Szczepienia - dylematy rodzica...

Zaczęty przez twinnie77, 09 Wrz 2008, 14:35:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elve

#225
Patrząc na kalendarz szczepień, i znając zalecaną częstotliwości podań szczepionki na wzw b, to z tą szczepionką 6 w 1 jest coś nie tak....
wzw b powinno być doszczepiane po miesiacu i poł roku (no chyba ze u niemowląt jest inaczej), a w przypadku 6 w 1 jest po miesiącu, po 2 i po 4

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

nie jest tak jak napisalas...
hexa pierwsza dawka jest po 6 tyg, nastepna tez po 6 tyg.tak sie wlasnie szczepi niemowlaki

Kasia

elvelveno jets cos takiego ze przy 6in1 wzb szczepi sie częściej
wystarczy spojrzeć na 3/4 m-c przy bezpłatny wzb nie ma, przy 5in1 tez nie ma
no a z 6in1 nie da sie jej odseparować a inne przeciwciała trzeba podać

ale na bank jest wszystko w porzadku :)

elve

abkasia a to nie jest tak jak w tym kalendarzu?
bo z niego wynika ze podaje się o jedno wzw b za dużo i w innych ramach czasowych

abkasia

Cytat: elvelve w 14 Lip 2009, 15:56:55
abkasia a to nie jest tak jak w tym kalendarzu?
bo z niego wynika ze podaje się o jedno wzw b za dużo i w innych ramach czasowych
my mielismy tak jak napisalam.
pierwsze wzw w szpitalu i potem co 6 tyg. mielismy juz 2 dawki Hexa. z tego co pamietam, to teraz mamy miec jeszcze 1 dawke i nastepna chyba doiero po roku. ( idziemy pod koniec lipca chyba wlasnie na hexa...)
moze to wychodzi troche inacze niz  standardowym pakiecie, ale napewno jest dobrze!
i my wszystkei szczepienia mamy o czasie, zadne nie bylo przekaldane, idziemy zgaonie z wytycznymi..

vobi

Cytat: elvelve w 14 Lip 2009, 15:26:12
Patrząc na kalendarz szczepień, i znając zalecaną częstotliwości podań szczepionki na wzw b, to z tą szczepionką 6 w 1 jest coś nie tak....
wzw b powinno być doszczepiane po miesiacu i poł roku (no chyba ze u niemowląt jest inaczej), a w przypadku 6 w 1 jest po miesiącu, po 2 i po 4

juz kiedys chyba byla dyskusja na ten temat - jesli decydujesz sie na sczepionke 6w1, to lacznie aplikujesz dziecku o 1 dawke szczepionki na zoltaczke wiecej niz "normalnie", ale to jest ponoc ok, najwazniejsze zeby nie zmieniac szczepionki, tzn. jak zaczniesz 6w1, to juz szczepic nia do konca, a nie przechodzic potem na 5w1 na przyklad

abkasia

Cytat: vobi w 14 Lip 2009, 16:23:10
juz kiedys chyba byla dyskusja na ten temat - jesli decydujesz sie na sczepionke 6w1, to lacznie aplikujesz dziecku o 1 dawke szczepionki na zoltaczke wiecej niz "normalnie", ale to jest ponoc ok, najwazniejsze zeby nie zmieniac szczepionki, tzn. jak zaczniesz 6w1, to juz szczepic nia do konca, a nie przechodzic potem na 5w1 na przyklad
wlasnie! :D

elve

no to odkryłam amerykę, w sumie czytam od końca wątek ;)
ja jeszcze nie decyduję, ale douczam się

abkasia

my szczepimy na wszystko, zboczenie zawodowe ;D no i wybralismy 6 w 1.. jestem zadowolona, maly bardzo dobrze ja znosi, wcale nei marudzi po szczepieniu i nei ma temp,

Kasia

my tez bedziemy szczepić na wszystko, strzeżonego Pan Bóg strzeże :D

elve

to jedno wiem, tez zaszczepie na wszystko :P

abkasia

Cytat: elvelve w 14 Lip 2009, 16:45:04
to jedno wiem, tez zaszczepie na wszystko :P
szkoda,ze takie drogie te szczepienia... ;D

marax

a ja sie na zoltaczke zaszczepilam lacznie 6 razy.My na studiach mamy obowiązkowe bezplatne szczepienia wiec poszlam i sie zaszczepilam.Odnalazlam pozniej swoja ksiazeczkę zdrowia patrze a ja juz mialam jako male dziecko szczepienie przeciw WZW B moja mama zapomniala mi otym powiedziec a ja sie nie spodziewalam ze mogla mnie zaszczepic.

jusia

a ja na pneumokoki szczepilam Prevenarem...
my mamy apteke naprzeciw przychodni, wykupujemy z wyprzedzeniem szczepionke i czeka sobie u nich w lodowce, jak dr stwierdza, ze Franek sie nadaje do szczepienia to maz/sis leci ja odebrac...niestety wymaga to obecnosci 2 osob, sama nie dalabym rady, pierwsze 2x przychodzilismy ze szczpionka i zostawialismy na czas badania w lodowce w przychodni, ale pielegniarkom strasznie sie to nie podobalo, byly fochy i dasy   
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

justynaaaa2

#239
sprawdziłam ceny szczepionek :)
kopiuje poprzednie ceny i dodaje te z mojej apteki ;)

6w1 Inferix Hexa 200zł/dawka......w doxie 183zł.....ziko 175,90zł.
5w1 Inferix 130zł/dawka.....w doxie 117,3zł.....ziko 109zł.
pneumokoki Synflorix 300zł/dawka.....w doxie 280,24zł.....ziko 265zł.
rotawirusy Rotarix 350zł/dawka.....w doxie 324zł.....ziko 299zł.
meingokoki NeiI..... 150zł/dawka.....ziko 135,98zł.

Kasia

justynaaaa2 polewam morze piwka  :beer:

Twoja apteka wyrywa :)

justynaaaa2

Kasia no problem :) akurat rano koło 8 tam nie ma zbyt wielu osób więc szybko poszło ;)
a co do cen to jeszcze mi się nie zdarzyło kupić czegoś taniej w innej aptece ;) nie mam pojęcia na jakich zasadach oni działają, ale ceny faktycznie mają hurtowe ;)

brawurka

jusia ja dzis ide sama na szczepienie z moją dwójką,nie wiem jak je ogarne,ale ostatnio byłam z mama i efekt taki ze nic nie wiedzialam

fasolka1980

justynaaa2 - niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi dobra kobieto - polewam 10 piw! :beer:

marax

a co to za apteka w ktrej jest najtaniej

justynaaaa2

maraxela apteka ziko :) jest chyba tylko jedna w wawie i kilka w kraku, więcej w polsce chyba nie ma ;D

Angie

Lena w 6 tygodni miała szczepionkę 6w1. Teraz dostanie pierwszą dawkę pneumokoki i rotawirusy i lekarka powiedziała że 5w1, bo jest to zgodne z jakimś schematem 2+1. Można więc zmieniać 6w1 na 5w1 ????

marax

#247
Cytat: Angelos w 15 Lip 2009, 13:39:12
Lena w 6 tygodni miała szczepionkę 6w1. Teraz dostanie pierwszą dawkę pneumokoki i rotawirusy i lekarka powiedziała że 5w1, bo jest to zgodne z jakimś schematem 2+1. Można więc zmieniać 6w1 na 5w1 ????
nie mozna wyraznie pisze to w instrukcji szepionki 5w1 pewnie tez w 6 w 1

Angie

Cytat: maraxela w 15 Lip 2009, 13:44:08
nie mozna wyraznie pisze to w instrukcji szepionki 5w1 pewnie tez w 6 w 1

Podobno 6w1 można zmienić na 5w1, ma być tylko ten sam producent. Jak pójdę na wizytę przed szczepieniem to o wszystko dopytam :)

marax

Cytat: Angelos w 15 Lip 2009, 14:57:11
Podobno 6w1 można zmienić na 5w1, ma być tylko ten sam producent. Jak pójdę na wizytę przed szczepieniem to o wszystko dopytam :)
nie masz instrukcji tam powinno pisac ale dyskusja gdzies byla ze lekarze zamieniali i ze to blad