Tekst na zaproszeniach ślubnych

Zaczęty przez mary, 22 Paź 2007, 20:06:44

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

talula19, zalamalam sie - szukam szukam i pomijajac fakt, ze kalendarzowych nie znalazlam to nic mi sie nie podoba ;D

a moze kolorystyke podpowiesz ? bo do tesktu cos mozna dopasowac, ale kolor tez wazny ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

talula

.
Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"a moze kolorystyke podpowiesz ? bo do tesktu cos mozna dopasowac, ale kolor tez wazny

no to złoty, ecru, czerwony ewentualnie brąz

[ Dodano: 27-10-2007, 11:38 ]
No to wtepnie wybralismy zaproszenia z serii Twist, ale inne niż te, które Wam pokazałam, niestety nie ma ich na stronie, a nie chcą sprzedawać próbek, wiec nie mogę Wam ich teraz pokazać. Postanowismy wziać 2 różne zaproszenia, podobne do siebie, ale troche inne,
*jedne dla cioc, wujków - są z ładnego, perłowego papieru (forma kalendarza),
*drugie dla młodych w rodzinie i przyjaciól- sa mniej dostojne, ale bardziej mi sie podobaja-sa wykonane z tektury falistej i sznurka (przypominają książkę, wiec tekst powinien pasować do obu)
...cos, co nie musi się spodobac ciotkom, a nawet być przez nich uznane za niedbałość, moze byc uznane przez mlodych jako cos naturalne, ekologiczne i proste;) no i z naszym pomyslem!;)

Na pewno je pokaze, ale za jakies 3-4 tygodnie dopiero;/

Co do wreczania zaproszeń, domyslam sie, ze  2 tygodnie to za mało na rozdanie wszystkich, chcemy zacząć wreczac je w grudniu w okolicach swiąt no i konczyc w styczniu, wiele wreczymy osbiscie, czesc poczta + tel. Ślub 19 kwietnia, wiec poprosimy o potwierdzenia przybycia do 15 marca, chyba wystarczy? Co prawda w moich rodzinnych stronach zaprasza sie gosci nawet 2 tyg przed ślubem, ale dla mnie to niepowazne traktowanie gosci, dlatego chce zrobic to wczesniej.

mary

też się zastanawiam czy nie zamówić dwóch rodzajów zaproszeń. Jedne dla rodziny "wiekowej", drugie dla młodych. Nie wiem tylko jak długo ten pomysł przetrwa, wszak u mnie wszystko co związane ze ślubem zmienia się.

talula

Cytat: "mary_popins"wszak u mnie wszystko co związane ze ślubem zmienia się.

Hehe;) to chyba dlatego, ze mamy za duzo czasu na zmiany;) dobrze, ze narzeczony ten sam zostaje;), co do zaproszeń, u nas miało byc printko, jak widac bedzie cos innego, sukienka tez mi sie inna podbała, ale pewnie bedzie inna, tylko obraczki od poczatku wiedzielismy jakie maja byc ;- )

[ Dodano: 28-10-2007, 19:52 ]
Znalazlam nasze zaproszenia na innej stronie, moze uda mi sie je Wam pokazac:

[ Dodano: 29-10-2007, 13:55 ]
Mary, ponizej linki tekstów ślubnych:

http://www.marsgraf.pl/teksty.htm
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=619&w=51760823&v=2&s=0
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=619&w=39665381&v=2&s=0
http://www.slub.info.pl/sklep/index.php?p=p_17

Moze znajdziesz cos dla siebie...

mary


foszek

Dziewcznz mam fajne zaproszeni:kartke z kalnedarza, jak sie dorwe do skanera wkleje

mary

foszek, koniecznie!
Wszystkie fajne wzory mile widziane. Nadal nie zdecydowaliśmy jakie będziemy mieli zaproszenia, a do marca już coraz bliżej ;)

foszek


Alina

Czy któraś z Was korzystała z usług Cartalii?Spodobały mi się zaproszenia z najnowszej kolekcji,są cudne wraz z winietkami,księgą wpisów,cały koplmlet.Ale jak się przyjrzeć dokładnie ceną tzn. z drukiem i personalizacją to wychodzi niezła sumka :-/

zuzia

Cytat: "Alina"Czy któraś z Was korzystała z usług Cartalii?
moja koleżanka robila u nich zaproszenia. Byla zadowolona.
Ja się nie zdecydowalam bo wszystko wyszlo zdecydowanie bardzo drogo.

foszek

Cytat: "Alina"Czy któraś z Was korzystała z usług Cartalii?
Ja mam 4 zaproszenia: 2 wzory i 2 od dziewczyn ktore je zamawialy i nadwyzke dostalam ja jako probke od nich. Pod wzgledem jakosciowym: bomba. Niestety jak napisalazuzia, : zdycydowanie sa za drodzy. Za te zaproszenie co wkleilam wyzej licza sobie 3,99 bez nadruku.

mary

Kurcze, a ja nadal nie wiem skąd te zaproszenia wziąć.
Czy któraś zamawiała tu http://zaproszenia-itd.pl/ ?

Agaaa

Dziewczyny troche odgrzebie wątek.
Chciałabym zrobić wkładkę do zaproszenia  z prosba o nie przynoszenie kwiatów cietych. Nie wiem czy zamiast tego coś bo nie mam pomyslu..kupony totolotka niekoniecznie, troche oblatany temat...moze poprostu sam tekst ze dziekujemy za kwiaty. Nie wiem sama.
Wszystkie wierszykowate formułki jaki znalazlam w necie mi sie nie podobaja a copywriter ze mnie średni :roll:

Help..

ze_nitka

Cytat: "mary_popins"Kurcze, a ja nadal nie wiem skąd te zaproszenia wziąć.
Czy któraś zamawiała tu http://zaproszenia-itd.pl/ ?
Przysłali mi próbki dwóch i wyglądał gorzej niż na zdjęciu :/
Zamówiłam też próbkę z printko i gdybyśmy nie uparli sie na robienie samemu to na pewno u nich byśmy kupili.
1. Papier bardzo dobrej jakości.
2. Bardzo ładny poręczny format.

mary

ze_nitka, z aktualnej oferty printko, bardzo skromnej jak na tyle różnorodnych ofert netowych, praktycznie nic do mnie nie przemawia. Wielki problem z tymi zaproszeniami, a już powoli musimy coś wybrać.

Kasia

dziękujemy za kwiaty,
niech sobie rosna w spokoju



Agaaa, ciężki temat zarzuciłaś
kompletna pustka w głowie

ja jestem raczej przeciwniczką czegoś zamiast

ale pomysł bez kwiatów jest ok

a dlaczego nie chcecie kwiatów?
nie lubicie, nie macie gdzie trzymać czy po prostu szkoda wam bo i tak zwiędną

gdzieś czytałam że ktoś zamiast bukietów poprosił symbolicznie po jednym gołym kwiatku - chyba róży

Agaaa

Kasia szkoda mi ich. Nie twierdze ze nie lubie dostawać ale jak zobacze po weselu sterte zwiednietych kwiatow do doła złapie  ;-)

nie musi byc cos w zamian ale moze...myslalam ze moze ksiazki? Nie wiem sama czuje sie jak bym coś wyłudzała od Gosci ;-)

"niech rosną w spokoju" za bardzo mi sie kojarzy z "niech spoczywa w pokoju" :)

[ Dodano: 24-01-2008, 17:54 ]
I tak niektorzy z uporem maniaka kupia kwiaty...na bank.
Ale moze uda sie to ograniczyc do minimum taką prośbą...

mary

Agaaa, to może faktycznie poprosić o symboliczną białą różę?

Kasia

Cytat: "Agaaa""niech rosną w spokoju" za bardzo mi sie kojarzy z "niech spoczywa w pokoju"  

to samo pomyślałam

a może niech rodzice i znajomi rozpuszczą wici że nie chcecie kwiatów


książki ok ale skąd goście mają wiedzieć jaką literaturę lubicie
i finał może być taki że dostaniecie kilka albumów o papieżu

asia407

Na poczatku tez nie chcialam kwiatow, troche ich szkoda, ale uznalismy, ze nie ma co walczyc z wiatrakami  ;-) Ustalilismy,ze po slubie wszystkie kwiaty zawieziemy do hospicjum. Przynajmniej komus sie przydadza.

Ja jeszcze w temacie zaproszen. Przed wydrukowaniem naszych przejrzalam wasze propozycje i zainspirowalam sie  ;-)  jedna z nich (czytaj: "sciagnelam" tekst Kamelii  :oops: ).
Prosto, bez udziwnien, tak jak lubie.... Udalo nam sie polaczyc zaproszenie po polsku i angielsku w jedno.
Oto projekt z printko (zaproszenia nr 26), mamy je juz wydrukowane, wyszlo super
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Agaaa

Cytat: "mary_popins"Agaaa, to może faktycznie poprosić o symboliczną białą różę?
w sumie to moze byc dobry pomysl jak sie ludziom konkretnie powie co i jak...moze utkwi w pamieci i sie dostosują...

[ Dodano: 24-01-2008, 19:01 ]
Cytat: "Kasia"a może niech rodzice i znajomi rozpuszczą wici że nie chcecie kwiatów
jezeli sie zdecyduje na nie wymienianie kwiatow na nic innego to jest tez dobry pomysl..


Ostatnio na weselu przyjaciolki po prosbie zeby nie kupowac kwaitow moze sie dostosowalo z 40% Gosci reszta bukiety takie ze ledwo dwoma rekami trzymalam (bo świadkowałam) wiec przy zyczeniach do mnie nalezalo odbieranie ich od gosci.. i sie tak zastanawiam czy to kwestia niepamieci czy pojscie na łatwizne..?

[ Dodano: 24-01-2008, 19:03 ]
Cytat: "asia407"Ustalilismy,ze po slubie wszystkie kwiaty zawieziemy do hospicjum
ja je zawioze na grób Dziadka. Miał mnie poprowadzic do ołtarza ale niestety nie doczekał :cry:

Kasia

Cytat: "Agaaa"i sie tak zastanawiam czy to kwestia niepamieci czy pojscie na łatwizne..?

to kwestia: bo ja wiem lepiej, bo nie wypada, bo co innego

zuzia

Cytat: "Agaaa"nie musi byc cos w zamian ale moze...myslalam ze moze ksiazki? Nie wiem sama czuje sie jak bym coś wyłudzała od Gosci  
my bardzo ladnie poprosilismy o przybory szkole dla dzieci z domu dziecka. Jak ktos pytal jakie mowilismy, ze wystarczy np. zeszyt czy kredki i wcale nie trzeba duzo kupowac.
Goscie sie fantastycznie dostosowali i bardzo pomysl chwalili.

vobi

Cytat: "zuzia"my bardzo ladnie poprosilismy o przybory szkole dla dzieci z domu dziecka. Jak ktos pytal jakie mowilismy, ze wystarczy np. zeszyt czy kredki i wcale nie trzeba duzo kupowac.
Goscie sie fantastycznie dostosowali i bardzo pomysl chwalili.
Zaluje ze wlasnie tak nie zrobilam, przed slubem pomysl mi sie jakos nie podobal, ale kiedy zobaczylam po slubie te ilosci kwiatow z ktorymi po prostu nie bylo co robic (zwlaszcza ze dzien po slubie wyjezdzalismy) to naprawde bylo mi przykro.
Proponuje rozwazyc taka opcje (czy to przybory szkolne, czy zabawki - a najlepiej wczesniej skontaktowac sie z jakims domem dziecka i spytac co by sie im przydalo). Wasz slub bedzie powodem do radosci dla znacznie wiekszej liczby osob :)

zuzia

Cytat: "vobi"Proponuje rozwazyc taka opcje (czy to przybory szkolne, czy zabawki - a najlepiej wczesniej skontaktowac sie z jakims domem dziecka i spytac co by sie im przydalo). Wasz slub bedzie powodem do radosci dla znacznie wiekszej liczby osob  
ja właśnie zadzwoniłam do domu dziecka w miejscowości, gdzie braliśmy ślub. Pierwotnie chcieliśmy zabawki ale pani dyrektor powiedziała, ze zabawek ma dość bo ludzie i po swoich dzieciach przynoszą więc jeżeli może o coś poprosić to właśnie przybory szkolne.

[ Dodano: 25-01-2008, 08:47 ]
Cytat: "vobi"kiedy zobaczylam po slubie te ilosci kwiatow z ktorymi po prostu nie bylo co robic (zwlaszcza ze dzien po slubie wyjezdzalismy) to naprawde bylo mi przykro.
dla nas to też był jeden z głównych argumentów za czymś innym niż kwiaty.