pomożecie w stylizacji chudonogiej?

Zaczęty przez chudonoga, 31 Lip 2008, 12:50:26

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

chudonoga

Drogie Forumki,

Mam zamówioną suknię (Annais, model Kristi, kolor ecru, na żywo nie jest tak przesłodzona jak na zdjęciu ze strony producenta) i brak pomysłu na to, co ze sobą zrobić dalej. Szczerze liczę na Waszą pomoc, bo czas leci a mi weny nie przybywa.

Na temat mojego wyglądu: 170 cm, 50 kg, włosy krótkie, jasnobrązowe, cera o barwie twarogu, piegi.
Jestem po makijażu próbnym, najlepiej mi w beżach, brązach, złotach i makijaż właściwy będzie w tej tonacji.
Narzeczony (nadzwyczaj zresztą fajny  :)) ma garnitur w kolorze ciemnej czekolady. Obrączki z żółtego złota właśnie się robią u jubilera.

Poszukuję butów. Koniecznie z zakrytymi palcami, najchętniej nadających się do noszenia także po ślubie. Wydaje mi się, że najlepsze byłyby z gładkim, okrągłym noskiem. Dobrze mi się wydaje?

Nie chcę welonu, myślałam o kwiatku we włosach. Jest jeszcze opcja, o której sama nie wiem co myśleć, czyli wianek. Pomysł podsunięty przez panią makijażystkę, narzeczony podchwycił i jest bardzo na tak. Ja boje się efektu dziecka od komunii. Ponadto symbolika wianka jest jednoznaczna, a my mieszkamy razem... 

Podobają mi się bukiety typu "dary jesieni", czyli brązy, złota, czerwienie, drobne owoce. Coś jak to http://www.wedding.w8w.pl/KWIATY/Bukiety%20%C5%9Blubne/Misc/MELANŻ%20-%20CIEPŁE%20KOLORY/slides/Bouque13.html
Ale nie wiem czy zagrałoby to sukienką.

Z biżuterii myślałam o wisorku-pojedynczej perle + kolczykach-krótkich wiszących perłach.

Uuu, jak zwykle się rozgadałam  :-X
Zabieram paluchy z klawiatury i proszę o opinię i sugestię.

zosia2007

chudonoga suknia cudna - taka dziewczęca :)

co do dodaktów to ja bym nie dawała naszyjnika bo góra sukni jest dość bogata - kokardka i koronki - tylko jakieś ładne kolxczyki

a kwiat we włosy super :)

inkageo

Nie mogę się doczekać aż zobaczę Cię w tej pięknej sukni i pełnej krasie ;)
Ciekawy pomysł z tym wiankiem :) Ja bym spróbowała :)
Imagine there is no hate

wredotka

sliczna sukienka, i te jesienne bukiety beda sie z nia ladnie komponowac. Mysle ze welon mozna pominac, ta sukienka ma w sobie tyle uroku, ze chyba minimalizm bedzie dobra zasada.

emcia

Moja koleżanka miała wianek do rozpuszczonych włosów, sama zresztą go wykonałam ;)
I też mieszkali razem...

marcheewka

a mnie sie wianek tylko z komunią kojarzy. Dorosła kobieta podejmująca dorosle decyzje, nieeeee, kwiat moze lepiej.



chudonoga

Dziękuje za miłe słowa na temat sukni. Wybór był dośc prosty - tylko w tej nie wyglądałam jak przebrany gimnazjalista  :)

Tachogti polewam, bo zasłużyłaś. Mam materiał poglądowy  :) O ile początkowo nie byłam przekonana co do wianka, to po obejrzeniu niektórych propozycji zaczynam nabierać większej ochoty.

Emcia masz może zdjęcie wianka Twojego rękodzieła?


aniak1211

Suknia przepiekna,taka dziewczeca.
Wianek na glowie-fajny pomysl,ale widze z jakis delikatnych,drobnych kwiatuszkow.

Co do bizuterii to raczej nic na szyje,ladne kolczyki i juz.

Z niecierpliwoscia czekam Twoje na zdjecie w sukni :)

Justynna

Śliczna sukienka. Wianek to dobry pomysł, tylko bardziej widziałbym go jako opaskę z drobnych delikatnych kwiatów niż taki przez całą głowę.

gioseppe

hej
ja tak na szybko ale z ciekawszych wiankow mam takie ;)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

Basia

chudonoga śliczna sukienka!
zawsze mi się takie podobały...

co do welonu to masz rację, lepiej kwiat
kwiat we włosach wygląda super! brawo

co do wianka to mam mieszane uczucia... jestem raczej na nie. Jakoś mi nie pasuje do tej sukienki. a poza tym winej jest ... jak by to określić taki "swojski"... czy bedzie pasował do całej reszty? całego pomysłu na ślub i wesele?

z biżuteria tutaj raczej ostrożnie. z naszyjnika bym zrezygnowałą. Jeśli bardzo go chcesz to musi to być coś skromnego, małego.
a może tylko bransoletka i kolczyki?


boję się że za dużo tutaj będzie się działo na "górze"  tzn rękawki sukienki, wianek, łańcuszek, kolczyki.....

Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

lapin80

co do butów- polecam aldo. Piękne buty i "na potem" jak najbardziej.
Suknia urocza :D

vobi

chudonoga, to ja po kolei zeby sie nie pogubic ;)
- suknia sliczna  brawo
- bukiet a la jesien wydaje mi sie dobrym pomyslem, zwlaszcza ze - jak piszesz - makijaz tez planujesz w bezu, brazach i zlocie
- popieram poprzedniczki odnosnie bizuterii - na szyje juz bym nic nie dawala, bo za duzo ozdob sie skupi na gorze, wg mnie kolczyki i bransoletka to najlepsze rozwiazanie
- bez welonu!
- wianek... hmm, nigdy nie widzialam panny mlodej w wianku i nie potrafie go sobie wyobrazic, ale moze mam zbyt "konserwatywna" wyobraznie
- ja bym dala kwiat we wlosy i juz
- buty - slub masz rozumiem jesienia, tak? Czyli sandalki raczej odpadaja (bo nawet by mi do sukienki pasowaly). No to zostaja pelne, a jakie - mysle ze musisz poprzymierzac, zwlaszcza jesli chcesz miec buty nie tylko na slub.

BTW, najwazniejsze ze narzeczony nadzwyczaj fajny, reszta to tylko dodatki  :D

chudonoga

Dziękuję wszystkim za opinie.

Podsumowując:
- rezygnuję z biżuterii na szyję, zostają kolczyki.

- zostaję przy bukiecie typu jesiennego

- wianek ma przeciwników i zwolenników, sama tez nie jestem do tego pomysłu w 100% przekonana. Ponieważ mam krótkie włosy z grzywką i jak dziewczyny słusznie zauważyłyście na górze sukni sporo się dzieje nie chciałabym optycznie "przeciążyć" sylwetki. Ale takie coś http://img2.timeinc.net/instyle/images/2007/wedding/winter05/hair/winter05_hair6a.jpg (dzięki Tachogti) jest całkiem fajne i delikatne. Tylko nie wiem jak to zainstalować przy krótkich włosach. Zastanawia mnie też sprawa wianka podczas wesela. Tańczyć to w tym nie bardzo... A jak go zdejmę, to nie będę miała fryzury tylko przyklap. Hm...
Sprawa do przegadania z fryzjerem i florystką, ale chyba raczej kwiat we włosy.

- buty muszą być pełne. Po pierwsze dlatego, że ślub jest pod koniec września, więc z pogodą może byc różniście. Po drugie, że kiedyś podczas weselnych tańców w sandałkach starciłam paznokieć. Na samo wspomnienie auuuuaaaa! sprawdzę Aldo (dzięki Lapin  :drunk:)
Niestety w sklepach jeszcze  królują sandałki, a do przymairki 1.09 trzeba by coś złowić.

emcia


emcia


emcia


emcia


chudonoga


mignon

Chudonoga, ta sukienka to była moja faworytka brawo brawo. Ale wyglądałam w niej tak dziecinnie, że zrezygnowałam. Bo na własnym ślubie chcę się czuć jednak bardzo kobieco (chyba jakiś kompleks najmłodszej w rodzinie ;)).
Ale po cichu jednak zazdroszczę. Nie wiem jednak czy będę miała odwagę śledzić Twój wątek, by cicha zazdrość nie zmieniła się w głośny żal jak Cię tu dziewczyny wystylizują ;).

Proponuję kwiatka we włosy. Te wianki wklejone przez emcię fajne, ale nie przemawiają do mnie takie wysokie koki. :-\

Ania14209

Chudonoga,
Sukienka śliczna. Co do dodatków to według mnie pasuje mały skomny bukiecik, z biżuterii - nic na szyję, wystarczą kolczyki i bransloetka i to wszystko. Wianek według mnie nie bardzo. Ale to i tak Ty zadecydujesz. Na pewno będziesz wyglądała pięknie, ważne żebyś dobrze się czuła.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tachogti

Cytat: vobi w 31 Lip 2008, 21:29:27
- wianek... hmm, nigdy nie widzialam panny mlodej w wianku i nie potrafie go sobie wyobrazic, ale moze mam zbyt "konserwatywna" wyobraznie
vobi przez conajmniej 550 lat do poczatku 20 wieku PM lataly w wiankach jak nie wczesniej ;D na koncu 19 wieku mialy te wianki nawet z WOSKOWYCH kwiatkow!!!  :o  ;)

chudonoga dzieki za piwko :)
wrzuce jeszcze fotke mojej kochanej jednej kolezanki mam nadzieje ze mnie nie zabije:
http://picasaweb.google.com/granulmeister/Sesja02/photo#5125010041364760546
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

vobi

Cytat: tachogti w 01 Sie 2008, 10:25:19
vobi przez conajmniej 550 lat do poczatku 20 wieku PM lataly w wiankach jak nie wczesniej ;D na koncu 19 wieku mialy te wianki nawet z WOSKOWYCH kwiatkow!!!  :o  ;)

tachogti, ja stara jestem ale bez przesady... pierwszy raz bylam na slubie gdzies w latach 80-tych XX wieku!  lol