Który układ lepszy??

Zaczęty przez mika, 14 Sty 2008, 08:06:21

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mika

hehe właśnie przeczytałam na ich stronie że max mieszkania mają 62 m, więc mam nadzieje że takie 55 m i trzy pokoje się znajdą... no właśnie gioseppe nie bluźnij :evil:

jo_miekka

Ooo, to bdb wróży!

4960 x 62 = 307520

To jak?

mika

no włąśnie nijak bo max weźmiemy 280 tyś, wiec musi być 55 -56 m, tyle nam starczy tylko mam nadzieje że takie będą  :roll:  módlcie się dziewczyny

jo_miekka

Będą, będą.
Tylko czy to 3 pokoje? Hmmm.... W nowych już się trochę inaczej buduje, chociaż może?
Trzymam kciuki.
Ide dzisiaj do kościoła modlić się o kredyt, to wspomnę tez o Tobie cośniecoś ;)

zwierzatko_mojej_mamy

jo_miekka,  noo - w nowych to czasem 1,5 pokoju ;) ale chyba mozna sobie poprzestawiac? bo wydaje mi sie, ze nowe buduja pod singli ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mika

Cytat: "jo_miekka"Tylko czy to 3 pokoje? Hmmm.... W nowych już się trochę inaczej buduje, chociaż może?
Trzymam kciuki.

muszą być :evil:  na tym drugim osiedlu 57 metrów i trzy pokoje i duży korytarz więc może i tutaj będa, a jeśli nie to weźmiemy dwa pokoje i będziemy walczyć z budowlańcami żeby nam inaczej ścianki postawili może się uda, ja też się będe modlić o twój kredyt

gioseppe

Cytat: "mika9983"
będziemy walczyć z budowlańcami żeby nam inaczej ścianki postawili może się uda, ja też się będe modlić o twój kredyt
e walczyc to chyba nie trzeba ;) wystarczy ze zglosisz projekt i pewnie doplacisz za zmiany

jesli pozwalaja na jakiekolwiek zmiany to mozesz robic przeciez wszystko oprocz zmieniania scian nosnych ;)

powodzenia ;)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

jo_miekka

Cytat: "mika9983"ja też się będe modlić o twój kredyt

Dziękuję Ci dobra kobieto, niech Ci Bóg w dzieciach wynagrodzi ;)

mika

gioseppe, dzięki za wsparcie

Kasia

a może beda dwa pokoje + garderoba z oknem :)

jak my wybieralismy mieszkanie dwa lata tmu to widzieliśmy taką ładną garderobę
w mieszkaniu kawalerce

salsa

CytujPrzypominam, ze nasze 3 pokoje mieszczą się na 53m ;)
my na tej samej powierzchni mam 2 pokoje:( ale darowanemu koniowi..... ;)


Cytat: "gioseppe"przydałby się, ale ja taka wymagająca jestem bo wychowałam się w domu gdzie zawsze było dużo przestrzeni więc mnie nie słuchaj :P :mrgreen:
mam niestety to samo.

[ Dodano: 20-01-2008, 13:58 ]
Cytat: "Kasia"a może beda dwa pokoje + garderoba z oknem :)
hmmm, jakbym miała w dwupokojowym mieszkaniu tracić miesjce na garderobe to wolałabym to przebudować
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: "salsa"Kasia napisał/a:   
a może beda dwa pokoje + garderoba z oknem :)

hmmm, jakbym miała w dwupokojowym mieszkaniu tracić miesjce na garderobe to wolałabym to przebudować

Garderoba to nie strata miejsca. zamiast upychac reczniki, scierki itp. po katach i szafkach w kazdym mozliwym pokoju, siup z tym do garderoby. I wtedy w pokoju zamiast kolejnej komody mozesz sobie powiesic na scianie 2m obraz :) I pokoj od razu jest wiekszy.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

CytujGarderoba to nie strata miejsca. zamiast upychac reczniki, scierki itp. po katach i szafkach w kazdym mozliwym pokoju, siup z tym do garderoby. I wtedy w pokoju zamiast kolejnej komody mozesz sobie powiesic na scianie 2m obraz :) I pokoj od razu jest wiekszy.
pewnie masz racje, ja patrze na to troche inaczej-zamiast garderoby do dwóch pokoi wolałabym  miec trzy bez garderoby, nawet trzy malutkie-garderoba byłaby mi zbendna w sytuacji gdy np w dóch pokojach nie masz gdzie zrobic pokoju dla dziecka nie tracac salonu do ktorego sama musisz sie wynieśc-wole miec szafy w przedpokoju i komode w sypialni a dziecko w jego własnym pokoju.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

nionczka

Cytat: "mayagaramond"Garderoba to nie strata miejsca. zamiast upychac reczniki, scierki itp. po katach i szafkach w kazdym mozliwym pokoju, siup z tym do garderoby. I wtedy w pokoju zamiast kolejnej komody mozesz sobie powiesic na scianie 2m obraz  I pokoj od razu jest wiekszy.

I ja sie zgadzam. Mamy mala garderobe w sypialni, bez okna, ale z wlasnym swiatlem i miesci sie tam o wiele wiecej niz w 3 drzwiowej szafie, ktora mamy w drugiej sypialni.
Ale nie zdecydowalabym sie na garderobe kosztem sypialni.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: "salsa"hmmm, jakbym miała w dwupokojowym mieszkaniu tracić miesjce na garderobe to wolałabym to przebudować

salsa źle mnie zrozumiałaś :)

mi chodziło o to że developer sprzedaje mieszkanie X-pokojowe + garderobę z oknem
i wtedy mozna tą garderobe przerobić na dodatkowy pokój

w małym mieszkaniu duża garderoba z oknem to dla mnie też strata miejsca


jak kupowaliśmy mieszkanie to własnie widzielismy jedno takie jednopokojowe mieszkanie ze sporą  garderoba z oknem

dla mnie ta garderoba od razu była do przerobienia na małą sypialnie :)

natomiast mała garderoba, powtarzam mała, to skarb nieoceniony :)

mayagaramond

Cytat: "salsa"Cytat:   
Przypominam, ze nasze 3 pokoje mieszczą się na 53m ;)

my na tej samej powierzchni mam 2 pokoje:( ale darowanemu koniowi..... ;)

A ja to bym na 3 pokoje chciala jakies 70m..., nie lubie malych pokoi (bo mialam miniaturowy :mrgreen: ), A najlepiej bylyby 4 i jakies 100m. W DE nie podoba mi sie, ze robia male kuchnie, ja bym chciala kuchnie z jadalnia. Tylko, ze wtedy potrzeby pokoj stolowy, ech, sama nie wiem. Ale na razie nie musze ;-)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

Kasia, aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa no tak, tak to sie zgadzam:):)

[ Dodano: 20-01-2008, 19:26 ]
Cytat: "mayagaramond"A ja to bym na 3 pokoje chciala jakies 70m..., nie lubie malych pokoi (bo mialam miniaturowy :mrgreen: ), A najlepiej bylyby 4 i jakies 100m.
no wiem wiem, tez bym chciała. z rodzicami mieskzłam w domu wiec każde mieszkanie ejst dla mnie ciasne-ale ważne ze własne:)

Cytat: "mayagaramond"A najlepiej bylyby 4 i jakies 100m.
to by był super układ, ale to koszt domu! niestety
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: "salsa"mayagaramond napisał/a:   
A najlepiej bylyby 4 i jakies 100m.

to by był super układ, ale to koszt domu! niestety

Tutaj nie, mieszkania sa jednak tansze (no nie wszystkie). Drogie sa grunty i dlatego tez nie za duze. A jak mam miec mini ogrodek (200m²) to wole duze mieszkanie z tarasem. Szwagierka ma dom w Monachium, a ogrodek wielkosci pokoju...Nie musze dodawac, ze to i tak kosztowalo majatek.

Oczywiscie zalezy to od okolicy, ale pld. Bawaria jest droga.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

mayagaramond, w Polsce  w ostanim czasie cena domu w stanie surowym + działka  to cena duzego mieszkania! teraz grunty w okoł wielkich miast poszły w góre, ale np w średnich miastach ziemia nie ejst bardzo droga, choc juz nie tak tania jak jeszcze pare lat temu. Czytałam gdzies takie zestawienia cen w Europie i wynikało z tego, ze cena średniego mieszarnia w Warszawie to cena domu 100 m kw z duza działką w Portugalii
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: "salsa"Czytałam gdzies takie zestawienia cen w Europie i wynikało z tego, ze cena średniego mieszarnia w Warszawie to cena domu 100 m kw z duza działką w Portugalii

To wszystko zalezy od tego gdzie jest ta dzialka i w jakim stanie jest dom. Kolezanka mojego szefa sprzedaje teraz we Wloszech wielki dom z olbrzymia dzialka za jakies 250 000€. Cene OK, ale co z tego skoro dom jest na kompletnym odludziu, wokol nic nie ma. Do Wenecji ponad 100km.

W Austrii mozna tez gdzies na wsi, w pieknej okolicy kupic grunt za np. 100€/m², ale co z tego, skoro to totalne zadupie i wszedzie daleko. A jak urodza sie dzieci (kiedys tam za 100 lat ;-) ), to trzeba by je wszedzie wozic.

Ostatnio czytalam w GW, ze niektorzy wracaja z powrotem do Wawy, bo im dojazdy zbrzydly, za duze korki, za droga benzyna itp.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Cytat: "mayagaramond"To wszystko zalezy od tego gdzie jest ta dzialka i w jakim stanie jest dom. Kolezanka mojego szefa sprzedaje teraz we Wloszech wielki dom z olbrzymia dzialka za jakies 250 000€. Cene OK, ale co z tego skoro dom jest na kompletnym odludziu, wokol nic nie ma. Do Wenecji ponad 100km.

A u mnie w miescie za te cene mozna miec sie M3 i bez fajerwerków :-( Najwiecej zalezy od regionu, nie od kraju.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

mika9983, w Krakowie to za 280tys maciupeńką kawalerkę można kupić, najtańsze mieszkania na peryferiach albo nawet już hen zamiastem to przynajmniej 6000/m2

Mieliśmy zamieniać mieszkanie na większe, ale musielibyśmy dodatkowo z 250tys kredytu wziąć zeby sobie 3 pokoje zafundować. Ehhh a ktoś mówił, że mieszkanie to TAKI kapitał (chyba początkowy)

mika

no dobra to dwa plany

Kasia

dobra decyzja :)

z tego pierwszego bez problemu zrobicie 3 pokoje :)

elve

mika9983, mam identyczny układ mieszkania jak to pierwsze, tylko ciut mniejsze (45m2). U mnie niestety nie da się wydzielić 3 pokoju (duży pokój ma 17m2)
Gratulacje, tak wogóle i trzymam kciuki