nasze kwiatki domowe

Zaczęty przez jusia, 13 Lut 2008, 18:06:25

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mika

nie ja go chyba zalałam :D

jo_miekka

oj, to my też musimy dac się podciąć powyżej kolanka, żeby nie przekwitnąć?

mika

Jo ty to byś tylko za kolanka łapała :D jupi jupi

jo_miekka

nie wiem czy mam, ale nie wiedziałam również, ze storczyk ma :)

salsa

o matko, kompendium wiedzy o storczykach


stawiam piwo;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

nionczka

MERDE, a ja przycielam nad drugim wezelkiem bo tak przeczytalam i nadal czekam na powrot kwiatów... nie wiem czy sie doczekam...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

dodaa - masz piwo ze storczyka, teraz ktos to musi przetlumaczyc na DE, bo u nas to H. zajmuje sie kwiatami :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Cytat: mayagaramond w 15 Kwi 2008, 16:36:30
dodaa - masz piwo ze storczyka, teraz ktos to musi przetlumaczyc na DE, bo u nas to H. zajmuje sie kwiatami :)

No chyba do tlumaczenia na DE to Ty tu najlepsza jestes, nie?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: nionczka w 15 Kwi 2008, 16:37:40
Cytat: mayagaramond w 15 Kwi 2008, 16:36:30
dodaa - masz piwo ze storczyka, teraz ktos to musi przetlumaczyc na DE, bo u nas to H. zajmuje sie kwiatami :)

No chyba do tlumaczenia na DE to Ty tu najlepsza jestes, nie?

ale mi sie nie chce  :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

maroonbug

Cytat: nionczka w 15 Kwi 2008, 16:31:18
MERDE, a ja przycielam nad drugim wezelkiem bo tak przeczytalam i nadal czekam na powrot kwiatów... nie wiem czy sie doczekam...

Nionczka, ja tez przycinam nad drugim wezelkiem, bo tak czytalam i kwitna normalnie. Moze daj mu troche czasu, bo tak naprawde storczyki powinny kwitnac na zime. Co prawda w kwiaciarniach mozna dostac kwitnace caly rok, ale natura kaze storczykom kwitnac na zime. Nie ma sie co martwic. Poza tym, jak ta galazka juz nie zadziala to z czasem uschnie i wyrosnie nowa:)

jo_miekka

moja koleżanka ekspert od storczyków NIC z nimi nie robi
po prostu jej rosną, a jakie PIĘĘĘĘKNE!
no, ale ona ma chyba farta, albo talent :)

nionczka

No moj wlasnie nie zakwitl na zime, a warunki ma idealne, 14 stopni w nocy :-)
Poczekam jeszcze bo listki nowe wyrosly w liczbie 3!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

JO-talent
mnie na bank zrobiłaby się z tego martwa natura;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

jo_miekka

no ja to nawet ze storczykami nie próbuję
sama nie wiem, co z tego mojego balkonu za miesiąc zostanie :)

jusia

Cytat: jo_miekka w 15 Kwi 2008, 17:17:42

sama nie wiem, co z tego mojego balkonu za miesiąc zostanie :)
a ja dokupiłam sobie różowe stokrotki jeszcze, może będą żyć ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

wrobelek0403

jo, piekny balkon :) , a nie boisz sie przymrozków??? ja jeszcze poczekam ze dwa tygodnie...

a to moje zbiory - wreszcie sie moge pochwalić po gruntownym przesadzaniu.

najstarsza jest palma, ma już 10 lat, przeżyła trzy przeprowadzki lublin-krakow-lublin-poznan. Poznan niestety jej nie służy, słabiej rosnie i często łapie infekcje grzybami :(
Ale teraz ja postawiłam na tv - kiedys to miejsce sluzylo jej najlepiej - zobaczymy czy sie sprawdzi ;)

syngonium tez juz kilka lat zyje - i przezywa mimo notorycznego zapominania :)

reszta nowa - yuki i zamiokulas po kilka miesiecy - wieksza ilosc kwiatkow zmotywowała mnie do czestszego podlewania ;)
- stafanek i skrzydłokwiat - kupione w weekend
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

ech, nie zmiesciło się:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

a tu jeszcze kolekcja kaktusów M:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: dodaa84 w 15 Kwi 2008, 23:05:37
ale fajne..:)

dodaa dzieki, a po Twoim opisie storczyków może też się skusze, do tej pory zawsze mnie wkurzalo, ze kwitly tylko raz ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Storczyk wiele nie wymaga wiec mozesz sobie spokojnie wyjezdzac i nic mu sie nie stanie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

Wróbelek, masz piękne kwiatki, ładnie wyeksponowane! I doniczki i kwietniki też mi się podobają :) Kaktusy też fajne.

Co do Twojego pytania, czy się nie boję przymrozków: to samo mi Mama mówiła, że teraz to tylko bratki i stokrotki, a na petunie i begonie za wcześnie. Ale ja się uparłam i po prostu na noc wnoszę je do mieszkania. W pokoju z balkonem i tak nie będę miała mebli przez najbliższe jeszcze trzy tygodnie, więc spoko :)
A teraz już kwitną petunie - slicznie jest!

wrobelek0403

Cytat: jo_miekka w 16 Kwi 2008, 08:57:25
Wróbelek, masz piękne kwiatki, ładnie wyeksponowane! I doniczki i kwietniki też mi się podobają :) Kaktusy też fajne.


dziekuje, dopiero o przesadzeniu moglam sie pochwalic, bo wczesniej to w takich kupnych plastikach staly ;) i na podłodze część. ale teraz juz jest cywilizowanie, no i pokoj przygotowany na przyjecie malego domownika - kroliczka :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

wrobelek0403 kup swinie nie krolika :D Fajniejsze sa :) i kwicza :D
Zamiokulkas ma wypasne te dwa wielkie liscie!!!
I bardzo aloes mi sie podoba. Jakis taki inny jest :)
Golinda Twoje kwiaty tez swietne :)
A u mnie wlasnie skrzydlokwiat zaczyna kwitnac, zygokaktus kwitnie dalej jak szalony, tylko dracena cierpli bo ja caly czas drzwiami od balkonu traktujemy. Musze jej znalezc inne miejsce, ale nie mam gdzie jej za bardzo postawic :/

wrobelek0403

Cytat: mobka w 16 Kwi 2008, 10:52:25
wrobelek0403 kup swinie nie krolika :D Fajniejsze sa :) i kwicza :D

I bardzo aloes mi sie podoba. Jakis taki inny jest :)


krolik baran rządzi ;) jest przeslodki z tymi uszami klapnietymi ;) zresztą juz zamowiony i czekam na odbior :)

a aloes jest "krzaczkowy" czy jakos tak :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: dodaa84 w 16 Kwi 2008, 13:53:22
zdechła 11 września 2001, to była data.

:o :o :o :o :o

ja 11 wrzesnia 2001 dowiedzialam sie, ze zdałam prawo rzymskie (znaczy nie wylatuje ze studiow)  ;) o katastrofie dowiedzialam sie dzien pozniej ...
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login