Szczepienia - dylematy rodzica...

Zaczęty przez twinnie77, 09 Wrz 2008, 14:35:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

nie wiem ... mam mętlik w głowie


chocoladette

Cytat: brawurka w 25 Lis 2009, 13:56:09szczepicie maluchy na grype?

a nie jest juz teraz troche za pozno, jak grypa juz panuje? tak slyszalam, ale nie wiem czy to prawda
:hmm:

marax

ja nie szczepie co roku jest inny wirus i co roku praktycznie trzeba sie szczepic od nowa.A na H1N1 nie ma w Polsce szczepionki


abkasia


konwalia


twinnie77

A ja mam inny problem...

Hubert w wakacje miał robione wymazy z gardła i z nosa, no i w nosie ma pneumokoki, nieinwazyjne. Czy jeśli dziecko jest nosicielem, to robi się szczepienie?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia


aja

Cytat: twinnie77 w 25 Lis 2009, 22:44:24Czy jeśli dziecko jest nosicielem, to robi się szczepienie?
o to ciekawe - daj znac co na to lekarze

vobi

#334
twinnie77 wedlug naszego pediatry i nefrologa - tak. Hania miala zakazenie drog moczowych pneumokokami zanim zdazylismy ja zaszczepic, pytalam co w takim razie ze szczepieniem, obydwie lekarki powiedzialy zeby szczepic. I w necie tez szukalam informacji na ten temat, tez pisali zeby szczepic

Dodany tekst: 25 Lis 2009, 23:36:31

Swoja droga - w wakacja Hubert jeszcze nie chodzil do zlobka, prawda? To ciekawe skad sie zarazil. Czesto slysze ze nie ma sensu szczepic na pneumokoki jesli dziecko nie ma kontaktu z przedszkolakami, ale chyba jednak to nie calkiem tak...

twinnie77

Ale on chorował od stycznia (z przerwami), czyli od momentu jak zaczął chodzić do żłobka.

Lekarka też nam powiedziała, żeby szczepić, bo te nieinwazyjne mogą się w inwazyjne zmienić przy okazji jakiejś infekcji.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

Cytat: twinnie77 w 25 Lis 2009, 23:39:31Ale on chorował od stycznia (z przerwami), czyli od momentu jak zaczął chodzić do żłobka.

Aha, czyli pewnie jednak ze zlobka "przyciagnal" cholery...
A planowalas szczepic Huberta na pneumokoki?

twinnie77

Nie planowałam, a teraz sama nie wiem co robić...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

brawurka

dziewczyny ile płaciłyście za pneumokoki?

zuzia

Cytat: brawurka w 06 Sty 2010, 21:34:15
dziewczyny ile płaciłyście za pneumokoki?
ja za synflorix coś ok. 220 zł ale to w Ziko

aniak1211

Cytat: zuzia w 06 Sty 2010, 21:36:06
ja za synflorix coś ok. 220 zł ale to w Ziko

Ale 220 razy ???
Nie pamietam ile jest dawek3-4???
My mielismy za darmoche :)

brawurka

ja sie nie interesowałam tymi szczepionkami,bo wiedziałam,że zaszczepie dopiero jak będzie szła do przedszkola. Tomka siostra szczepila na pneumokoki jak maly skończyl 2 lata i mówiła,coś,że po 2 rz sa tańsze ok 30 zł, poszłam dziś na bilans dwulatka i pytam o te szczepionki. kosztuje 270zł,a ta taniocha to jakieś gówno, lekarz powiedził,że jak mam tym szczepić to lepiej wcale itd
ok zaszczepie tą za 270,ale kurde ta sama poradnia i szwagierce zaproponowali sami, niesądze żeby zaszczepiła gdyby uslyszałą to co ja dziś

Angie

My szczepiliśmy prevenarem i dawka kosztowała chyba 300 zł  :hmm:

vobi

brawurka moze szwagierka cos pokrecila... .prawde mowiac w zyciu nie slyszalam o szczepionce na pneumokoki za 30 zl, a troche na  ten temat sznupalam w necie i wsrod znajomych :hmm:

zuzia

#344
Cytat: aniak1211 w 06 Sty 2010, 21:52:45Ale 220 razy
Nie pamietam ile jest dawek3-4???
3 na pewno a moze i 4, musze doczytac

Angie

zuzia chyba 3 i 4 przypominająca. Ale jak się szczepi dziecko po roku, to chyba jest mniej dawek  :hmm:

vobi

na poczatku 2009 za Prevenar placilismy 270 pln

brawurka

#347
vobi nie pokręciła,bo sama dziś pytałam, to jakaś szczepionka starszej generacji, raczej dla dorosłych itd

Dodany tekst: 06 Sty 2010, 22:10:11

aha a ta za 270 to 1 dawka

vobi

Cytat: brawurka w 06 Sty 2010, 22:09:53
aha a ta za 270 to 1 dawka

tak, jedna dawka

a tutaj jest rozpisane ile dawek w zaleznosci od momentu podania pierwszej (dot. Prevenaru!)
http://www.prevenar.pl/Stronagłówna/Ochronapoprzezszczepienia/Dawkowanie/tabid/291/Default.aspx

Kasia

#349
Cytat: vobi w 06 Sty 2010, 22:06:00o szczepionce na pneumokoki za 30 zl

brawurka napisała że tańsza O 30zł :)



Dodany tekst: 06 Sty 2010, 22:22:19

Cytat: brawurka w 06 Sty 2010, 22:01:57a ta taniocha to jakieś gówno,
a nie wiesz jak sie ta taniocha nazywala

my szczepimy prevenarem, kupujemy w ziko, musiałabym spojrzec na cenę ale już kiedyś pisalam tutaj porównanie cen szczepionek więc gdzieś na strefie to jest.