Stylizacja Patulei

Zaczęty przez Patulea, 16 Gru 2008, 17:19:05

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

callja

#100
Cytat: elvelve w 14 Sty 2009, 11:28:53
Więcej nie znaczy ładniej.

Mam nadzieję, ze skorzystasz z tych rad.


I o to mi właśnie chodziło ;) Stylizację Kate Beckinsale podałam jako tę, która pomimo ograniczenia ilości ozdób jest wyrazista. Jak dla Patulei - zbyt wyrazista, ale tak ogrome kolczyki i tak ciężko będzie w Polsce znaleźć ;)
Wersja z perłami - jestem bardzo za, kolczyki (choćby te, które zwróciły uwagę Patulei) plus ewentualnie bransoletka na rękę, i będzie extra. Szyję osobiście zostawiłabym odsłoniętą, to wysmukli jej linię = doda optycznie wzrostu (Patulea sama wspominala, że jest niewysoka).

Co do róż - przejrzyj może wątek Elizypj w dziale florystycznym, szukała tam ona pewnego gatunku róż z zielonkawym wybarwieniem płatków; może to będzie dobry pomysł, bo bledziutkoróżowe "rozpłyną" się w Twoich jasnych włosach i będą wyglądały mdławo w zestawieniu z Twoją delikatna karnacją.


A wersji lokowato-diademikowato-ściereczkowelonowej wklejonej przez magdarynkę też mówię zdecydowane nie ;) Ale jak widać, sama Panna Młoda była z siebie nadzwyczaj zadowolona :point_lol:

Dodany tekst: 14 Sty 2009, 14:21:51

Cytat: cumberland w 14 Sty 2009, 14:07:52
Cytat: magdarynka w 14 Sty 2009, 11:47:13
Jeśli mówimy o czymś takim jak na zdjęciu to jestem zdecydowanie przeciwna  ;).

ja też ;)

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Chi chi, widzisz sama, cumberland - czasem się zgadzamy ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

cumberland

#101
Cytat: callja w 14 Sty 2009, 14:21:12

Cytat: magdarynka w 14 Sty 2009, 11:47:13
Jeśli mówimy o czymś takim jak na zdjęciu to jestem zdecydowanie przeciwna  ;).

ja też ;)

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Chi chi, widzisz sama, cumberland - czasem się zgadzamy ;)
[/quote]

no pewnie, że tak ;)

tak jak pisałam wcześniej wszystko jest dla ludzi...."podupięcia" także ...byle z umiarem i wyczuciem
masz  :beer: pod tę welonową debatę ;)

callja

Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

Patulea

Zezarlo mi post:(
Podoba mi sie - kolczyki:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Ten pierwszy szczegolnie.

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Bardzo przyjemny zestawik.

I moze jednak na taki fryz sie zdecydowac: Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

effik

Patulea, kolczyki bomba. Nie wiem, czy do tej sukienki, ale bomba :) :thumbup:

rilla

ta fryzura bardzo ładna...

ale welon wtedy trzeba upiąć niżej - tak jak ja miałam...

ale mnie się podoba, ale chyba to właśnie to co Tobie się podoba:)

a kolczyki są ok:)

elve

Fryzura mogłabyby być, ale pod warunkami:
1) fryzjerka dobrze cię uczesze tzn nie zrobi drobnych, pokejonych lakierem kosmyków; jeśli uda się uzyskać taki efekt jak na tym zdjęciu to ok
2) pojedynczy duży kwiat; kilka pączków nie będzie wyglądać korzystnie
3) welon nad kokiem; przy tak niskim upięciu "pod" będzie wyglądać absurdalnie

Co do kolczyków, jak dziwczyny wcześniej radziły, raczej wybierz coś węższego niż szerszego :P czyli raczej modele ze zdjęć 3 i 4 niż 1 i 2

Dodany tekst: 14 Sty 2009, 15:25:37

rilla heh a ja napisałam coś przeciwnego :P
biedna Patulea :P

rilla

Cytat: elvelve w 14 Sty 2009, 15:24:40
Fryzura mogłabyby być, ale pod warunkami:
1) fryzjerka dobrze cię uczesze tzn nie zrobi drobnych, pokejonych lakierem kosmyków; jeśli uda się uzyskać taki efekt jak na tym zdjęciu to ok
2) pojedynczy duży kwiat; kilka pączków nie będzie wyglądać korzystnie
3) welon nad kokiem; przy tak niskim upięciu "pod" będzie wyglądać absurdalnie

Co do kolczyków, jak dziwczyny wcześniej radziły, raczej wybierz coś węższego niż szerszego :P czyli raczej modele ze zdjęć 3 i 4 niż 1 i 2

Dodany tekst: 14 Sty 2009, 15:25:37

rilla heh a ja napisałam coś przeciwnego :P
biedna Patulea :P

e dlaczego?

fryzura mi się podoba, taką chce Patulea jak wnioskuję z kilku stron wątku - ale zgadzam się, że musi być dobrze wykonana - sama chciałam napisać, ze jak ją źle fryzjerka wykona to będzie sam lakier i rozwlai się około 11 - ale się ugryzłam w język:) a właściwie w palce

stwierdzenie welon niżej nie oznacza "pod" ale w kontekście moich zdjęć ze strony bodajże 3 i zdjęć Kasi - jest różnia w upięcu nad kokiem - jako wyżej i niżej:) tutaj na czubku głowy wyglądałoby dziwnie.

Co do kwiatka - ja proponowałam jeden większy, Patulea już dwa razy napisała, że woli kilka mniejszych delikatnych pąków...

co do kolczyków - moje ok oznacza, że wsyztsko by pasowało - wcześniej już pisałam o mniejszych i delikatniejszych - takich jak pokazane z Kruka na poprzedniej stronie

elve

Z tym przeciwnie, to się tyczyło upięcia welonu. Bo ja głupia to "niżej", zrozumiałam że ma być pod kokiem :P


Też zauważyłam, ze loczki muszą być. To jesli loczki, to takie jak na tym zdjęciu :P
I zauważylam, ze pączki też, ale tu będę się upierać :P

Anupka

Ja w sprawie ostatniej wklejonej fryzury. Mialam niemal identyczna (tylko grzywka z przodu). Jak chcesz to zaraz Ci ja wkleje tuz po uczesaniu i w trakcie wesela. Koszmaaar! Mam ochote wyslac wszystkie zdjecia z wesela w kosmos!

Nie wiem na ile to kwestia starannosci uczesania, na ile wina wpiecia az dwoch slonecznikow po bokach (pomysl fryzjerki, chyba mnie zamroczylo w dniu slubu), na ile pogody (duza wilgotnosc). Fryzura zaczela sie rozpadac jeszcze przed wejsciem do Kosciola. Przemysl to. Chcesz tak ryzykowac?
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

A ja powiem tak - jesli kok z loczków (widzę, Patulea, że upierasz się i upierasz ;) ) to JEDEN kwiat. Jeśli pączki róż - to kok gładki bo loczki + kwiateczki = pięć grzybów w barszcz. Wszystkie tu jak jeden mąż powtarzamy Ci do znudzenia - więcej nie znaczy lepiej!!!
I popieram dziewczyny - w przypadku koku z loczków łatwo mogą Ci wyczynić na głowie jakieś sztywne, posklejane lakierem szkaradziejstwo, albo też "lekką" fryzurę która jednakowoż rozleci się jeszcze przed wejściem do kościoła.

Jesli dłuższe kolczyki (te z Białej Magii bbb ładne) to bransoletka, ale już bez zawieszki. Jeśli zawieszka - to w uszy tylko wkrętki, bez bransoletki.

Wiem, ze "panna Młoda bez naszyjnika" może się wydawac fanaberią, ale uwierz, Patulea - w tym szaleństwie jest metoda ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

rilla

ja miałam naszyjnik - tan zawieszkę - jedną kuleczkę... i długie kolczyki... nei byłam do tego przekonana, ale że mam duzą bliznę na szyi to się skusiłam, zeby troszkę odciągać wzrok od blizny

a co to ilości kwiatków to się zgadzam z przedmówczynią

Kasia

Cytat: rilla w 14 Sty 2009, 11:35:15

moim zdaniem stylizacja naszej Kasi byłaby tu jak najbardziej na miejscu

:)  :beer:

callja

Cytat: rilla w 14 Sty 2009, 15:56:36
ja miałam naszyjnik - tan zawieszkę - jedną kuleczkę... i długie kolczyki... nei byłam do tego przekonana, ale że mam duzą bliznę na szyi to się skusiłam, zeby troszkę odciągać wzrok od blizny

a co to ilości kwiatków to się zgadzam z przedmówczynią

Tez miałam "coś" na szyi, ale mikroskopijne - dopasowaną do kolczyków szmaragdowozieloną łezkę na niewidocznej żyłce. Nie chodziło mi o efekt "ozdoby" tylko o dodanie kropli koloru. Ale ja miałam gorset sukni mocno zabudowany, niemal bez dekoltu, a Patulea będzie miała odsłonięte ramiona - i w tym przypadku naszyjnik = przecięcie = skrócenie szyi.

Swoją drogą ten wątek mnie bbb zainteresował, może też ze względu na to, że mój typ urody jest mocno podobny do Patulei - naturalna, jasna blondynka o kredowobladej cerze, no i niewysoka.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

Kasia

#114
Cytat: Patulea w 14 Sty 2009, 12:51:06

Jak zrobic by tak sie dlugi welon ukladal:
Kasiu baaardzo podoba mi sie Twoj kok - masz moze fote z tylu jak on wyglada?  Znalazlam tylko takie ujecie. Aha i cudne kolczyki.


;) ;) ;)


co do fryzury to niestety nie była udana :( fryzjerka ja nieźle spieprzyła  :zly:
zaraz poszukam foty

welon sie tak układa na dywanie :) nie ma poslizgu więc zostaje w tyle :) ja poczatkowo chciałam krótki welon aby nie zasłaniał mi tyłu sukni ale tesciówka mi wybiła ten pomysł z głowy i powiedziała abym nie sugerowała się tym co widziałam w salonie gdyz tam była śliska kefelkowa podłoga i welon dotykał jej zaraz za mną

dodatkowo mój welon miał prawie 3 lub 4 metry ( minus przednia część) wiec miałam co ciągnąć


kolczyki z Kruka :)

Dodany tekst: śro 14 sty 2009 16:31:29 GMT-1

lepszych fot niestety nie mam, nie wiem jak to sie stało że nie pstryknęlismy fryzury z tyłu, w kazdym badz razie kok był banalnie prosty

taki wałek na okragło a w srodku poskrecane pasma włosów (tak długo nawijane na palec że ąż się takie wężyki zrobiły)

Dodany tekst: śro 14 sty 2009 16:32:07 GMT-1

:)

effik

Cytat: Patulea w 14 Sty 2009, 13:50:09
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
- te sa  bardzo ladne. Sa od Kruka?

tak, Krukowe :)

Patulea

#116
Ja sie nadal zastanawiam nad rodzajem kwiatka - chcialabym by nie postarzylo mnie w wizerunku... i dlatego myslalam o kilku "pakowych" rozach niz jednym duzym.

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
- chcialabym tyl tej fryzurki...

elve

Patulea kwiaty nie postarzają, szczególnie jak się ma 24 (?) lata
postarzać mogą prędzej loczki i koczki

Jakoś te kwiatki podobają mi się bardziej, niż bukiecik róż, który wkleiłaś wcześniej

rilla

z tych upięć welonu tylko ew. ostatni.. ale fryzura wydaje mi się nieodpowiednia dla CIebie


ja jak byłam na fryzurze próbnej to kupiłam podobny kwiat jaki chcialam miec w dniu slubu i zrobiłam sobie sama w domu w 15 minut krotki welon  i miałam mozliwosc poupinac go ja k chce, zrobic sobie zdjecie i zaprezentowac sie domownikom

i wtedy juz wiedzialam co mi sie podoba a jednoczesnie w czym wygladam ok

magdarynka

Cytat: rilla w 15 Sty 2009, 13:51:27
z tych upięć welonu tylko ew. ostatni.. ale fryzura wydaje mi się nieodpowiednia dla CIebie


ja jak byłam na fryzurze próbnej to kupiłam podobny kwiat jaki chcialam miec w dniu slubu i zrobiłam sobie sama w domu w 15 minut krotki welon  i miałam mozliwosc poupinac go ja k chce, zrobic sobie zdjecie i zaprezentowac sie domownikom

i wtedy juz wiedzialam co mi sie podoba a jednoczesnie w czym wygladam ok
Ja tez po probnej biegalam po domu w welonie i z sztucznym kwiatkiem za uchem Tzn. welon wiedzialam jak chce miec upiety ale kombinowalam z kwiatkiem.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

hihihi a ja nawet fryzury próbnej nie miałam
tylko w dniu ślubu poszłam do fryzjera i kazałam się uczesać

i wyszło jak wyszło :P

rilla

no to ja byłam na dwóch:/ ale mam okropne włosy i dobrze wyszło, że poszłam na próbną...

tachogti

Ja mialam z cztery spotkania z fryzjerka i zrobilysmy chyba 30 fryzur :P mialam potem polowe mniej wlosow ;) dobrze ze fryzjerka znajoma i za probne brala 30 zl :D
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

Patulea

Nie chodzi o upiecie welonu , bo raczej jak bedzie mgielka to wpiecie bedzie zakrywac kok.

To to co wiem na 100%:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


I jak fryz + ten kwiatek?

callja

Z tego co wkleiłaś, ładne są IMHO tylko kwiatki z pierwszej fryzury (delikatne i wdzięczne) i upięcie welonu z ostatniej. Dwie pierwsze fryzury to teksańska masakra piłą mechaniczną, kwintesencja stylu "polskiej księżniczki prowincjonalnej": tona lakietu, sztywne zawijaski, nabłyszczone zakrętaski, i na zwieńczenie całości - welonowy zwis namarszczony do granic wytrzymałości, oczywiście pod kokiem, coby dzieło fryzjerki było widoczne w całej okazałości...

Zestaw, który wkleiłaś,  czyli gładki welon + drobne różyczki + hiszpański kok będzie ok, ale po raz wtóry prosze nieśmiało o wyeliminowanie z finalnej fryzury tego kuriozalnego zakętaska z wierzchu... Obrączkę włożysz sobie na paluszek, po co Ci ona zdublowana na fryzurze?  ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /