pilna sprawa dom prozba o pomoc

Zaczęty przez marax, 02 Mar 2008, 18:44:53

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

tan projekt jest projektem wlasciwym i jak na razie wszytko ma tak wygladac

sierpniowajulka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Monika


Monika

a 22 m to w cholerę miejsca - jak na samą sypialnię to na pewno za durzo - chyba, że chcesz zrobić tak, jak pisała Julka - mały salonik :D

sierpniowajulka

Jeżeli mają zostać w miejscu, to będzie słabo: z kuchni do salonu będzie się biegało przez cały hall, a wc będzie sąsiadował bezpośrednio z salonem (co może krępować korzystających z niego gości, hihi) i będzie się otwierał na salon... A nie można planu domu po prostu zrobić w odbiciu lustrzanym, jak to pokazałam na 3 stronie???
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

no moze macie racje z ta spizarnia ale wejscia wolalabym zorbic z tego pokoju gdzie mial byc pierwotnie garaz


Monika

ale salon jest po lewej a nie po prawej stronie... a kibelek po prawej ;)

Monika

Cytat: maraxela w 03 Mar 2008, 00:07:36
no moze macie racje z ta spizarnia ale wejscia wolalabym zorbic z tego pokoju gdzie mial byc pierwotnie garaz
ale wejścia do czego? do kotłowni, ok... ale kotłownię można podzielić i zrobić spiżarnię z wejściem od kuchni

sierpniowajulka

a, ok! czyli dobrze odczytałam rzut (jak, kurcze na arch. przystało :P), a dopiero później mi się pomerdało...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


marax

Cytat: Monika w 03 Mar 2008, 00:12:40
Cytat: maraxela w 03 Mar 2008, 00:07:36
no moze macie racje z ta spizarnia ale wejscia wolalabym zorbic z tego pokoju gdzie mial byc pierwotnie garaz
ale wejścia do czego? do kotłowni, ok... ale kotłownię można podzielić i



zrobić spiżarnię z wejściem od kuchn

chodzi o to ze kotlownia musi przylegac do kuchnie bo tam jest komin-nie chce miec wejscia z kuchni do kotlowni bo po
1 drzwi zabiora mi miejsce na szafki kuchenne a po 2 bedzie sie kurzylo od mialu nie chce miec tego w domu.ale mysl nr 3 jak nie bedzie mojego meza to przeciez w nocy ja tam w zyciu nie pojde podlozyc do pieca sama na dwor nie wyjde !!!aaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!

sierpniowajulka

Dobra, już łapiemy. teraz rozchodzi się o kotłownię. Że warto ją podzielić na pół i w połówce po lewej zrobić:
- albo spiżarnię z wejściem z kuchni
- albo pralnię z wejściem z wc
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

no i sprawa najwazniejsza wyglad zewnetrzny -dom jest totalnie prosty i przez maly spad dachu poprostu nie wyglada od przodu wogole.jak nie ma tego obicja w postaci desek to jest tragedia.w konstrukcji dachu chyba nic juz nie moge zorbic moze macie jakis pomysl jak go poszezyc optycznie zeby nei byl taki waski i dlugi .zobaczcie same jak to wyglada beez obicia

Monika

no przecież nie musisz po nocach do pieca dokładać! a piec bez podajnika będzie? bo teraz są takie z podajnikami (ja mam taki w domu - sypie się do skrzyni dwa razy w tygodniu - gorzej, jak nie ma prądu ;) )

marax

kotlownia musi dotykac kuchni!!!! tam jest komin i musi byc zaraz przy kuchni.tak jak zaznaczylam na rysunku musi to byc

sierpniowajulka

a nie będziesz miała obicia z desek?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

Cytat: sierpniowajulka w 03 Mar 2008, 00:23:33
a nie będziesz miała obicia z desek?

chyba musze to obicie popostu rozszeza ten dach -mysialam jeszcze nad dobudowaniem takiego nie wiem jak to sie nazywa zadaszenia lacznie nad tarasem ktory mialby byc z przodu i schodami-wtedy tego dziwnego daszku nad schodami bym juz nie robila.nie wie jak ten dom rozciagnac zeby jakos wygladal inaczej niz stodola :):)

sierpniowajulka

Cytat: maraxela w 03 Mar 2008, 00:22:17
kotlownia musi dotykac kuchni!!!! tam jest komin i musi byc zaraz przy kuchni.tak jak zaznaczylam na rysunku musi to byc
no, dobra... jak pan architekt nie potrafi ładnie zaprojektować drugiego komina... :P
ale nie rób wejścia do spiżarni przez pokój! Monika, masz taki piec - powiedz, jak to ustrojstwo wygląda? Normalny blaszak z podajnikiem z którego nic się nie brudzi?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Monika

hmm... to jak musi być piec przy kuchni to do bani... To może ten pokój po prawej wydłużyć na maksa? bo to rzeczywiście marnotrawstwo przestrzeni jest
a obicie mnie tam się podoba - szczególnie, że jak mówisz, dom w szczerym polu :D

marax

Cytat: sierpniowajulka w 03 Mar 2008, 00:26:16
Cytat: maraxela w 03 Mar 2008, 00:22:17
kotlownia musi dotykac kuchni!!!! tam jest komin i musi byc zaraz przy kuchni.tak jak zaznaczylam na rysunku musi to byc
no, dobra... jak pan architekt nie potrafi ładnie zaprojektować drugiego komina... :P
ale nie rób wejścia do spiżarni przez pokój! Monika, masz taki piec - powiedz, jak to ustrojstwo wygląda? Normalny blaszak z podajnikiem z którego nic się nie brudzi?



nie mam pojecia :) wiem ze mam takie cos miec a jak to wyglada to nei mam pojecia.ma podajnik .

marax

Cytat: sierpniowajulka w 03 Mar 2008, 00:26:16
Cytat: maraxela w 03 Mar 2008, 00:22:17
kotlownia musi dotykac kuchni!!!! tam jest komin i musi byc zaraz przy kuchni.tak jak zaznaczylam na rysunku musi to byc



no, dobra... jak pan architekt nie potrafi ładnie zaprojektować drugiego komina... :P
juz projektowal nam drugi-znajduje sie on w lewym gornym rogu i sluzy do kominka-pan architekt jak mnie widzi dostaje juz spazmow

sierpniowajulka

Cytat: maraxela w 03 Mar 2008, 00:27:25
Cytat: sierpniowajulka w 03 Mar 2008, 00:26:16
Cytat: maraxela w 03 Mar 2008, 00:22:17
kotlownia musi dotykac kuchni!!!! tam jest komin i musi byc zaraz przy kuchni.tak jak zaznaczylam na rysunku musi to byc
no, dobra... jak pan architekt nie potrafi ładnie zaprojektować drugiego komina... :P
ale nie rób wejścia do spiżarni przez pokój! Monika, masz taki piec - powiedz, jak to ustrojstwo wygląda? Normalny blaszak z podajnikiem z którego nic się nie brudzi?



nie mam pojecia :) wiem ze mam takie cos miec a jak to wyglada to nei mam pojecia.ma podajnik .
Pytanie do Moniki-nieMaraxeli było skierowane, bo ona taki piec już ma. ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Monika

Cytat: sierpniowajulka w 03 Mar 2008, 00:26:16
Normalny blaszak z podajnikiem z którego nic się nie brudzi?
Normalny blaszak + konstrukcja podajnik + zamykana skrzynia do której się sypie w moim przypadku węgiel taki specjalny drobny (ekogroszek). Chyba się nic nie brudzi - nie wiem, bo w piwnicy jest i tam z natury brudno, jak to w piwnicy w kamienicy ;) ale nie ma się skąd brudzić. Rozpala się, ustawia wszystko (dmuchawa, temperatura, częstotliwość pracy podajnika) - tak mniej więcej 2x w tygodniu wynosi się popiół i dosypuje węgla do skrzyni

Monika

To może, że się powtórzę, co myślisz o przedłużeniu pokoju + zrobieniu kotłowni między kuchnią i pokojem? myślę, że tyle wystarczy, a przestrzeni się zaoszczędzi...