mini zoo

Zaczęty przez Anupka, 08 Wrz 2007, 10:10:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

feeling.good

#325
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 08 Sie 2010, 14:33:57
a co ;)

a pewnie !!!


tak mi się przypomniało, że przed wzięciem Guru przechodziliśmy przez wywiad na temat warunków jakimi dysponujemy, czasu jaki możemy poświęcić psu. Pytano nas, czy wcześniej mieliśmy psy, czy zamierzamy brać udział w wystawach etc.
Po zabraniu Guru, właścicielka telefonowała do nas, pytała jak się ma, czy my nie mamy żadnych problemów.
Świetnie też zachowała się po informacji, że Guru jest głuchy.


inkageo

Cytat: szelma w 08 Sie 2010, 14:14:00
Tylko że tu chodzi o ropomacicze, przed którym nie chroni nic oprócz sterylizacji, i o ciąże urojone, które tak samo zdarzają się po normalnej psiej ciąży. A rodzą się szczeniaki, z którymi coś trzeba zrobić.
Moje zwierzaki nie są wysterylizowane, nie wiem czy wpłynęło to na nie pozytywnie, czy negatywnie. Nigdy nie rodziły ;) Pies dożył już bardzo późnej starości jak na swoją rasę. Cała rodzinna jest konsekwentnie niestarająca się :D
Imagine there is no hate

szelma

inka, ale ja Ci niczego nie wyrzucam ani nic :). Tylko tlumaczd, ze argument o tym, ze pani piesowa powinna raz w zyciu byc w ciazy i miec szczeniaki, jest przesadem, przez ktory "produkuje" sie wiele niechcianych szczeniakow. Czesc jest chciana - i ich szczescie w tym wszystkim - ale ogolnie jest to przesad i juz.

Saruman jest wysterylizowany od mlodu, bo nie bylo w ogole opcji, zeby przezyla ciaze - lapy by jej nie wytrzymaly i juz. I osobiscie uwazam, ze sterylizacja jest nadal demonizowana, podczas gdy to najlepsze wyjscie dla psow, ktorych nie bedzie sie rozmnazac/nie powinno sie rozmnazac.

inkageo

Ja nie jestem absolutnie ekspertem, podeszłam do tematu tak jak się praktykuje na ludziach i zwierzaki dostawały antykoncepcję hormonalną, argument - bo tak :D Ale nie mam pojęcia, czy byłyby zdrowsze/szczęśliwsze po sterylizacji, nie wiem jak to się ma do gospodarki hormonalnej zwierzęcia. Prawdopodobnie tak jak u ludzi, nie ma rozwiązania idealnego i każdy sposób postępowania ma wady i zalety :)
Imagine there is no hate

szelma

Ekspertka nie jestem, ale naczytalam sie o tych kwestiach i antykoncepcja hormonalna u psow stosowana jest, kiedy ciaza musi byc odlozona w czasie (bo trzeba zdobyc uprawnienia). Jesli pies w ogole ma nie miec psio-dzieci, nie jest zalecana z powodu ropomacicza wlasnie itp.

inkageo

U naszej antykoncepcja była stosowana w pierwszych latach życia, bo cieczki u młodej suki są uciążliwe, później jej odpuściliśmy i hormonów nie dostawała.
Imagine there is no hate

mobka

#331
Na szybko historia zdjeciowa mojej Koty. Polecam szczegolnie filmiki ;) http://picasaweb.google.pl/Mobka1203/Kota03?authkey=Gv1sRgCMT-5uWm8_ve1wE#5503056871239660674

Dodany tekst: nie, 8 sie 2010, 16:23:38

I jeszcze ten filmik polecam ;) http://picasaweb.google.pl/Mobka1203/Kota02?authkey=Gv1sRgCKG78J22xK-oaA#5300492600845634130

feeling.good

Sliczna jest :) duch w szafie mi się podobał. Guru tez czasami cos sobie ubzdura i później się boi ;D

inkageo

Ale jej się urosło i przybrało na wadze :D Fajna :D Ale nie kumam o co jej chodzi z tą szafą :D Ona tam widzi swoje odbicie?
Imagine there is no hate

mobka

Cytat: inkageo w 08 Sie 2010, 20:35:03
Ale jej się urosło i przybrało na wadze :D Fajna :D Ale nie kumam o co jej chodzi z tą szafą :D Ona tam widzi swoje odbicie?

Najprawdopodobniej. Ale to bylo zaraz po przeprowadzce. Teraz juz jej sie nie zdarza. Podobnie sie zachowywala, jak mieszkalismy w Kasi kawalerce i odbijala sie w kuchennych meblach, bo byly na polysk :D

Lwica

Teściowa dziś uśpiła Sonie...... już jej nie ma
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

feeling.good

Cytat: Dorotka1981 w 09 Sie 2010, 22:33:24
Teściowa dziś uśpiła Sonie...... już jej nie ma

:( :( :(
:empathy: :empathy: :empathy:

effik

#337
oglądam wasze zwierzaki i we wszystkich jestem zakochana ;D tak już mam :D
my też póki co nie mamy zwierza w mieszkaniu. mój ukochany Gonzo mieszka z rodzicami, tam ma wybieg, ogródek i raj.

mama ostatnio powiedziała, że chciałaby, żeby on sobie tentego... no wiecie, zdrowy, rosły samiec, a nie ma panienki lol szukają mu jakiejś ładnej lol póki co jest zakochany w goldence sąsiadów ;)

Dodany tekst: 10 Sie 2010, 09:57:46

Cytat: Dorotka1981 w 09 Sie 2010, 22:33:24
Teściowa dziś uśpiła Sonie...... już jej nie ma

:( :( :( :empathy:

szelma

Cytat: effik w 10 Sie 2010, 10:57:21szukają mu jakiejś ładnej

effik, nieeeeeee no... Niech nie szukają, plizzzzzz...

effik

Cytat: szelma w 10 Sie 2010, 09:58:52
effik, nieeeeeee no... Niech nie szukają, plizzzzzz...

ja się nie wtrącam ;)
tylko powiedziałam, że potem mu będzie gorzej lol

inkageo

Czyli, że jak spróbuje, to już nic nie będzie takie jak wcześniej?

Dorotka przykro mi  :glaszcze:
Imagine there is no hate

Anupka

Cytat: Dorotka1981 w 09 Sie 2010, 23:33:24Teściowa dziś uśpiła Sonie...... już jej nie ma


Przykro mi Dorotka :(
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

giga

Cytat: Dorotka1981 w 09 Sie 2010, 22:33:24
Teściowa dziś uśpiła Sonie...... już jej nie ma
przykro, ja bardzo przywiązuje się do zwierząt,ryczę jak małe dziecko po ich stracie.

Moi znajomi trzymają w domu urnę ze swoim kochanym psem. To się nazywa miłość do czworonoga.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

A to ciekawe, nie sądziłam, że można skremować zwierzę.
Imagine there is no hate

giga

Cytat: inkageo w 11 Sie 2010, 10:00:34
A to ciekawe, nie sądziłam, że można skremować zwierzę.
Oni mieszkają w Norwegii, tam można
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Imagine there is no hate

Anupka

#346
Cytat: inkageo w 11 Sie 2010, 11:00:34A to ciekawe, nie sądziłam, że można skremować zwierzę.


inka, wszystkie są kremowane, już od dawna, z tego co wiem... Nie każdy właściciel zabiera ze sobą uśpionego czworonoga, z różnych powodów ;D I Weterynarze takie uśpione czworonogi oddają właśnie do kremacji...


Dodany tekst: 11 Sie 2010, 12:52:37

ps. pisłam o Polsce, w Holandii nie musiałam jeszcze doświadczać takich przykrych rzeczy.
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Nasz Jockuś został pochowany na działce. A obok niego spoczął królik znajomych. I rodzice sprzedali działkę tylko dlatego, że chcieli kupić ją sąsiedzi z tej samej klatki, którzy wiedzieli, że Jock i królik tam są i obiecali, że nic z nimi nie zrobią - a zresztą sami mają psa i rozumieli sytuację.

Anupka

No moje wszystkie poprzednie psy były kremowane. Mieszkaliśmy w bloku i nie bardzo wiedziałam co z nimi innego zrobić, działki nie mamy. Nawet rozważałam nielegalny pochówek w Lesie Kabackim, ale taki pech, ze wszystkie odchodziły zimą, więc jakby ciężko coś takiego zrobić.

Zachowały się więc jeno smycze, zdjęcia i wspomnienia.

Teraz mam ogórdek, więc sprawa wygląda inaczej ;D No ale Ridder jest wieczny i w ogóle to nie chcę o nim myśleć w taki sposób. Jakby coś, to chyba nieprzeżyję. Bardzo, bardzo kocham tego mojego psiura. ;D
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

teraz w PL chyba obowiazują jakies przepisy że zwierzat nie mozna chować gdzie popadnie np. na działce

zwierzeta musze być .... zutylizowane :( jak to strasznie brzmi
mam nadzieję że to o kremację chodzi :knuje:


u nas wszystkie zwierzaki były na działce chowane ...