Co zrobić ze skrzynką pieczarek?

Zaczęty przez inkageo, 25 Mar 2008, 21:30:59

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

Ratujcie ;) Dodam, że nie jadam cebuli, a to chyba najczęstsze połączenie z pieczarkami..
Imagine there is no hate

mayagaramond

Jajka faszerowane:-))

Mozesz zrobic faszerowane pieczarki, jesli sa duze. Najwyzje nie dodasz do farszu cebuli.

U mnie bedzei jutro zapiekanka z ziemniakow, pieczarek i pora. Podac Ci przepis?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rubin04

Inka, przyslij mi pól skrzynki, zjem w jeden wieczó.. Pochoruję się później ale i tak zjem :) Uwielbiam pieczarki!!!!!!!!!!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Haha :) No mogę wysłać ;) Tylko nie pytajcie skąd je mam bo to sprawa dla CBA ;)

Poproszę przepis na zapiekankę :)
Imagine there is no hate

rubin04

oj ja na zapiekankę to nie umiem... Ale takie smazone z czosnkiem..mniam...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Smażone z czosnkiem? Już mi się podoba :) Jak to się smaży? Na oliwie?
Imagine there is no hate

inkageo

Rubin a pisałam Ci już że kurczak curry wyszedł mi bosko? Mniam, własnie wylizaliśmy miskę z resztek :)
Imagine there is no hate

mayagaramond

Cytat: inkageo w 25 Mar 2008, 21:44:59
Haha :) No mogę wysłać ;) Tylko nie pytajcie skąd je mam bo to sprawa dla CBA ;)

Poproszę przepis na zapiekankę :)

Gotujesz ziemniaki i obierasz (najlatwiej obieraja sie gorace, tylko parzy troche), na patelni podsmazasz pokrojone pieczarki i pora, przyprawic sola i pieprzem.

W formie ulozyc warstwe pokrojonych w plastry ziemniakow, na to ulozyc mase z pieczarek i pora, znow ziemniaki.

W misce rozrobic jajko, creme fraiche (a jak nie ma to poprostu smietanke) i starty ser zolty (np. gouda) i polac tym zapiekanke.

Piec ok. 10-15 minut w nagrzanym piekarniku.

Mozesz tez dodac szynke, boczek, pomidory, co lubisz. Ja nie dodaje, bo uwielbiam pieczarki.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Imagine there is no hate

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Pieczarki myjesz, odcedzasz i kroisz na cienkie plasterki. Smazysz na oliwie. Najpierw beda wypuszczaly hektolitry wody a potem beda sie kurczyc.

W polowie tego procesu mozesz dodac troche maki, ktora ma sie podsmazyc razem z pieczarkami i bedziesz miala fajny sos do makaronu albo/i kaszy gryczanej.

Mozesz tez zrobic zupe pieczarkowa.

Albo grilowane pieczarki.

Mozesz ich uzyc do szaszlyków z kurczaka i z papryka.

Starte na tarce i usmazone wymieszane z gotowanym jajkiem na paste do kanapek

Lasagne z pieczarkami

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Imagine there is no hate

nionczka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

dodatek do pizzy,
gulasz pieczarkowy,
szaszlyki,
sos pieczarkowy do mięsa.

zuzia

no i nawet jajecznice z pieczarkami można zrobić :)
można je też zamrozić, ale z tego co kojarzę, tylko ugotowane :)

inkageo

Stawiam piwko za radę dotyczącą mrożenia, bo chciałam wrzucić surowe ;)
Imagine there is no hate

zuzia

Cytat: inkageo w 25 Mar 2008, 22:12:58
Stawiam piwko za radę dotyczącą mrożenia, bo chciałam wrzucić surowe ;)
rozkruszą się. Nie chcialam wierzyć i przekonalam się na wlasnej skórze :D

ze_nitka

Inka, proponuję sałatkę, którą robiłam na wielkanoc: http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,1567.0.html
zawiera co prawda cebule, ale podejrzewam ze jak sie ja pominie to nie straci na smaku.
A pieczarek zużywa sie przy niej bardzo dużo.

inkageo

Dzięki, dzięki :) Nawet już mam ten przepis na liście :)
Imagine there is no hate

panikarola

Cytat: mayagaramond w 25 Mar 2008, 22:01:51
Cytat: inkageo w 25 Mar 2008, 21:58:46
Dzięki :) Piwo się należy :)

dzieki! Zaraz mi setka stuknie! :)

a to masz! co bedziesz czekac :)
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mayagaramond

Cytat: panikarola w 26 Mar 2008, 08:54:32
Cytat: mayagaramond w 25 Mar 2008, 22:01:51
Cytat: inkageo w 25 Mar 2008, 21:58:46
Dzięki :) Piwo się należy :)

dzieki! Zaraz mi setka stuknie! :)

a to masz! co bedziesz czekac :)

Dzieki! Jaki mily poczatek dnia :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rubin04

Inka  - a smazone z czosnkiem to tak po prstu: małych nie kroję, większe na pół lub cwiartki. Smażysz na oliwie i potem dodajesz wyciśniety czosnek.. Ja tak daje mojemu M. zamist ziemniaków do obiadu bo on mało ziemniaczany jest..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

goga

Inka - dawaj te pieczarki!!! jak zrobię z serem to my w trójkę możemy duuuużo zjeść
a bardzo prosto - obierasz skórkę z łebka, do środka wkładasz serek topiony hochland ziołowy panierujesz w jajku z przyprawami, potem w bułkę tartą pomieszaną z mąką i na gorący olej - smażysz króciutko a rewelacyjne w jedzenu!! polecam!!
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)