Truskawki

Zaczęty przez golinda, 29 Maj 2008, 13:46:36

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

Dominują na bazarkach, ale ile ich można jeść w wersji "bez niczego"? :)
Co pysznego robicie z truskawek? Bo ja poza koktajlem i rozgniecionymi z makaronem to niewiele.

Wpisujcie przepisy na wszystko truskawkowe :)

zuzia

ja ubóstwiam truskawki z jogurtem naturalnym, ew. śmietaną jogurtową.
pycha są też babeczki z budyniem i truskawkami

jusia

Cytat: zuzia w 29 Maj 2008, 13:48:03
ja ubóstwiam truskawki z jogurtem naturalnym, ew. śmietaną jogurtową.
pycha są też babeczki z budyniem i truskawkami
moja siostra robi (dobra, raz zrobiła) ptysie z kremem truskawkowym i z kawałkami truskawek, to był smakowy odjazd :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

golinda

no fajnie, że są pycha, ale jeszcze milej by było cholerne egoistki, jakbyście przepis podały :)

vobi

Cytat: golinda w 29 Maj 2008, 13:56:08
no fajnie, że są pycha, ale jeszcze milej by było cholerne egoistki, jakbyście przepis podały :)
golinda,  :drunk: za jasnosc przekazu  lol

golinda

vobi, dzięki, ale chyba się poobrażały, bo przepisów nadal nie ma :)

vobi

no, jusia jest na razie usprawiedliwona, jak ptysie robila jej siostra, to moze nie miec (jeszcze!) przepisu, ale zuzia.... trzeba by ja jakos zmotywowac... mi sie juz te babeczki wizualizuja....

magdarynka

Tarta z truskawkami  :P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: golinda w 29 Maj 2008, 13:56:08
no fajnie, że są pycha, ale jeszcze milej by było cholerne egoistki, jakbyście przepis podały :)

:P :P :P

mayagaramond

kaiserschmarrn z truskawkami :)

http://www.chefkoch.de/rezepte/693311171899018/Schmarrn-mit-Erdbeeren.html

Nalesniki z truskawkami

Na watku o szparagach wkleilam salatke szparagowo-truskawkowa.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jo_miekka

ja najbardziej lubie takie zwykłe, z niczym albo z jogurtem
no i przetwory można robić :)
i sorbety - tutaj Mamuśkę muszę zgwałcić o przepis :)
ale jeszcze nie ma tanich truskawek, nie?!

goga

Cytat: jo_miekka w 29 Maj 2008, 14:51:37
tutaj Mamuśkę muszę zgwałcić o przepis :)


aż takiej perwersji się po tobie nie spodziewałam  :o :o :o  ;D
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

jo_miekka

buehehe, Mamuśka przywykła ;)

sonja

Ja najbardziej lubię biszkopt, z kremem karpatkowym a to to galaretka z truskawkami, albo biszkopt i na to pianka truskawkowa:) Generalnie wszystkie ciasta z kremem i trukawkami, nie moze byc samo ciacho i na to bezposrednio galaretka+truskawki, bo poslizgu nie ma;) a teraz ide zrobic ze smietana mniam:)

mayagaramond

Posypcie truskawki odrobina pieprzu, rewelacja!
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

sonja

Ps. właśnie przeglądałam tabele kaloryczne i odkryłam że ni hu hu nie opłaca się zamieniać bitej śmietany śnieżką, bo to ta druga jest bardziej kaloryczna, o chemikaliach nie wspomnę. Hip hip hurrra  jednak miałam rację, żeby tego nie jeść Piszę bo moje ulubione połączenie to właśnie truskawki ze śmietaną - słodką czy kwaśną bez różnicy:)

mayagaramond

Cytat: sonja w 29 Maj 2008, 15:38:09
Ps. właśnie przeglądałam tabele kaloryczne i odkryłam że ni hu hu nie opłaca się zamieniać bitej śmietany śnieżką, bo to ta druga jest bardziej kaloryczna, o chemikaliach nie wspomnę. Hip hip hurrra  jednak miałam rację, żeby tego nie jeść Piszę bo moje ulubione połączenie to właśnie truskawki ze śmietaną - słodką czy kwaśną bez różnicy:)

Sniezka to moim zdnaiem relikt czasow komunistycznych jak nie mozna bylo dostac smietanki
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

sonja

Maya, dla mnie też ale dziewczyny niedawno pisały, że używają, żeby odciążyć ciasto (chyba przy trzy bicie czy rafaello).

zuzia

Cytat: sonja w 29 Maj 2008, 16:02:22
Maya, dla mnie też ale dziewczyny niedawno pisały, że używają, żeby odciążyć ciasto (chyba przy trzy bicie czy rafaello).
ja używam przy 3 bicie śnieżki light zamiast przepisowej zwykłej.
obawiam się, że bita śmietana mogłaby się nie sprawdzić i sie rozpłynąć.

sonja

sprawdza się świetnie:) można ew dodać śmietan fixa, ale nie potrzeba, moim zdaniem:) Ja wychodzę z założenia, że jak się tuczyć to zdrowo, wiesz ile taki light musi mieć różnych świństw? (podobnie jak cola light zresztą)

mayagaramond

Jak pieke tort (kiedy to bylo???) to do ubitej smietany dodaje rozpuszczonej zelatyny.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

sonja

O to też jest dobry sposób:) to też zależy od śmietany, bo jak bije się taką UHT 36% (łowicz moja ulubiona) to moment gęstnieje i trzeba uważać żeby się masło nie zrobiło. A jak taką typową kremówkę (u nas są w torebkach foliowych), to fakt lepiej czymś usztywnić:)

jo_miekka

ooo Sonja, to moje ulubione ciasto! takie jest żeśkie! uwielbiam!
ale najbardziej to lubię w sezonie truskawkowo-czereśniowym kupić pół kilo jednego i drugiego i po prostu zjeść na dwudaniowy obiad :)

sonja

ja truskawek samych w sobie, surowych bez niczego nie lubię:) musi być coś mlecznego do nich, albo w cieście, ale czereśnie UBóSTWIAM
A jest jeszcze jedna postać truskawek, której nie zjem, mianowicie z makaronem, fuj, bleh i nie wiem co jeszcze:)

golinda

Cytat: sonja w 29 Maj 2008, 16:49:04
A jest jeszcze jedna postać truskawek, której nie zjem, mianowicie z makaronem, fuj, bleh i nie wiem co jeszcze:)

durna jesteś i tyle! :)