O wszystkim i o ...! tzw. śmietnik ciążowy

Zaczęty przez aja, 27 Maj 2008, 09:43:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vobi

Cytat: nionczka w 03 Lip 2008, 13:58:25
Nastepnego dnia rano spytala czy chce kawe do snaidania :-)
jednym slowem - szybko przyswaja nowe wiadomosci ;)

panikarola

hi, hi, nionczka! dobre!!!

ale jaka fajna polozna!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

eva_luna

nom to ja chyba jestem spod szczesliwej gwiazdy ale jakos na szczescie nie ma chetnych do doradzania. Jedyne o co mama suszy mi glowe razem z moim mezem to zebym sie zapisala na 9 aktywnych miesiecy....ale to nawet sama mam ochote zrobic. A wlasnie, cwiczycie?

jusia

Cytat: eva_luna w 03 Lip 2008, 22:32:34
nom to ja chyba jestem spod szczesliwej gwiazdy ale jakos na szczescie nie ma chetnych do doradzania. Jedyne o co mama suszy mi glowe razem z moim mezem to zebym sie zapisala na 9 aktywnych miesiecy....ale to nawet sama mam ochote zrobic. A wlasnie, cwiczycie?
ja sie mialam zapisac, ale najpierw to chcialam jak sie zakonczy pierwszy trymestr, pozniej sie zle czulam, a teraz sa wakacje i zajec nie ma :( wiec nie cwicze, a szkoda
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

vobi

Cytat: eva_luna w 03 Lip 2008, 22:32:34
A wlasnie, cwiczycie?
Ja chcialam bardzo, ale ... w naszej miescinie nie ma zajec typu "aktywne 9 miesiecy" :'(
Przedtem chodzilam na aerobik (z rozna regularnoscia, ale jednak ;)), tego mi od razu ginka zabronila, i od polowy kwietnia nie cwicze w ogole... i mysle ze czesciowo wlasnie brak regularnego "wycisku" powoduje, ze jestem teraz dosc ospala  >:D
Ostatnio czytalam o dziewczynie, ktora w 8-mym miesiacu ciazy byla na Babiej. To chyba troche przesada, ale z drugiej strony - podziwiam laske, bo ja bym chyba juz teraz na Babia nie wyszla... albo zabraloby mi to 3 dni

foszek

Mnie doprowadzaja do rozpaczy moje dziosla, zawsze mialam delikatne a teraz jeszcze bardziej, przy kazdym myciu zabkow strasznie mi krwawia :(

vobi

foszek oj  przytul
a nie da sie temu jakos zaradzic - jakies masci na dziasla czy pasty specjalne?

nionczka

Ja od jesieni bede miala gimnastyke dla ciezarnych w przychodni. Nie moge sie doczekac!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007

Cytat: foszek w 04 Lip 2008, 09:18:28
Mnie doprowadzaja do rozpaczy moje dziosla, zawsze mialam delikatne a teraz jeszcze bardziej, przy kazdym myciu zabkow strasznie mi krwawia :(

foszek ja w ciąży nie jestem a mam taki sam problem. dantystka mi powiedziała, żeby dobrym sposobem na wyleczenie krwawiących dziąseł jest ich dłuższe szczotkowanie wtedy powinny się przyzwyczaić i przestac krwawić

vobi

Cytat: nionczka w 04 Lip 2008, 09:52:58
Ja od jesieni bede miala gimnastyke dla ciezarnych w przychodni. Nie moge sie doczekac!
nionczka, u nas w szkole rodzenia sa jakies cwiczenia (tzn. czesc zajec to cwiczenia), ale czy to mozna do typowej gimnastyki zaliczyc to jeszcze nie wiem 

nionczka

Cytat: vobi w 04 Lip 2008, 09:58:05
Cytat: nionczka w 04 Lip 2008, 09:52:58
Ja od jesieni bede miala gimnastyke dla ciezarnych w przychodni. Nie moge sie doczekac!
nionczka, u nas w szkole rodzenia sa jakies cwiczenia (tzn. czesc zajec to cwiczenia), ale czy to mozna do typowej gimnastyki zaliczyc to jeszcze nie wiem 

Moze akurat wystarczy :-) Ja czytalam jakich cwieczen nie robic  wciazy i stweirdzilam, ze lepiej nic nie robic. Nie mozna podnosic obu nóg rownoczesnie, cwiczen "wtlaczajacych" powietrze do pochwy (rowerki, etc), podnosic kolan do klatki, napinac dolnej czesci brzucha, wywijac sie na zewnatrz...
Mi polozna powiedziala: lekkie plywanie i spacery. Nie moge nadwyrezac miesni ani ukladu krazenia
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: foszek w 04 Lip 2008, 09:18:28
Mnie doprowadzaja do rozpaczy moje dziosla, zawsze mialam delikatne a teraz jeszcze bardziej, przy kazdym myciu zabkow strasznie mi krwawia :(

jest taka specjalna pasta "ijona" czy "ajona" - nakładasz tego tyle co główka od zapałki i szczotkujesz. jest lepiej. Ew. lacalut activ ale to trochę dziwne jest i sensodyne - jest tam jakaś wersja "dziąsłowa".
i żadnych twardych szczoteczek.

nionczka

Mojej mamie nasza dentystka dala Elmex dla wrazliwych dziasel
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

nionczka no wiekszosc mi znanych dentystow myje elmexem ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

gioseppe

zaintrygowalyscie mnie tym "9 aktywnych miesiecy"
jako ze teraz mam brak ruchu marze zeby zapisac sie gdziekolwiek co dozwolone

myslalam albo o jodze dla kobiet w ciazy albo wlasnie moze to aktywne 9 miesiecy by sie nadalo? :)
ktos chodzil?
poleca?
moze wiecie gdzie cos takiego warto zrobic w Krakowie?:)

my bylismy dzisiaj na dniach otwartych w szpitalu. Ogolne wrazenie spoko - ale jesli chodzi o opcje komercyjne.
Niby porod nic nie kosztuje a jesli chce sie rodzic w komforcie psychicznym - ze tak powiem ludzkich warunkach to jest to koszt ok 1800zl... paranoja :)
i przerazila mnie informacja, ze jest JEDEN pokoj typowy do porodow rodzinnych, podczas gdy obecnie w ciagu dnia odbywa sie ok 7-8 takich porodow...
Polska jest jednak zacofana :)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

foszek

Dzieki dziewczyny za rady, ja uzywam w tym momencie Aronal i Elmex, 2 pasty, jedna na noc druga na dzien.

nionczka

#241
Cytat: gioseppe w 05 Lip 2008, 20:00:05
my bylismy dzisiaj na dniach otwartych w szpitalu. Ogolne wrazenie spoko - ale jesli chodzi o opcje komercyjne.
Niby porod nic nie kosztuje a jesli chce sie rodzic w komforcie psychicznym - ze tak powiem ludzkich warunkach to jest to koszt ok 1800zl... paranoja :)
i przerazila mnie informacja, ze jest JEDEN pokoj typowy do porodow rodzinnych, podczas gdy obecnie w ciagu dnia odbywa sie ok 7-8 takich porodow...
Polska jest jednak zacofana

A za co tak dokladnie masz placic te 1800 PLN?

I co programuja porody co 3h, zeby wykorzystac te sale do porodów rodzinnych? Czym sie rozni taka sala od normlanej? U nas sa takie same. Nie rozumiem za bardzo.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

Dziewczyny, czy ktoras z Was miala robione badanie USG 3D??

gioseppe

Cytat: nionczka w 06 Lip 2008, 19:36:40
A za co tak dokladnie masz placic te 1800 PLN?
I co programuja porody co 3h, zeby wykorzystac te sale do porodów rodzinnych? Czym sie rozni taka sala od normlanej? U nas sa takie same. Nie rozumiem za bardzo.
800 PLN -polozna - moze wymysł ale wszyscy jednoglosnie twierdza, ze jak zaplacisz to opieka jest genialna, jak nie to kiepsko z ta opieka chyba ze trafi sie na dobra dusze - poza tym oplacona polozna=wieksze szanse na sale doporodow rodzinnych w razie gdyby byla inna chetna para (bez oplaconej poloznej)
300 PLN - porod rodzinny
250 pln  pokoj 1osobowy w ktorym moze zostac maz i pomoc w nocy opiekowac sie dzieckiem (z reguly pobyt trwa 3 doby) - jest tez mozliwosc 2 osobowego pokoju, ktory dzieli sie z inna mama, maz nie moze zostac na noc. Oczywiscie darmowe sale 4 osobowe tez sa ;)

no i wychodzi 1850 jak nic...
zzo na szczescie za darmo
jesli chcesz oplacic lekarza, aby byl przy porodzie - 1500 PLN

PS ceny roznia sie w zaleznosci od szpitala
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

gioseppe

aha, pytalas czym sie roznia sale do porodow rodzinnych od normalnych
ano roznica jest znaczna :)

sala do porodow rodzinnych przede wszystkim posiada 1 fotel do rodzenia no i troche gadzetow typu pilka, sako etc
rodzisz z osoba towarzyszaca. Ogromnym plusem jest lazienka w pokoju z prysznicem

sala porodowa to sala gdzie znajduje sie kilka boksow, doslownie :)
czyli kilka foteli do rodzenia, przedzielonych murkiem/niezbyt dlugim...
jak masz pecha i akurat sala do rodzinnego jest zajeta to mimo ze zaplacilas kase za porod rodzinny rodzisz w boksie, z mezem to fakt, ale zupelnie inny komfort a wlasciwie brak jakiegokolwiek komfortu :) no i lazienki niet. Jest lazienka na zewnatrz, na korytarzu, dla kobiet po porodzie i chyba nie mozna korzystac z prysznica - zresta niefajnie z golym tylkiem latac po korytarzu ;)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

gioseppe

nionczka, a u Was mozna przybrac taką pozycję, jaka jest dla kobiety wygodna? czy taka jaka wygodna dla personelu..?
foszek Ty rodzisz we Frankf.?
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

nionczka

Jak z pozycja jest to nie wiem bo sie jeszcze nie interesowalam tak dokladnie.
Ale pierwsze slysze, zeby sale porodowe byly wieloosobowe. Szok! U nas zawsze pojedyncze. Pokoje pozniejs sa dwojki i jedynki, ale nie ma placenia. Jedynki dostaja osoby po cc, komplikacjach lub przypadkiem ktos. Albo krewni i znajomi :-)

Rozumiem oplacanie dodatkowej opieki (no w sumie nie rozumniem, ale moge sobie to wyobrazic bow koncu chodzi o dodatkowy personel) ale placenie za poród rodzinny powinno byc scigane prawem. To rozbój w bialy dzien. Placic za obecnosc ojca przy porodzie?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

U nas jak ktos chce placic idzie rodzic do prywatnej placówki. W panstwowych szpitalach jest to samo dla kazdej rodzacej i gratis.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Gioseppe, w Kraju Basków wszystkie szpitale publiczne pozwalaja na wybór pozycji przez rodzaca, ale w Madrycie juz nie :-(
Wlasnie znalazlam info.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

U nas też się nie płaci za poród rodzinny, a porodówka składa się z dwóch sal jednoosobowych.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login