Okulary przeciwsłoneczne

Zaczęty przez konwalia, 07 Maj 2011, 12:11:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: salsa w 10 Maj 2011, 12:13:00pamietam ze kupiłam raz czy dwa okulary z jakiegos H&M i oczy mnie strasznie bolały
powiedziałam o tymmojej okulistce i strasznie mnie zjechała za noszenie takich okularów
powiedziała, ze lepiej juz zadne niz takie
mnie nic nie boli po zadnych ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Lwica

#51
O ja pierdziele sama sie w to wkopałam! W tamtym roku na Mazurach jak byliśmy w małej mieścinie poszliśmy na plaże gdzie nikogo nie było. Na pomoście jak wchodziłam do wody znalazłam okulary. Jako, że nie było komu oddać to wzięłam na pamiątkę bo ładne były. Podkusiło mnie teraz  i sprawdziłam w necie  :crazy: zejde zaraz na zawał!   http://www.edel-optics.pl/FE2177-101-87-Salvatore-Ferragamo,2,1,52,67759,VTFZ6ABZXB13C,,.html     :crazy: :crazy: 
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

szelma

:rotfl: Piękne podsumowanie całej dyskusji :rotfl:

aniak1211

Cytat: golinda w 10 Maj 2011, 11:22:05
o źrenice chodzi
pada światło-zmniejszają się i mniej promieni wpada
są okulary-źrenice się rozszerzają i wpada promieni więcej

No pewnie o zrenice chodzi:D ;)

Lwica

Cytat: szelma w 10 Maj 2011, 11:26:06
:rotfl: Piękne podsumowanie całej dyskusji :rotfl:

ty nic mi nie mów bo ja siedzę i sie śmieje sama ze swojej głupoty!!!  :rotfl:
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

aniak1211

#55
Dorotka1981
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Ale ktos plakal za nimi:D

salsa

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Maj 2011, 12:23:59mnie nic nie boli po zadnych
mnie bolały oczy - tzn miałam takie uczucie zmęczenia
z tego co mi lekarka wytłumaczyła, to włąsnie ze wzgledu na zły rpofil tych okularów bez atestów - one działją jak cylinder i troszkę zmieniją kąt widzenia
jak sie chodzi latami to oko sie przyzwyczaja ale ja wtedy dopiero zaczynałam


dziewczyny, żeby nie było - ja nikogo nie chce namawiac - ja tak robie i to tym mowie, ale kazdy sam decyduje
w góry tez przeciez nie chodzę w zwykłych trampkach - zainwestowałam w buty górskie 8 lat temu i do dzis ich uzywam i są do tej pory w dobrym stanie - uwazam, ze jednak sa takie rzeczy, nad wydatkiem na które warto sie zastanowić.... ale to moja opinia, nie chce zeby ktos sie czuł nia urazony ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Lwica

Cicho ale to był dar  z niebios!! A oficjalnie mam okulary z przeceny z Decathlonu za 20 zł.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

salsa

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Lwica

Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: salsa w 10 Maj 2011, 12:28:31mnie bolały oczy - tzn miałam takie uczucie zmęczenia
z tego co mi lekarka wytłumaczyła, to włąsnie ze wzgledu na zły rpofil tych okularów bez atestów - one działją jak cylinder i troszkę zmieniją kąt widzenia
ale serio myslisz, ze tylko te drogie maja atest? na allegro masz na aukcji okularow za 24 zl:

"Okulary posiadają filtr ochronny UV 400nm który blokuje wszystkie zakresy promieniowania ultrafioletowego (UV-A, UV-B, UV-C)
Wszystkie okulary są sprawdzane przed wprowadzeniem do sprzedaży specjalnym testerem pod kątem posiadania filtrów UV
Produkt odpowiada Wytycznej Europejskiej 89/686/CEE zgodnie z normą Pr-EN-1836:1997
Posiadają atest CE oraz certyfikat jakości ISO 9001"
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Maj 2011, 12:33:10ale serio myslisz, ze tylko te drogie maja atest? na allegro masz na aukcji okularow za 24 zl:
nie, nie twierdze, ze tylko drogie - nic takiego nie napisałam
dobre, a to róznica
ja co prawda nie wierze w to, ze okulary za 15 zł czy tez buty za 30 zł to jest dobra jakos, ale to jzu kwestia przekonan
moze inaczej -   kupuje znanych sprawdzonych marek z wiadomymi właściwosciami i z atestem/gwarancją etc wlasnie dlatego, ze to mi daje poczucie, ze to jest produkt, jakiego szukam

uwazam,ze w dzisiejszych  czasach rzadko jakośc nie idzie w parze z ceną, wiec okulary z H&M nie budzą mojego zaufania ;) a oczu to ja sobie moja droga nie rpzeszczepie - na to jzu zdecydowanie mnie nei stac :P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: salsa w 10 Maj 2011, 12:38:01a oczu to ja sobie moja droga nie rpzeszczepie - na to jzu zdecydowanie mnie nei stac Tongue
no ja mam stanowczo gorsze oczy od Twoich ;P
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Maj 2011, 11:40:31
no ja mam stanowczo gorsze oczy od Twoich ;P
ja nie wiem jakie ty masz, ja wiem jakie ja mam - dziekuje Bogu, ze tak dobrze toleruja soczewki dzien i noc - choc zakładam, ze to nie jest dane raz na zawsze....
dla mnie juz sam fakt, ze mam wade wzroku i te oczy sa automatycznie słabsze powoduje, że staram sie o nie dbac jak jeszcze moge ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

#64
Cytat: salsa w 10 Maj 2011, 12:38:01ja co prawda nie wierze w to, ze okulary za 15 zł czy tez buty za 30 zł to jest dobra jakos, ale to jzu kwestia przekonan
ja tez nie wierze z zalozenia, ze maja atesty o ktorych piszesz, ale widze, ze bywa, ze maja ;) chodzilo mi bardziej o to, ze jest taka opcja, ze ta powloka, ktora filtry zatrzymuje jest w produkcji na tyle tania, ze weszla do uzytku nawet u tych najtanszycz, a za jakosc to placisz mozliwe, ze za wytrzymalosc szkiel, jakosc oprawki no i logo of course ;)


Dodany tekst: 10 Maj 2011, 11:44:11

Cytat: salsa w 10 Maj 2011, 12:42:28dziekuje Bogu, ze tak dobrze toleruja soczewki dzien i noc - choc zakładam, ze to nie jest dane raz na zawsze....
a widzisz - a ja mam okulistke, ktora twierdzi, ze soczewki dzien+noc to zabojstwo dla oka ;) i odradzila mi stanowczo, bo mialam taki pomysl po porodzie, bo zasypialam gdziekolwiek jakkolwiek i budzilam sie czesto z suchym na oku ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

Zwierzu, ale tez pamietasz jak była rozmowa o filtrach w kremach do ciała - i Su nam mowiła o tym, ze te filtry sa rozne i takie tam - na tym sie akurat nie znam, ale dotarło do mnie to, co ona mowiła i domyslam sie ze te powłoki sa rozne w zależnosci od jakosci okularów
nikt mi nie powie ze okulary np Polaroida z filtrem i polaryzacja to jest to samo co H&M  z filtrem.... no ja w to nie uwierze po rpostu

btw-a co do certyfikatów UE - wiesz, ze mięso mechaniczne oddzielone od kosci jest dopuszczona na rynek jako dobre i pełnowarotsciowe a tymczasem okazuje sie ze to syf nad syfy?? także wiesz, podobnie moze byc i z tymi okularami ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zuzia

Cytat: salsa w 10 Maj 2011, 12:38:01w dzisiejszych  czasach rzadko jakośc nie idzie w parze z ceną
????

salsa

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

no nie pamietam az tak bardzo, bo ja wiem, ze i tak nie bede sie zima filtrem malowac ;) i caly rok iw ogole ;) takze w mozgu mi nie postalo za bardzo ;) nigdy w zyciu nie mialam flitru 50, lubie slonce i niestety to do mnie nie przemawia az tak bardzo, zebym sie dosmarowywala 2 razy dziennie zmywajac makijaz ;) ja mam swoje teorie spiskowe na temat opon zimowych i letnich, tak samo sobie zapewne tlumacze te filtry w oczach i na ciele lol lol

za to buty w gory tez mam boskie, bo juz mialam dosc obolalych nog i obtartych piet ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zuzia

Cytat: salsa w 10 Maj 2011, 11:55:01
Zuzia - o co pytasz?
no bo mi sie wydaje, ze raczej jakość idzie w parze z ceną często.
ale może źle myślę.

zwierzatko_mojej_mamy

no - idzie czesto, czyli nie idzie rzadko ;) wszystko sie zgadza :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

szelma

Cytat: zuzia w 10 Maj 2011, 12:56:22raczej jakość idzie w parze z ceną często.

A salsa napisała, że rzadko się zdarza, że jakość nie idzie w parze z ceną. Więc na jedno Wam wychodzi :D.

salsa

#72
Cytat: zuzia w 10 Maj 2011, 12:56:22no bo mi sie wydaje, ze raczej jakość idzie w parze z ceną często.
ale może źle myślę.
no ja własnie to napisałam....
rzadko się zdarza zeby nie szła - choc czase sie trafia jakas perełka ;)

Dodany tekst: 10 Maj 2011, 12:04:53

zwierzatko_mojej_mamy ja latem w plenerze na morde tylko 50 - szczegolnie jak wiem, ze bede ta morde do słonca wystawiac, bo tak jak do pracy to mam krem z 20-30
nie chce sie opalac, mam swoje zdanie na temat opalania (słonce lubie)
w góry to bym w zyciu nie poszła bez odpowiednich butów tak samo jak musze meic porzadna kurtke na narty
ale juz rower mam za 400 zł spod hali targowej i jest to dla mnie ok :)
np  pilnuje tez jakosci jedzenia kosmetyków etc - to jest dla mnie wazne ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

wrobelek0403

Cytat: Dorotka1981 w 10 Maj 2011, 10:51:02
nie chce nikogo urazić. Wiem macie kase to was stać i kupujecie.Ale dla mnie jak czytam jakie to sa ceny za okulary słoneczne i to macie czasem kilka sztuk to jest dla mnie kosmos jakiś. Nie stać mnie na takie....zastanawiam się wtedy tylko ile wy musicie zarabiać skoro was stać na takie przyjemności. Zazdroszcze nie ukrywam!

dorotka  bighug

biedna nie jestem, ale w zyciu nie dałabym 400 zł za okulary przeciwsłoneczne - skapa jestem i tyle lol lol lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magoo

mi zawsze było szkoda dużo kasy na okulary, może nie kupowałam za 15 zł, ale żeby wydać 400  :hmm:
teraz mam jakieś z TK Maxxa, sprawdziłam na necie, ceny to ok 90 - 100 funtów (ja oczywiście tyle nie dałam :D )
okulary muszę nosić, bo mam oczy nadwrażliwe na światło, poza tym lubie

a i dwa razy zdarzyło mi się, że okulary pękły mi na nosie :D