Skład kosmetyków, czyli zło w drogerii ;)

Zaczęty przez errata, 19 Wrz 2016, 21:33:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

Ja co do tych składów to mam mieszane uczucia. Miałam fajne zajęcia na studiach z ochrony środowiska, profesor tłumaczył nam w dobie rozpoczynającej się mody na eko, że trzeba do tego podchodzić z rozumem. Według niego gorsze konsekwencje dla zdrowia może mieć zjedzenie jabłka z dzikiego drzewa, które nie było poddane opryskom, niż z prawidłowo prowadzonej uprawy sadowniczej. Jabłoń bez oprysku może mieć paskudne grzyby.
Może przez te zajęcia przekonują mnie opinie i tłumaczenie ekspertów, że pchamy ręce (nie zawsze idealnie czyste) do kremów, cieni, błyszczyków, zostawiamy tam grzyby i bakterie, które bez konserwantów się namnażają i mogą poczynić więcej szkody i uczuleń niż dobrze dobrany konserwant (który właśnie ma zwalczać to czym kosmetyk sami zanieczyszczamy). Lepsze są pewnie kosmetyki z pompką, bo do nich nie pchamy palców i nie trzeba dodawać tylu konserwantów.
Imagine there is no hate

aniak1211

Cytat: errata w 19 Wrz 2016, 22:39:22


aniak1211, a Ty nie masz urodzin dzisiaj? Jeśli tak to wszystkiego najlepszego! :)



.  No mam;).  Dzieki :)

errata

Ja się zgadzam z tym. Ja lubię kosmetyki. Nie zrezygnuje z nich na rzecz tych robionych przez siebie. Choć nie widzę w tym nic złego, po prostu to nie dla mnie. Jednak sama obserwuję swoją skórę i wiem, co jej służy, a co nie. Z nam też pewne procesy metaboliczne, które zachodzą w skórze i czym mogą być powodowane. Jeśli ktoś ma cerę normalną to pewnie aż tak nie musi zwracać uwagę na skład.

Chodzi pewnie też o pewien umiar. Ja nie widzę nic złego w konserwantach, ale są różne, np.wole niektóre parabeny ;) Wolę też fajne oleje roślinne w kosmetykach niż taką pochodną ropy naftowej, która dla skóry nie ma żadnej wartości odżywczej. itd. Bo mogła bym długo jeszcze ;)


aniak1211

Cytat: doda w 19 Wrz 2016, 23:10:13inka no właśnie a byłaś u dermatologa?
Dobry dermatolog moze zmienic skore nie do poznania,kuzynka ktora zawsze miala problemy tradzikowe trafila na genialnego dermatologa,skore ma prawie idealna,jedynie blizny po zlych zabiegach zostaly,po tradziku sladu nie ma;)

Angie

errata ale masz wiedzę :) super :)

aniak wszystkiego najlepszego  :daisy:

errata

Angie, dziękuje. :)

Cytat: aniak1211 w 19 Wrz 2016, 23:18:30
Dobry dermatolog moze zmienic skore nie do poznania,kuzynka ktora zawsze miala problemy tradzikowe trafila na genialnego dermatologa,skore ma prawie idealna,jedynie blizny po zlych zabiegach zostaly,po tradziku sladu nie ma;)

ja tylko z jednej dermatolog byłam zadowolona. Choć wtedy nie do końca rozumiałam o co jej chodzi, ale też ma specjalizacje z dermatologi estetycznej. Inni dermatolodzy i ich leczenie powodowali tylko nasilanie się problemów u mnie.

inkageo

Ja nie mam i nigdy nie miałam trądziku. Sporadycznie jakiś wyprysk.
Jestem u dermatologa co trzy miesiące ;) I on mnie widzi bez makijażu, ale zwykle mam świeżo zmyty, skóra się wtedy nie błyszczy.
Pewnie widuje gorsze przypadki i mój bagatelizuje ;)
Ale pogadam z nim poważnie następnym razem.
Imagine there is no hate

inkageo

Imagine there is no hate

salsa

Cytat: elve w 16 Wrz 2016, 21:26:39
A może znacie podkład, który:
- jest lekki i nie podkreśla zmarszczek i suchej skóry
- nie wysusza
- nie daje efektu maski, tylko naturalny
- kryje przebarwienia i zaczerwienienia i wyrównuje kolor skóry
- łatwo sie nakłada
- ma bardzo jasne odcienie

lubię kremy BB, ale niestety nie kryją wystarczająco
tak mój
maybeline affiniton , mineralny
ja używam koloru 10 ivory :)
używa od lat, nie testuje juz nawet innych bo i tak się rozczarowuje :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

wrobelek0403

#34
a propos, obudziłam się dziś z wielkim pryszczem na brodzie :crying: nigdzie nie jade :P
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

errata, a możesz mi coś powiedzieć o składzie kosmetyków Farmona?
Ja mam strasznie sucha skórę. Konsystencja ich kremu na dzień bardzo mi odpowiada.
Do ciała zaopayrzylam się w aloe vera
Na włosy nie mam pomysłu. Może ktoś coś podpowie co na suche włosy?
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

salsa

inkageo, patrze na zdjęcie Twoich kosmetyków do Twarzy i powiem CI jedno - jak wrócisz dziś do domu, to wyrzuć wszystko, niestety to są kosmetyki ze złym składem

ja mam cerę wszystkolubiącą, ale staram się jak najmniej tego typu kosmetyków, zauważyłam ze dużo lepiej działa poranny koktajl warzywny do paszczy, niż bogate chemicznie kremy na paszcze ;)
mejkap często zmywam kosmetykami moich dzieci, które dobieram czytając srokę i wybieram te z prostym składem bez parafiny, parabenów, pegów, glikoli, slów, konserwantów itp. - a tanie są często jak barszcz
super kremy pokupowałam sobie teraz w Krynicy z Krynickiego spa, ale też trzeba czytać składy, bo jeden ma super a drugi już z pegiem.
jestem tez zadowolona z kremu Dermedic, ale też trzeba czytać co tam jest w składzie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

nawilżanie to podstawa, nawilżac nawilżac i nawilżac, od zewnątrz i od wewnątrz - dopiero potem wszystko inne (w tym zmarchy)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

malutenka

Cytat: inkageo w 19 Wrz 2016, 22:24:36
Kiedyś byłam przez pół roku, a może i dłużej na kosmetykowej diecie, używałam tylko czystego nierafinowanego masła shea i zielonej glinki argiletz do mycia twarzy. Takie ortodoksje już za mną :D
No ale jeżeli istnieje coś cudownego, co zmieni tłustą cerę z przebarwieniami i rozszerzonymi od zawsze porami w buzię niemowlaka, to ja poproszę ;)
Nie zmieni. Ja już przerobilam super nawilżanie, matowienie - gęba jak się świeciła tak świeci. Po kilku godzinach bez makijażu mam twarz jakby posmarowaną olejem. Na to pomaga tylko puder i bibułki matujące ;) nie mam i nie będę miała pięknej cery bo mpim zdaniem poza odpowiednią pielęgnacją z taką cerą trzeba się urodzić, są dziewczyny które mają pory widoczne pod mikroskopem elektronowym i jestem ja. Troche mi pomagają kosmetyki z Fitomedu, skinoren, taki wynalazek http://www.rossmann.pl/Produkt/Perfecta-Sleep-Mask-maska-na-dobranoc-kwasowa-dermabrazja-skory-50-ml,377025,6014 ale to i tak rewelacja nie jest. Ja miewam pojedyncze pryszcze które czy się je tknie czy nie zamieniają się w blizny, które schodzą miesiącami.

zuzia

Cytat: inkageo w 19 Wrz 2016, 21:43:01
Mam na zbyciu. Strasznie ciemny ten najjaśniejszy odcień i ciemnieje na twarzy, miał kryć przebarwienia, a robi to gorzej niż bb garniera.
ja go bardzo lubię. Jak nazywa sie ten odcień? bo ja do numerków w podkładach nie mam pamięci ;)

salsa

inkageo, ja się staram kupować z pompką albo w tubce i wyciskam na dłoń, , a co jest bez to zawsze bardzo dokładnie myje rece przed nałożeniem na twarz, nie pcham brudnych rak, wierzę ze chociaż trochę oszczędzam te kosmetyki od "zabrudzenia" - wiadomo, ze te rece nigdy nie sa sterylne, no ale staram się czystymi :)
pędzle i gabki do mejkapu regularnie piorę, błyszczyki kupuje z pędzelkiem. przy mejkapie Tylko podkład nakładam palcami ale opakowanie mam z pompką :)

Cytat: wrobelek0403 w 20 Wrz 2016, 08:18:34
a propos, obudziłam się dziś z wielkim pryszczem na brodzie :crying: nigdzie nie jade :P
ja jak codziennie obudziłam się z wielką dupą z tyłu - jade, ale szybko Was spije, żebyście mnie nie oglądały na trzeźwo :D :D :D 
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

errata

calla, ogólnie bez szału sa. Jednak ja jestem za tym, aby sprawdzić skład, bo czasami naprawdę można znaleźć perełkę. ;) który krem masz.

Do włosów dobre opinie ma wcierają jantra z faraona. A próbowałaś np z bani agrafii (babuszka agafi)

Zaraz ide na szczepienie to pozniej dam Ci znac.

wrobelek0403

Cytat: salsa w 20 Wrz 2016, 09:51:23ale szybko Was spije, żebyście mnie nie oglądały na trzeźwo :D

jest to rozwiązanie :D

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Cytat: salsa w 20 Wrz 2016, 09:51:23a propos, obudziłam się dziś z wielkim pryszczem na brodzie  nigdzie nie jade 
ja jak codziennie obudziłam się z wielką dupą z tyłu - jade, ale szybko Was spije, żebyście mnie nie oglądały na trzeźwo
dopiero jak sie ma obydwa to mozna nie jechac

calla

errata, krem mam skin aqua intensive.

Reszty do włosów nie znam.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

Justynna

Cytat: salsa w 20 Wrz 2016, 09:34:42mejkap często zmywam kosmetykami moich dzieci, które dobieram czytając srokę
też kupuję kosmetyki po jej pozytywnej opinii :)

fasolka1980


malutenka

Cytat: doda w 20 Wrz 2016, 11:00:02Ale pozytywne jest to ze wolniej niż inne typy cery sie starzeje pózniej wychodzą zmarszczki
Spodziewam się, że wtedy do pryszczy dolacza zmarszczki.

Kasia


inkageo

Cytat: doda w 20 Wrz 2016, 11:00:02Tłusta cera moze byc ładna ale to ciągła praca nad nią.
Ale pozytywne jest to ze wolniej niż inne typy cery sie starzeje pózniej wychodzą zmarszczki
Liczyłam na to i się przeliczyłam :D

Salsa no przecież ja też używam eko sreko kremu uzdrowiskowego, nawilżającego co to się reklamował wielkim plakatem, że skład jest bez niczego, samo dobro :D
Pffff...nie wyrzucę, ale resztka już jest ;)
Może na przebarwienia kupię coś innego, bo ten floslek mi nie pasuje.

Zuzia odcień Ivory 03, to był najjaśniejszy, kupowałam w sephorze.
Imagine there is no hate