pilna sprawa dom prozba o pomoc

Zaczęty przez marax, 02 Mar 2008, 18:44:53

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

jeszcze ta pergola i tylko kawalek w drewnie to koszt ok 25 000 wiec wole nei myslec ile kosztuje obicie calego domu  :o ale wygalda super klimatycznie.gorzej jak obok stana mniej klimatyczne domki :)

sierpniowajulka

eee, drewniana nie jest taka znowu droga... gdybyś kamień chciała kłaść, to wtedy rzeczywiście nie byłoby najtaniej... :P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


marax

jak dla mnie drewno musi miec szczeche ale to kwiestia czau za 20 lat jak bede pracowac na zachodzie w klinice to moze i szczechy sie dorobie :)

sierpniowajulka

Ale ja cię nie namawiam do obicia całego domu. tylko góry (jak na zdjęciach na pierwszej stronie) i pokazuję przykłady obić (w sensie jaką fakturę można otrzymać). :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

ciezko sobie to wyobrazic na razie chyba i tak zostanie cegla na wierzchu-pewnie uzadzenie wnetrza zruinuje nas finansowo

sierpniowajulka

poproś tego architekta, by Ci z pergolą pokombinował (przy tym obiciu nad oknami parteru) i narysował elewację i wtedy zobaczysz. To naprawdę dużo zmieni. Tylko on Ci to musi pokazać, bo w końcu nie musisz sobie tego wyobrażać. On jest od wyobrażania i pokazywania....
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

wiesz co tan facet jak mnie widzi to wywraca oczami :) sluchaj ale elewacje mozna zmienic tak w trakcie budowy ?? ta pergola tez moze byc w trakcie zaprojektowana ?? czy to jzu teraz trzeba zrobic??

sierpniowajulka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

dobudowac jeszcze balkony i wyjdzie bawarski dom czy jak to sie tam zwie :) pelargonie w doniczkach i pelny klimacik :)

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

marax

no ja i knedle hmmmmmmmm ja jestem na nizszym poziomie ewolucje takie cuda do mojej kuchni nei dotarly

marax

na serio wam sie to drewno podoba u gory ?? mi jakos no nei wiem nei bardzo

mayagaramond

Cytat: maraxela w 03 Mar 2008, 23:37:28
no ja i knedle hmmmmmmmm ja jestem na nizszym poziomie ewolucje takie cuda do mojej kuchni nei dotarly

W bawarskim domu nie moze zabraknac knedli (ale mozna kupic gotowe ;D)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mayagaramond

Cytat: maraxela w 03 Mar 2008, 23:38:06
na serio wam sie to drewno podoba u gory ?? mi jakos no nei wiem nei bardzo

Tak jesli jest polozone z glowa - laczone z kamieniem/cegla/szklem/metalem.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

riannka

ogólnie podobają mi się drewnane elewacje ale w tym projekcie pierwotnym zupełnie mi nie 'grają'  niestety

sierpniowajulka

Maya, Ty tutaj wyższą klasę pokazałaś domów. :) Jeszcze Maraxeli się spodobają... :P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

Cytat: sierpniowajulka w 04 Mar 2008, 11:12:08
Maya, Ty tutaj wyższą klasę pokazałaś domów. :) Jeszcze Maraxeli się spodobają... :P


nie kumam jakie?? no nie smiejcie sie haha projektu sama nei wybeiralam wiec moge zawsze powiedziec ze to nie moja wina;) teraz jest za pozno zeby zmieniac bo za 5 dni wjezdza juz koparka.Dla mnei najwazniejsze jest ze bede miala wkonczu wieksza przestrzec,bede mogla podziwiac las jedzac sniadanie itd.Dla mnie wiekszy ladniejszy bardziej kosztwny dom nie jest potrzebny.Prawdopodobnie po studiach wyjade pracowac na zachodzie wiec nie ma sensu tutaj inwestowac fortuny.Jak przejzalam sobei projekty ile kosztuje cos z wiekszym polotem to z podkulonym ogonem wrocilam do mojej stodoly :):):):)":)

marax

moim mazeniem jest dom z bali kryty szczecha ------ tylko znowu musialby byc w glebokich polach zeby mu klimatu jakis pseudo palacyk z boku nie zepsul.Nie lubie takich domow z bali miedzy innymi nowoczesnymi.

riannka

Cytat: maraxela w 04 Mar 2008, 11:28:38
moim mazeniem jest dom z bali kryty szczecha ------

ooo ja także o takim marzę ..... nawet mam na niego super działkę (tzn. nie ja ale teściowie ;)) z dala od ludzi z cuuuudnym widokiem i przestrzenią .........

mayagaramond

Cytat: sierpniowajulka w 04 Mar 2008, 11:12:08
Maya, Ty tutaj wyższą klasę pokazałaś domów. :) Jeszcze Maraxeli się spodobają... :P

Ale mam talent do wynajdywania - kffiatkowi znalazlam sukienki po 4000€, maraxeli domy za pol miliona...;) Ale to jedyna strona z chalupami, ktora znam.

Ze mnie taki architekt jak z ...wyrzutnia rakietowa, ale ja bym zamiast ktorejs ze scian dala wielkie okno, albo przynajmniej na pol sciany. Domyslam sie jednak, ze okno bedzie drozsze od cegly...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

marax

Cytat: mayagaramond w 04 Mar 2008, 13:08:45
Cytat: sierpniowajulka w 04 Mar 2008, 11:12:08
Maya, Ty tutaj wyższą klasę pokazałaś domów. :) Jeszcze Maraxeli się spodobają... :P


no chce dac z jednej i drugiej strony domu tz od przudu i od tylu okno takie jak ejst na zdjeciu i z dwuch stron bedzie taras problem rozwiazany.wtedy to bedzie symetrycznie wiekszego okna dac z przodu nie moge bo na tylenj scianie jest kominek i okno tylne nie moze byc wieksze.Nie chce tez upierac sie na okna nie standardowe bo to podnosi koszty znaczaco.trzeba wziasc pod uwage ze te okna musza zostac zabezpieczone roletami co podnosi kolejne koszty

Ale mam talent do wynajdywania - kffiatkowi znalazlam sukienki po 4000€, maraxeli domy za pol miliona...;) Ale to jedyna strona z chalupami, ktora znam.

Ze mnie taki architekt jak z ...wyrzutnia rakietowa, ale ja bym zamiast ktorejs ze scian dala wielkie okno, albo przynajmniej na pol sciany. Domyslam sie jednak, ze okno bedzie drozsze od cegly...

marax

Cytat: riannka w 04 Mar 2008, 13:08:11
Cytat: maraxela w 04 Mar 2008, 11:28:38
moim mazeniem jest dom z bali kryty szczecha ------

ooo ja także o takim marzę ..... nawet mam na niego super działkę (tzn. nie ja ale teściowie ;)) z dala od ludzi z cuuuudnym widokiem i przestrzenią .........


no tak pewnie tez cudnie daleko od miasta :)

riannka

Cytat: maraxela w 04 Mar 2008, 13:14:10
no tak pewnie tez cudnie daleko od miasta
dokładnie - najbliżej  do Ustki 12 km ;) miasto to niewielkie, ale
dlatego jeszcze mieszkam  w Wawie  i cieszę się 50m mieszkaniem ;) ale jak długo kto wie?

sierpniowajulka

Cytat: maraxela w 03 Mar 2008, 00:25:58
nie wie jak ten dom rozciagnac zeby jakos wygladal inaczej niz stodola :):)
Sama nazwałaś ten dom stodołą, a czepiasz się mnie w wątku Marlen-ki! Powtarzam, to co tam napisałam: to niesprawiedliwe!!! Ja gdzieś dalej w tym wątku napisałam, że Twój dom rzeczywiście wyglądałby jak stodoła, gdybyś przeciągnęła w dół dach pod innym kątem niż główna połać i przeciągnęła go nad wejście i taras.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login