Moje lokum

Zaczęty przez siog, 16 Sty 2012, 12:17:27

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

siog

mnie temat lozka juz po prostu wkurwia... szlag mnie trafia ze przegralam aukcje z tym okraglym, przez meza  :headbang:
juz mam cala reszte i mam jeszcze kilka rzeczy dokupic ale brak lozka dla A mnie dobija. Alternatywa byl Leksvik z Ikei do pomalowania (bardzo lubie to lozko) ale tutaj nie ma :(
ogolnie tutaj Ikea jest jakas strasznie uboga...

ok, jest teraz na ebayu takie lozko (niby podobne do tego za 280 ale forma troche inna no i taniej bedzie)
dobrze ze do 26 lutego bo moze jeszcze w miedzyczasie cos sie pojawi
http://www.ebay.de/itm/Original-altes-deutsches-Messingbett-Deutsches-Reichspatent-/120861584339?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D4%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D6389850991858825540

p.s. ma tez b dobre wymiary 200 x 100 cm

szukac dalej?

niewiemjaka

siog to co teraz wkleilas śliczne jest, ale jak tam materac wlozysz? bedziesz musiala jakies druty rame podpore pod materac dac :knuje:

siog

Cytat: niewiemjaka w 17 Lut 2012, 11:44:17
siog to co teraz wkleilas śliczne jest, ale jak tam materac wlozysz? bedziesz musiala jakies druty rame podpore pod materac dac :knuje:

po prostu kupie drewniane (nie wiem jak po pol) wszedzie mozna je kupic nawet w ikei i rozmiar 200x100 jest idealny. juz jestem po lekturze ze lepiej wstawic samemu takie drewniana baze niz kupic z prezynami...

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: niewiemjaka w 17 Lut 2012, 11:44:17ale jak tam materac wlozysz? bedziesz musiala jakies druty rame podpore pod materac dac
no jak w kazdym lozku ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marax

mi sie bardzo podoba tylko ja sie nie znam na staroangielskich lozkach


niewiemjaka

#131
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 17 Lut 2012, 11:48:09no jak w kazdym lozku
no ale pozostałe łóżka to miały w komplecie
tutaj nie ma z tego co na obrazku (tekstu nie rozumiem po niem) więc siog bedzie musiala dorobic na wymiar lub dokupic - a to sa dodatkowe koszty+czas nie?

ano to spoko, jak chcesz takie zwykłe z IKEI, to spoko ;) myslalam ze bedziesz kombinować specjalne do tego lozka
a w IKEI bedziesz mogla najwyzej oddac jak nie bedzie pasować

zwierzatko_mojej_mamy

a to ja nie patrze na koszty ;) sama bym nawet wolala spac na nowym dnie, niz starym wygniecionym ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

szelma

Ale da radę te ikeowe dechy połozyć na tym łóżku? Bo normalne łóżko ma ramę odwrotnie - kąt prosty jest na dole i kant idzie w górę - więc kładziesz dechy i one tak siedzą. A tu jest odwrotnie, z tego co widać na zdjęciach :hmm:.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

siog

Cytat: hrabinja w 17 Lut 2012, 12:05:52
Ale da radę te ikeowe dechy połozyć na tym łóżku? Bo normalne łóżko ma ramę odwrotnie - kąt prosty jest na dole i kant idzie w górę - więc kładziesz dechy i one tak siedzą. A tu jest odwrotnie, z tego co widać na zdjęciach :hmm:.

to tylko dla przykladu pokazalam:) bez problemu kuopie takie szczebelki w sklepie z matracem.wazne zeby rozmiar byl standartowy. a ten 100 x 200 jest ok.

ja chyba bardziej wole oble formy lozka (to co zostalo sprzedane) no ale moge sklonic sie ku temu tez...
inne mysle ze tez ladne to 280 eur troche za duzo + przesylka 40 eur + materac

szelma

Cytat: siog w 17 Lut 2012, 12:11:13ja chyba bardziej wole oble formy lozka (to co zostalo sprzedane) no ale moge sklonic sie ku temu tez...

No to Twoja decyzja. Ale w sumie 280 euro + przesyłka za łóżko, do którego jesteś przekonana, jest chyba do przełknięcia, zwłaszcza że to dorosłe łóżko, którego nie trzeba wymieniać w przyszłości.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

siog

Cytat: hrabinja w 17 Lut 2012, 12:14:51
No to Twoja decyzja. Ale w sumie 280 euro + przesyłka za łóżko, do którego jesteś przekonana, jest chyba do przełknięcia, zwłaszcza że to dorosłe łóżko, którego nie trzeba wymieniać w przyszłości.

tak tak, ale teraz pokazuje tez podobne i rozmiarowo dorosle,ze startowa cena 1 eur:)

niewiemjaka

Cytat: hrabinja w 17 Lut 2012, 12:05:52Ale da radę te ikeowe dechy połozyć na tym łóżku? Bo normalne łóżko ma ramę odwrotnie - kąt prosty jest na dole i kant idzie w górę - więc kładziesz dechy i one tak siedzą. A tu jest odwrotnie, z tego co widać na zdjęciach
no właśnie w tym sęk  :highfive: akurat to łóżko ma tą rame nieregularną - więc położenie takiej drewnianej ramy na tym odpada - bo się nie ułoży, powinno być wpuszczane, a wtedy tez mi to nie pasuje ;) możliwe że trzeba będzie coś dowiercić, dospawać, a wtedy to za dużo zabawy i można coś popsuc ;) wg mnie technicznie to dno tutaj jest bardziej jednak problemowe, chociaż wiadome że się da, natomiast jak siog chce jakoś już w miare szybko to łóżko, to nie wiem ...

siog

jak ja juz chce to miec za soba. 2 miesiace w hotelu to nie na moje nerwy juz
jutro juz chociaz nasze rzeczy przyjezdzaja  :jejeje: w koncu bede miala moje ubrania i buty a nie 2 pary spodni non stop  :padam:

elve

siog łóżko śliczne i o ile nie wywindują ceny na aukcji to bym brała
ale
ta rama jest dziwna.... zastanawiam się jak dno było do niej montowane, od spodu? przywiercone? tam są jakieś szpary/zaczepy, ale słabo widać....

siog

#140
Cytat: elvelve w 17 Lut 2012, 13:17:58
siog łóżko śliczne i o ile nie wywindują ceny na aukcji to bym brała
ale
ta rama jest dziwna.... zastanawiam się jak dno było do niej montowane, od spodu? przywiercone? tam są jakieś szpary/zaczepy, ale słabo widać....

do tych ram doczepia sie te szczebelki z rama od spodu je trzeba przywiercic, ta sa wkrety czy cos podobnego. ogolnie to jest b latwe

Dodany tekst: 17 Lut 2012, 13:40:06

Cytat: elvelve w 17 Lut 2012, 13:17:58
siog łóżko śliczne i o ile nie wywindują ceny na aukcji to bym brała
ale
ta rama jest dziwna.... zastanawiam się jak dno było do niej montowane, od spodu? przywiercone? tam są jakieś szpary/zaczepy, ale słabo widać....

do tych ram doczepia sie te szczebelki z rama od spodu je trzeba przywiercic, ta sa wkrety czy cos podobnego. ogolnie to jest b latwe

Dodany tekst: 17 Lut 2012, 17:49:50

wiec jak nie znajde opcji nr 3 do 26 lutego
to wybor bedzie miedzy ta dwojka:

1. http://www.ebay.de/itm/Metal-Eisen-Bett-/250988411346?_trksid=p5197.m1374&_trkparms=algo%3DPI.WATCH%26otn%3D12%26po%3DLCA%26ps%3D63%26clkid%3D6395996819473367124

2. http://www.ebay.de/itm/Original-altes-deutsches-Messingbett-Deutsches-Reichspatent-/120861584339?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D4%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D6396093626425606382

ale was zanudzam i mecze. juz po lozko pokaze tylko rezultaty  :thankyou:

siog

historia z tym lozkiem (przeklejam z WM)


wiec chce licytowac to lozko na ebayu. Ale napisalam do sprzedawcy czy nie
pomyslalby o "kup teraz" opcji. Tego typu lozka chodza od 30 do 160 eur. Inne
jest tez za 280 eur w opcji kup teraz ale nikt nie kupuje za tyle i tak sobie wisi.
wiec facet zadzwonil do mnie ze on oczekuje 500 lub 600 euro za nie:)
zaproponowalam mu 150 + koszty dostawy. On twierdzi ze za tyle to on je sobie
zatrzyma. No i tak mysle ze koles chcacy za lozko 500 lub 600 eur to na aukcji
ustawia albo cene startowa albo kup teraz opcje, a nie zaczynajac od 1 eur. No
bo jak wylicytuje ja lub ktos inny za np 80 eur lub 100 eur na koniec jego
aukcji to on nie moze po aukcji powiedziec ze sorry ale nie oddam lozko za tyle?
obawiam sie tez ze jak wygram za mniej niz 200 to on bedzie robic problem z kosztami dostawa etc. moze lepiej niech maz zalozy konto i licytuje?

zuzia

siog
ale co zmieni fakt, że maż konto założy?
że facet nie będzie miał argumentu, że uprzedzał ile chce za to łóżko? no dla mnie lekko bez sensu bo aukcja to aukcja i jego ryzyko

siog

Cytat: zuzia w 20 Lut 2012, 01:33:23
siog
ale co zmieni fakt, że maż konto założy?
że facet nie będzie miał argumentu, że uprzedzał ile chce za to łóżko? no dla mnie lekko bez sensu bo aukcja to aukcja i jego ryzyko

nie chce ze wiedzac ze ja to ja np robil problemy z dostawa i jej kosztem. nie wiem...tak sobie gdybam po prostu

no ale dziwny jakis ten koles

zuzia

no dziwny
na allegro też sie tacy zdarzają i później jest afera o wydanie przedmiotu.
IMHO afera moze byc też i jak twój mąż je wylicytuje a facet nie będziechciał sprzedac bo za tanio a on chce wiecej, no ale tego nie przewidzisz

a moze takie?
http://allegro.pl/ikea-minnen-dno-materac-okazja-j-nowe-i2154465282.html

wrobelek0403

siog a na ebayu nie ma obowiazku wskazania kosztów dostawy?? bo na allegro jest i nie ma kombinacji.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

cherry

Cytat: siog w 20 Lut 2012, 01:53:57nie chce ze wiedzac ze ja to ja np robil problemy z dostawa i jej kosztem. nie wiem...tak sobie gdybam po prostu
siog a masz jakies wymiary lozka (rozmontowanego) wage? Bo na DHL czy Hermes mozesz sobie wyliczyc ile tala przesylka moze max. kosztowac (ubezpieczona, nie ubezpieczona itp.)
http://www.dhl.de/de.html
http://www.hermespaketshop.de/paketeversenden_preise.php
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

dhl lub hermes to ok 100 euro zawsze za takie lozko. po prostu obawiam sie ze koles nie taki jak ma byc...ale kurde to jest jego problem jezeli wystawia na aukcje... tylko nie chce problemow

zuzia minnen widzialam ale on jest bardzo dzieciecy i tylko 80 cm szer.ja juz w takie lozka nie bawie sie. ma byc dorosle i min 90-100 cm

sierpniowajulka

#148
Oj, a łóżko dalej na tapecie? Współczuję pecha zakupowego - co do jednego mogę pocieszyć: zasłonkę prysznicową możesz spróbować upolować na ebay (sprzedają nowe czasami).

Dodany tekst: 21 Lut 2012, 07:46:11

Z łóżek dla A. podoba mi się to za 280e - wygląda super porządnie. Tutaj znalazłam przykład, jak wygląda łóżko metalowe z domontowanym dnem listewkowym: http://www.ebay.de/itm/Eisenbett-ca-100-Jahre-alt-/290673119358?pt=Mobiliar_Interieur&hash=item43ad77d07e Mnie nie podoba się.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

o julka wrocila!!! Chyba jednak zdecyduje sie na to za 280. drozsze niz planowalam ale mniej problemow