Wyjazd na kolonię/obóz

Zaczęty przez feeling.good, 12 Lip 2016, 16:03:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

feeling.good

Hej,

macie jakieś rady/spostrzeżenia na temat pierwszego samodzielnego wyjazdu dziecka?
Co spakować?
Jak spakować?
Etc...

Mam jeszcze miesiąc do wyjazdu, więc może coś podpowiecie :)
Dzięki

rudasekawf

Filtry UV, czapka, klapki pod prysznic, ręcznik na plażę. karta NFZ lub książeczka, wykaz leków jeśli przyjmuje i dawkowanie - do wychowawcy. Zalecenia dietetyczne jeśli jakieś są. O tym najczęściej rodzice zapominają. 

Porozmawiać co robić z brudnymi rzeczami. Szczególnie mokrymi.

feeling.good

rudasekawf, dziękuje. Najbardziej obawiam się właśnie ogarnięcia tych rzeczy brudnych, mokrych i czystych. Chyba powinnam mu podpisać ubrania? Telefony mają mieć u wychowawców, drobne kieszonkowe też.
Ciekawa jestem jak ci trenerzy ogarną tych chłopców :D

zuzia

Cytat: feeling.good w 12 Lip 2016, 17:54:24Najbardziej obawiam się właśnie ogarnięcia tych rzeczy brudnych, mokrych i czystych.
worki! takie jak na kapcie, żeby wiedział, że w to ma spakować brudne. Ja tak M pakowałam na wycieczkę (co prawda krótką, ale pierwszy sprawdzian był).

zuzia

Cytat: feeling.good w 12 Lip 2016, 17:54:24powinnam mu podpisać ubrania?
zależy jak bardzo zna swoje i czy będzie pilnował.

jusia

U nas jest cala lista od Pani :) ostatnia pozycjs: latarka :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

margareta

U nas wymagana jest lista z opisanymi ubraniami. Np. żółta bluzka z krótkim rękawem h&m. Poza tym podpisuję też ubrania na metkach.

elve

feeling.good, worek na brudne ubrania
instruktaż co rozpakować a co zostawić w walizce, oraz jak składać ubrania

ręcznik szybkoschnący
zeszyt/książkę, coś na cisze poobiednią
katkę z adresami do wypisania pocztówek

moim zdaniem im mniej tym lepiej
ja pakowałam po jednym t-shircie na kazdy dzień, po jednych krótkich spodenkach/cienkich spodniach na kazdy dzień
dodatkowo 2 bluzy, 2 pary cieplejszych spodni
stroje treningowe
adidasy, sandały, klapki do chodzenia po budynku
kurtka przeciwdeszczowa

sprawdziła sie mała kosmetyczka z wieszakiem

elve

margareta, powaznie?, dla dzieci w jakim wieku? skoro dziecko nadaje sie na kolonie to powinno już w miare pilnowac swoich rzeczy, nie?

margareta

Kolonia zuchowa. Lista bardziej dla opiekunek. Na koniec mają stosy rzeczy nie wiadomo czyich. Z listą łatwiej im wszystko ogarnąć.

Kasia

To jest całkiem dobry pomysł z taka lista. Michał raz przyszedł w nie swoich spodniach. Zgłaszał pani ze te nie są jego ale nie był pewny kto założył jego jeansy. A właściciel spodni które zostały nie przyznawał sie do nich i mówił ze ma na pupie swoje. Michał mówił ze to sa CHYBA jego spodnie ale pewny nie był, jeansy takie jak tysiące innych, ja rozpoznam ale moje chłopaki, obaj, mogliby miec problem.
A z taka lista nie byłoby problemu, byłaby nazwa firmy, łatwiej byłoby dopasować. ;)

feeling.good

Cytat: elve w 12 Lip 2016, 20:09:06
sprawdziła sie mała kosmetyczka z wieszakiem

o, muszę takiej poszukać. I takie worki kapciowe na brudy to dobry pomysł. I adresy też. Pewnie będzie chciał jakieś kartki wysłać. Kieszonkowego mamy dać 70 zł w dziesięciozłotowych banknotach.

Dziękuję za wszystkie rady.

dragonfly

Odświeżam wątek - mam zamiar wysłać Ingrid na kolonie letnie  do Polski. Gdzie zacząć? W internetach sporo tego, ale jakoś mnie nie przekonują ich oferty ;)

zuzia

Cytat: dragonfly w 27 Sty 2019, 11:26:39
Odświeżam wątek - mam zamiar wysłać Ingrid na kolonie letnie  do Polski. Gdzie zacząć? W internetach sporo tego, ale jakoś mnie nie przekonują ich oferty ;)
w wieku I. to raczej obóz. kolonie chyba już nie dla niej, wiekowo.

o czym myślisz? w sensie chcesz sportowy? artystyczny?
obozy są w większości tematyczne

dragonfly

Coś artystycznego chyba. Góry raczej niż morze. Widzę, ze jest tego pełno, ale wolałabym z jakimś poleconym organizatorem ;)
Tak Zuzia, masz racje, obóz nie kolonie.

Angie

Dragon moja przyjaciółka od wielu lat puszcza córki z firmą  Chris.  Jest bardzo zadowolona.

zwierzatko_mojej_mamy

dragonfly, ja jeździłam na najfajniejsze obozy z tym:
http://jdj.com.pl/

2 razy w PL (teraz nie mają oferty w polsce, ale mieli obozy językowe w Bieszczadach, świetne, dodatkowo pierdyliard zajęć pobocznych, to by było idealne dla Ingrid, bo tam np jeden z anglistów był też teatromaniakiem, to prowadził dodatkowe z teatru, drugi miał fioła na punkcie muzyki, to były dodatkowe z muzyką i interpretacją tekstów np pink floyd, trzeci był jakimś mistrzem w aikido, to prowadził aikido, kolejny terenowe zajęcia z topografii i wspinaczki, kolejna to joginka była i z rana na jogę goniła, itd itp), raz z nimi była w Ascot, też było spoko ;)

aktualnie w ogóle się nie orientuję, szkoda, że nie ma wyszukiwarki jakiejś sensownej tego.
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

dragonfly

Cytat: Angie w 27 Sty 2019, 13:03:22
Dragon moja przyjaciółka od wielu lat puszcza córki z firmą  Chris.  Jest bardzo zadowolona.
Dzięki! Sprawdzę!

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

dragonfly

zwierzatko_mojej_mamy, za obóz językowy to Ingrid powinni zapłacić za uczestnictwo, jako native 🤣🤣🤣

zwierzatko_mojej_mamy

dragonfly, no ja wiem, oraz za dodatkowe lekcje z ukulele ;) ja tylko piszę ;P dla potomości ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

dragonfly

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 27 Sty 2019, 13:06:21
może wujek gugiel i szperanie?

https://www.google.com/search?q=najlepsze+obozy&oq=najlepsze+obozy&aqs=chrome..69i57.1907j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

całkiem fajnie wygląda na pierwszy rzut oka oferta
No właśnie od tego zaczęłam, ale wolałabym jakby ktoś mi powiedział, tak, ta firma istnieje lol

dragonfly

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 27 Sty 2019, 13:07:08
dragonfly, no ja wiem, oraz za dodatkowe lekcje z ukulele ;) ja tylko piszę ;P dla potomości ;)
Nie, no super!!! Dzięki :)

fasolka1980

Dragon- w Wawie najlepszs firma to Chris. U mnie w robocie więksxosc z nimi jezdzi.sprawdz.

dragonfly

fasolka1980, dzięki! Właśnie byłam na ich stronie. Jutro do nich zadzwonię ale właśnie o coś takiego mi chodziło!