, czyli nawilżacze. Jednak muszą one być połączone np. z glyceriną, która to wodę utrzyma w naskórku,ponieważ te pierwsze tego nie potrafią i zamiast nawilżyć pociągną sobie wodę z głębszej warstwy skóry. To tak w uproszczeniu. Ogólnie jeśli nie masz cery suchej to tylko tworzą film na Twojej twarzy i skóra kiepsko oddycha.

Masz jeszcze konserwanty i to te gorszego sortu, czyli DMDM oraz phenoxethanol (ten nawet nie jest dokładnie przebadany. W pierwszych badania wykazał, że poraża układ nerwowy myszy).

Polisorbate 20 może być odpowiedzialny za nowotwory, może podrażniać skórę.

Ten pierwszy krem, na pewno ma najlepszy skład, ale też bez szału.

inkageo

Poczytałam już trochę listy "niebezpiecznych" składników, to chyba już nie ma po co iść do drogerii :D Ale przy niektórych składnikach są tylko uwagi typu "mogą podrażniać, mogą uczulać" (nic mi się nie dzieje), "neutralny wpływ na organizm, brak badań jaki wpływ długofalowy" (to chyba o silikonach).
Tylko te slsy pieniące, jako mocne detergetnty mogą mieć wpływ na moje przetłuszczanie się cery, nie?
Więc zmienić żel do mycia twarzy, ale nie wiem na co na razie.

Salsa propylene glycol jest chyba ok, ten składnik mają wszystkie moje kosmetyki :D
http://www.kosmopedia.org/encyklopedia/propylene_glycol,342

Nałożyłam maseczkę na noc polecaną przez Maluteńką (zawieta EDTA, czekam na kaszel, nieżyt spojówek oraz związanie metali) i siadam do roboty.
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: inkageo w 20 Wrz 2016, 21:37:53

Nałożyłam maseczkę na noc polecaną przez Maluteńką (zawieta EDTA, czekam na kaszel, nieżyt spojówek oraz związanie metali) i siadam do roboty.

lol lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

inkageo, przyznam, ze ja najczesciej od jakiegos czasu zmywam twarz tym, ale ja musze miec kosmetyk myjący, żel, zadne płyny micelarne itp
płyn micelarny ostatecznie moge rano, czasem uzywam

http://www.rossmann.pl/Produkt/babydream-zel-do-kapieli-dla-dzieci-500-ml,105755,7266
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

Cytat: inkageo w 20 Wrz 2016, 21:37:53Salsa propylene glycol jest chyba ok, ten składnik mają wszystkie moje kosmetyki :D
nie jest ok, powinno się unikać - ja nie kupuje z tym
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)