Skład kosmetyków, czyli zło w drogerii ;)

Zaczęty przez errata, 19 Wrz 2016, 21:33:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

suegro

inkageo, u mojej pani w sklepiku, tam kupuję wszelkie zioła, błonniki, herbaty i inne szamańskie rzeczy. Kosztował 17 złotych. :)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Ale płyn micelarny to chyba akurat najmniej kontrowersyjny kosmetyk z dobrymi opiniami. Po dzisiejszym kursie wydaje mi się, że nie trzeba unikać. Ma bardzo dobre właściwości oczyszczające bez skutków ubocznych.
Imagine there is no hate

inkageo

Hmmm.. Podejdę do sklepu zielarskiego jutro :)
Imagine there is no hate

salsa

a to ja tez dwa razy myje zelem, nie raz - najpierw pierwsze mycie, spłukuje i drugie mycie, włosy tez dwa razy :)

Su, ekstra, gdzie kupiłas ten krem ?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

errata

doda, chodzi o zasadę, że podobne zmywa się w podobnym. Mleczka do demakijażu, czy też płyny micelarne mają w sobie olej, który bardzo dobrze sobie radzi z tłustymi kosmetykami kolorowymi, a żele już tego nie mają.

Daj maila to Ci wyślę, cały pdf na ten temat. Tam może będzie jaśniej wyjaśnione.

salsa

doda, mam to samo, nie chce mi się robić tego wszystkiego, nie stosuje takiej rozbudowanej pielęgnacji, nie lubie tez balsamów do ciała, dlatego mam olej naturalny zawsze jakis pod prysznicem, po myciu od razu się nacieram i problem z głowy :P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

errata

Cytat: doda w 20 Wrz 2016, 23:05:33
Ja tez włosy dwa razy i twarz

Inka mnie meczy ilośc czynności które muszę wykonać w łazience. Mogę sie zmusić raz czy dwa do takiego płynu ale potem mi sie odechce. Mam nawet jeden w domu bo w jakiś gratisach dostałam.
Tłuste to jest. Użyłam chyba dwa razy. Nie chce mi sie

źle do tego podchodzisz. Podejdź do tego, jak do chwili dla siebie tylko i wyłącznie.

inkageo

Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

inkageo, od bieluniowych to wszystko moze byc ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Salsa jaki olej pod prysznicem?

Ale rewolucję będę miała :D
Imagine there is no hate

inkageo

Ja jak wejdę do domu, to MUSZĘ zmyć makijaż, zdjąć kolczyki, stanik, dopiero wtedy zaczynam relaks. Dlatego uwielbiam płyn micelarny. Szybko daje mi przejście w stan domowej czystości :D
Imagine there is no hate

salsa

#136
Cytat: inkageo w 20 Wrz 2016, 23:11:47Salsa jaki olej pod prysznicem?
np teraz mam ze słodkich migdałów ,

ale mam też ten olejek : http://www.rossmann.pl/Produkt/babydream-Dla-Mam-olejek-do-ciala-przeciw-rozstepom-250-ml,111262,6572
uwazam, ze ma fajny skład :)  nie ma parafiny !

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

ja tez spać, o kurde miałam isc godzinę temu !!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Jak zmywasz micelarnym to stanik sam zlatuje, ale jak mydłem to zostaje lol sory lol ja nie mam tak zaplanowanych dni i nie relaksuje sie od progu, bo cholera wie, co zastane za drzwiami lol i czy nie bede musiała za 30 minut wyjsć, a ponowny makijaż by mnie dobił lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

no wlasnie, ja juz o 10 sie zbierałam, tylko sie dyskusja ciekawa wywiazała :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Tak ciekawa, ze 10 gości czyta ;) juz dawno nic nie miało takiej frekwencji lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

callja

Kurde, a ja Ziaję lubiłam dotąd :/ Choć z pewnymi zastrzeżeniami, składy czytam, choć wciaż sie dokształcam w temacie.
Ziajowych kremów używałam z rzadka, za to peelingi, żele (z serii dziecięcej, bez SLS) bbbb chętnie.
No i wielbię ich maskę-krem pod oczy z serii profesjonalnej, jeden z nielicznych kremów pod oczy, po których nie puchnę. Komu nie poleciłabym, wszyscy chwalą :/ I bądź tu człowieku mądry...

Kremy na mojej półeczce to ostatnio Dermedic, do tego sera - matko, jak to brzmi - AVA (sroka chwali, króciutkie składy, polecałam je już), teraz mam jakieś serum z witaminą E z Pharmaceris ale używam tylko na noc i raczej solo, niestety - jest mocno tłuste i stosowany później krem ślizga mi się po olejowej warstewce :/
W kolejce czeka Dermika, Mixa i Bioderm.
Toników nie używam od wieków, bo podrażniają mi skórę, ściągają, no i skóra z marszu mocno się zaczerwienia (bez pieczenia, o dziwo). Więc nie czuję potrzeby.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

errata

Cytat: doda w 20 Wrz 2016, 23:15:39
Errata no możesz mieć racje

A na przykład balsamów do ciała nie stosuje wcale.
Po co mam stosować skoro nie mam suchej skory?

Ale nigdzie nie ma obowiązku nakładania na siebie balsamów. Jeśli nie używasz sls i innych ciężkich detergentów to Twoja skóra będzie dobrze nawilżona.

Cytat: doda w 20 Wrz 2016, 23:17:31
Errata ale mi to nie sprawia przyjemności.

Mam średnia cerę ale to chyba bardziej temat dla lekarza niż problem pielegnacji

Ja nie do końca się zgadzam. Sama miałam problemy z cerą i dobra pielęgnacja oraz dobre skład kosmetyków potrafią sprawić wiele.

Ja też nie czerpałam z tego przyjemności, ale zmieniłam nastawienie. Poza tym to praktycznie nie wydłuża mojej obecności w łazience.

Masz prawo mieć swoje poglądy nikogo na siłę nie zmuszam do niczego. Po prostu dziele się swoją wiedzą, jeśli ktoś będzie chciał to skorzysta, jak nie to nie.

errata

Cytat: doda w 20 Wrz 2016, 23:26:13
Zajebiscie ciekawa dyskusja dla obcych ludzi.
Czym sie myje pod prysznicem jakaś obca kobieta lol

pielęgnacja i składy kosmetyków to aktualnie najbardziej topowe tematy ;)

salsa

ja nienawidzę toników i mleczek, dla mnie ich konsystencja jest po prostu obrzydliwa \ kedyś jeszcze była smietanka, to chyba to samo, fuj

doda, to znajdz to i wrzuć sobie pod prysznic, :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

wrobelek0403

ja mam oliwke dla niemowląt z baby dream, uzywam do usuwania wosku po depilacji :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Cytat: errata w 20 Wrz 2016, 23:25:39Ale nigdzie nie ma obowiązku nakładania na siebie balsamów. Jeśli nie używasz sls i innych ciężkich detergentów to Twoja skóra będzie dobrze nawilżona.
to prawda, ja w sumie nigdy nie uzywałam balsamów, wyrobiłam sobie ten nawyk dopiero w ciazy jak się smarowałam olejkami i oliwkami zeby skora została ladna (nie wiem czy to cos dało ale nawyk pozostał :D  )


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

salsa, ten nienawidzę mleczek, wielokrotnie wzmiankowalam, koszmar. Jakbym sie paciala jogurtem czy smietana, blee
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl