Budowa domu, krok po kroku HELP!

Zaczęty przez Kasia, 05 Gru 2011, 10:27:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rubin04

Mobka, nie nie - to tylko schemat ideowy wyrysowany przez mojego M w jakims tam programie graficznym.

Na projekt od architekt czekamy jeszcze - wtedy wrzuce tu do oceny. Wiadomo ze zlew całkiem przy kuchence to bez sensu :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

emcia

Byłam ostatnio na parapetówce w domu z takim parterem
całkiem przyjemnie i jakie hektary ;)

rubin04

#227
No to dostalismy wstepny projekt dołu.

No i mamy problem..

1. Jak ustawić ciąg technologiczny zlew/zmywarka/kuchenka/blaty

2. gdzie ustawic kominek / telefizor. Bo kominek jest teraz taki z dupy, otwarty na 3 strony a jakos to do nas chyba nie przemawia..


To co na czerwono jest to jest "nowe" a kolor żółty to pozostałość z oryginału.

Macie jakies pomysły?
Za wszelkie rady polewam!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

rubin04 ja nic nie widze :(

wez rozrysuj samą kuchnie ze scianami,oknami i pionami, nawet na planmieszkania.pl

ja bym nie dawała zadnego "barku", tylko moze zrobiła ruchome drzwi przesuwane - w razie W bedzie mozna syf zasłonic, a na codzien bedzie otwarte.

dobrze widze, ze tam na srodku sciany sa drzwi do spizarni?? :knuje: nie podoba mi sie to, juz predzej powiekszyłabym to pomieszczenie gospodarcze, a tutaj dała równy ciag szafek "knuje:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

#229
Wróbelke, nie my zdecydowanie chcemy kuchnie otwartą bo my tam dużo czasu spędzamy
i nie chcemy by gotujac, przygotowując coś nie tracić kontatktu z imprezą w salonie/jadalni.

Co do spiżarni to u nas jest konieczna - by upchnac tam gary z których mniej się korzysta, zgrzewki z wodą mineralną itp. "zapasy" by nie biegać co chwilę do sklepu (cukier, maka, makarony i cholera wie co jeszcze).
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

#230
nie no ja rozumiem, te drzwi to cos takiego (przykłąd oczywiscie)

a co do spizarni, to ja bym raczej zrobiła dodatkowe półki na zapasy w tym pomieszczeniu gospodarczym, a kuchnie urządziła z pełnym ciagiem szafek.

Dodany tekst: 29 Maj 2012, 23:20:34

w sumie taki "barek" to moze byc całkiem ładne rozwiazanie :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

#231
Wróbelek - u nas bar będzie takim kompromisem wobec braku wyspy w  kuchni.

A w pom. gosp. bedzie serwerownia :crazy: deska do prasowania, odkurzacz, pralka, suszarka i nijak gary i np. zapasowe mąki, cukry czy wieksze rzadko używane gary mi tam nie pasują.

Za to obok lodówki jest plan na - cytując naszą architekt
"we wnęce zrobiłabym zabudowę szafkami do pełnej wysokości (cała ściana i tam np. lodówka czy piekarnik i jakies szafki ..) i obok w ściennie w jednej płaszczyźnie wejście do spiżarni, które może być ukryte np. w okładzinie ściany lub w zabudowie takiej jak meble kuchenne.

Dodany tekst: 29 Maj 2012, 23:33:58

no własnie - takie coś jak na tym drugim zdjęciu - taki barek, nawet krzeseł tam nie musi byc, tylko gotowe potrawy z kuchni podajesz tam jako punkt postojowy przed wniesieniem na stół, a jednocześnie "kucharz" ma kontakt z otoczeniem i nic nie traci z imprezy :)

U mojej babci jest taka kuchnia otwarta z salonem i fajnie się to sprawdza.

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: rubin04 w 30 Maj 2012, 00:29:27"we wnęce zrobiłabym zabudowę szafkami do pełnej wysokości (cała ściana i tam np. lodówka czy piekarnik i jakies szafki ..) i obok w ściennie w jednej płaszczyźnie wejście do spiżarni, które może być ukryte np. w okładzinie ściany lub w zabudowie takiej jak meble kuchenne.

brzmi sensownie :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

#233
rubin, masz identycznie chyba salon jak my i nasz kominek jest na na tej ścianie naprzeciw kanapy, po jego lewej stronie (patrząc na wprost) jest TV
sprawdza się ten rozkład

Dodany tekst: 30 Maj 2012, 08:34:26

Cytat: rubin04 w 30 Maj 2012, 00:05:55Co do spiżarni to u nas jest konieczna

konieczna konieczna! i zrób tam koniecznie światło z czujnikiem ruchu

rubin04

Golinda, czyli kominek macie jakby na tej ścianie co tu jest WC?

A tv na ścianie za którą jest biuro?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Rubinie, nie wiem, jaki kominek planujecie, ale nasi znajomi mają kominek w takim miejscu właśnie - między salonem i kuchnią - tylko że to jest taki kominek gazowy i on jest z każdej strony przeszklony - więc tworzy kawałek tej ściany dzielącej salon i kuchnię, ale widać go i w salonie, i w kuchni. Fajna sprawa.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!


rubin04

Golinda, odpada - my musimy miec biuro przy drzwiach by mi "interesanci" nie chodzili obok kuchni, przez salon do pokoju komp.

Także u nas kuchnia od ogrodu musi być,
a gabinet przy wejsciu.


Szelma, no właśnie wiemy że są takie rozwiazania z kominkiem "wolnostojącym" ale my jakoś tego (na razie) nie czujemy. No i u nas na pewno bedzie kominek drzewny a nie gazowy.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

a dlaczego kominek nie może być na ścianie od kuchni? jakoś tak naturalniej niż przy jadalni

rubin04

Golinda, to co na żłóto to wylatuje - czerwone to Nowe ściany.

wiec kominek mógłby byc jakby na ścianie kibla w tym ukłądzie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

#240
rubin04 ja bym sie zdała na architekta, dooobry arcitekt :)

no moze wyszłabym z barkiem bardziej w strone jadalni i powiekszyła kuchnie o jedna szafke
i nie robiła wiszacych (o ile sie zmiescicie)

Dodany tekst: 30 Maj 2012, 09:19:17

A jaka bedzie odległosc od kanapy do sciany lazienki?

golinda

#241
Cytat: rubin04 w 30 Maj 2012, 09:11:04
Golinda, to co na żłóto to wylatuje - czerwone to Nowe ściany.

wiec kominek mógłby byc jakby na ścianie kibla w tym ukłądzie

a to spoko, bo nie mogłam się w tym połapać :)

Dodany tekst: 30 Maj 2012, 09:21:51

Cytat: elvelve w 30 Maj 2012, 10:16:06i nie robiła wiszacych (o ile sie zmiescicie)

a ja bym jednak została przy wiszących, my zrobiliśmy tylko dwie i teraz domawiam trzecią
nie dość, że za mało, to jeszcze jakoś tak goło

oczywiście nie całe ściany zawalone szafkami, bo to jest średnie, ale z jakimś umiarem

magdalinska

ja sie w tym planie niemoge połapac :D

rubin04

Cytat: elvelve w 30 Maj 2012, 10:16:06A jaka bedzie odległosc od kanapy do sciany lazienki?
od ściany do ściany jest 6 m,
to od kanapy do kominka na ścianie łazienki jakies 3 m
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

TV obok kominka? tylko wtedy chyba odpada taki tradycyjny na drewno :hmm:

golinda

Cytat: elvelve w 31 Maj 2012, 09:13:11
TV obok kominka? tylko wtedy chyba odpada taki tradycyjny na drewno :hmm:

bo gdyż ponieważ? ;)

elve

napisałam chyba ;) ... nie grzeje się? nie pyli?

marax

#247
Cytat: elvelve w 31 Maj 2012, 09:16:02
napisałam chyba ;) ... nie grzeje się? nie pyli?
ma szybe przeciez i izolacje

szelma

Ja ogólnie bym wolała gazowy od normalnego - gazowy grzeje, miło jest, jak się odpali, łatwiej odpalić, nie brudzi się nic, nie trzeba drewna składować i w ogóle. No ale jak rubiny wolą drewno, to będą mieć drewno :).
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

marax

Cytat: szelma w 31 Maj 2012, 09:17:48
Ja ogólnie bym wolała gazowy od normalnego - gazowy grzeje, miło jest, jak się odpali, łatwiej odpalić, nie brudzi się nic, nie trzeba drewna składować i w ogóle. No ale jak rubiny wolą drewno, to będą mieć drewno :).
eeeee a gdzie klimat ? szczelające drewno