wyprawka - lista

Zaczęty przez gioseppe, 13 Paź 2008, 15:43:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iksa_nl

Cytat: olcia w 14 Lip 2011, 13:48:57
- jak długo dziecko używa tych najmniejszych pieluch (tj 1) ile paczek proponujecie kupić?
Mlody jak sie urodzil mial 3.250 kg, pampersow 1 mielismy ze 3 paczki.

- jakie kosmetyki polecacie i co konkretnie takiemu noworodkowi się przydaje? tj kremy, oliwki, szampony
uzywam Hippa od urodzenia - oliwka i plyn do ciala i wlosow, taki z pompka, do tylka zwykly krem bambino i mam linomag z "ziololeku" na ewentualne odparzenie, do twarzy po kapieli krem oilatum a na dwor Nivea (odzielny krem na lato i na zime).

- ile pieluch tetrowych i flanelowych kupić?
tetrowych mam ze 20 (nie lubie codziennie prac a sluza do wycierania wszystkiego co z mlodego wyleci ;) ), flanelowych mam 6 ale 2-3 by mi wystarczyly (uzywam glownie teraz latem do przykrycia i w obcych miejscach na przewijak klade np. u lekarza.

- macie jakiś sprawdzony termometr?
mam taki niebieski bezdotykowy microlife (jakies 95 pln) ale jak mlody przekreci glowe to trzeba mierzyc od nowa bo oszukuje a go niebieskie swiatelko bardzo interesuje
mam tez zwykly cyfrowy jako do tylka (+ wazelina) ale balam sie wtykac wiec w ogole nieuzywany

errata

#951
- jak długo dziecko używa tych najmniejszych pieluch (tj 1) ile paczek proponujecie kupić?

chyba z miesiąc używałam (a Ania wagę urodzeniową miała 3800g :D ) i poszła z 5 paczek spokojnie, później miałam już 2, ale nie ma za wielkiej różnicy między pampersami 1, a 2, więc te 2 też dadzą radę :)

- jakie kosmetyki polecacie i co konkretnie takiemu noworodkowi się przydaje? tj kremy, oliwki,
szampony

nam gdzieś ktoś zalecił przez miesiąc nie używać za dużo kosmetyków, więc przez jakiś tydzień była myta tylko wodą bez płynów, a później już dawaliśmy trochę z hippa 2 w1, do smarowania zamiast oliwki używaliśmy ciekłej parafiny (tanie to, a efekty lepsze od oliwki). do tyłka bepanthen.

- ile pieluch tetrowych i flanelowych kupić?

tetrowych coś mamy ok 25, a flanelowych 4. Tetrowe na początku bardzo szły, bo podkładaliśmy je do rożka do spania - takie maleństwo często ulewa na spaniu. i ta ilośc jest ok, aby nie prać za często. flanelowe używam jako kocyka teraz, jak ciepło, albo rozkładałam na łóżku.

- macie jakiś sprawdzony termometr?
termometr kupiłam dopiero przed pierwszym szczepieniem ;D wcześniej miałam tylko zwykłe elektroniczne, których my używamy :)

aaaa i przypuszcza, że trochę próbek kosmetyków dostaniecie w szpitalu, czy u lekarza i to na początek wystarczy. Na pewno dostaniecie gdzieś próbkę sudocremu, więc nie kupuj.

konwalia

rozm 1 zeszło mi 5 paczek, teraz jedziemy już na 2
wg mnie od najlepszych:
pampers premium
pampers
dada premium
babydream i happy

tetry mam 20, flaneli 6 i mi mało

zwierzatko_mojej_mamy

#953
Cytat: konwalia w 15 Lip 2011, 11:08:42tetry mam 20, flaneli 6 i mi mało
heh - no ja juz pisalam, ze 5 i 5 i jeszcze taki 10pak z ikei reczniczkow i z nich to 8 to nowki :D oprocz ulewania to do czego Wam schodza?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

kotabma

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Lip 2011, 11:14:36oprocz ulewania to do czego Wam schodza?
mi glownie schodzily przy karmieniu - tak ok 3 szt/karmienie bo tak mi sie mleko lalo ze gdy Zosia puszczala piers to jedna pieluche przykladalam do piersi a druga wycieralam Zosie bo zawsze obrywala mlekiem ;) a 3 zabezpieczala piers z ktorej nie jadla bo wkladki nie dawaly rady ;)
mam tetry ok 30-40 szt i to byla wystarczajaca ilosc :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: kotabma w 15 Lip 2011, 11:23:38a 3 zabezpieczala piers z ktorej nie jadla bo wkladki nie dawaly rady wink
o matko - pamietam jak przez mgle! lol lol wyparlam chyba cale karmienie piersia ze swiadomosci lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

ja miała 10 tetr i chyba z 5 flanelek

tetry były non stop w użyciu, młody ulewał dość duzo
a flanelka by mi chyba jedna wystarczyła, bardziej dekoracyjne toto dla mnie było, mniej uzytkowe ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: Kasia w 15 Lip 2011, 11:36:16bardziej dekoracyjne toto dla mnie było, mniej uzytkowe wink
true - fran uzywa dopiero od niedawna w sumie jako kocyk na spacer wieczorem albo jako podsciolka pod ucho/glowe jak sie zdrzemnie w wozku ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

kotabma

flanele u mnie ida na przewijak i szly do szerokiego pieluchowania, do przykrycia, do polozenia jej jak szlismy w gosci, do dzis ma w wozku wylozona bo jej sie glowka poci. w sumie nie wiem ile mam flaneli ale tez duzo

a tetry jeszcze do lekarza zawsze byly potrzebne zeby polozyc ja przewijak do badania itp
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

tetra to jest super wynalazek :D ja teraz uzywam ich do sprzatania :D

konwalia

tetra-jak ulewa, ma też podłozoną pod głowkę w wózku i łóżeczku, mam zawsze jakąs spakowaną w torbie

flanela-do pieluchowania, jako cienki kocyk, na przewijak

do lekarza mam jednorazowe podkłady

errata

do ulewania zazwyczaj potrzeba była, podłożona do łóżeczka i wózka pod główkę (na początku często zmieniała teraz już nie mam takiej potrzeby), jedno też mam zawsze w torbie i w wanience podkładam pod Anie, aby ją nie chłodził plastik i jak zjeżdża w dół to łatwiej ją podciągnąć :D

mobka

Pieluchy "1" mialam Huggisy i poszly mi 2 paczki. Pozniej 2 juz pampersy o ile dobrze pamietam, Kuba mial 3500 jak sie urodzil.
Tetrowych mialam 20 i pozniej jeszcze 20 dokupilam, ale K. ulewal chlustajaco. Jak porzadnie ulal to 2-3 tetry szly ;D
Flanelek mialam 5 i to za duzo, 3 by mi starczyly, bo sluzyly glownie jako przescieradlo w wozku.
Termometr mam microlife, wlasnie taki niebieski, czolowy - do wstepnego sprawdzenia ok. Ale na poczatku i tak wtykalam rteciowy, teraz wtykam jakis tani elektroniczny,jak temperature ma. Ten czolowy srednio dokladny jest, szczegolnie jak dziecko sie rusza.

twinnie77

a ja kupiłam Huggies 2 na początek :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

katgoli

Konwalio mam pytanie- mialas w swojej wyprawce laktator aventu, czy mozna zapytac ktory w koncu kupilas i jak sie sprawuje? Kupilas go przed porodem? Wielkie dzieki  :thankyou:

didi_loczek

katgoli ja też miałam laktator Aventu, o taki:
http://www.baby-markt.de/en/bm-bm/AVENT-UNO-Electronic-Breast-Pump-Out-bm-bm-and-About-Set-SCF-312-13.html?listtype=search&searchparam=avent

W sumie użyłam go może z 5 razy ale byłam zadowolona, "chodził" w miarę cicho, łatwy w obsłudze, ogólnie okej. Kupiłam go przed porodem i teraz myślę że niepotrzebnie bo miałam bardzo malutko mleka i praktycznie nie było co ściągać ;) Leży w szafce prawie jak nowy ;)

kotabma

katgoli ja mialam tt ale aventu tez uzywalam zanim kupilam tt.  bylam zadowolona z obu. avent byl pozyczony i musialam oddac a kupilam tt bo takie mialam butelki i ludzilam sie ze Z bedzie z nich pic ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007


konwalia

katgoli w końcu mam medele mini electric, jest ok, przydał mi sie zwłaszcza w szpitalu jak miałam uszkodzony kanalik i sciagałam mleko z krwia  :bad: zeby laktacja nie zanikła, a karmiłam druga

marlen_ka

cos mi sie ten link z laktatorem nie wyswietla.
ja tez mialam avent taki: http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=12194026
Uzywalam dlugo, bylam bardzo zadowolona, jedynie uzywajac go na bateriach, musialam je bardzo czesto wymieniac,

marcheewka

Cytat: marlen_ka w 18 Sie 2011, 13:10:18
cos mi sie ten link z laktatorem nie wyswietla.
ja tez mialam avent taki: http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=12194026
Uzywalam dlugo, bylam bardzo zadowolona, jedynie uzywajac go na bateriach, musialam je bardzo czesto wymieniac,


też miałam taki i super się sprawdził - już w nocy w szpitalu jak mialam nawał ;)
używalam go głównie na bateriach, a wkladalam tam akumulatorki, wiec tylko ładowałam. Kupilam też taką nakladkę do ściągania mleka do pojemniczków.
Chodzi w miarę cicho, ma dobrą regulację, bylam zadowolona.

katgoli

#971
wielkie dzieki dziewczyny  :beer: w takim razie kupie przed....wlasnie ogladalam ze na Amazon UK ze te laktatory duzo tansze niz w DE i chcialam zamowic wraz z niania elektroniczna...




Dodany tekst: 18 Sie 2011, 13:40:58

didi jezeli chcialabys go sprzedac to daj znac  ;)

konwalia

katgoli ja mam monitor z niania angelcare i moge polecic

katgoli

dzieki konwalio wlasnie Angelcare zamierzamy kupic  ;)

marcheewka

Cytat: konwalia w 18 Sie 2011, 13:51:58
katgoli ja mam monitor z niania angelcare i moge polecic

ja też mam i również polecam. Używamy w prawdzie tylko nani, bo monitora nie chcialo nam sie podlączyć a teraz to juz  nie warto...